Nahoru ]


Vejdi a uvidíš - "Pásmo... Na první pohled je to docela obyčejné místo na zeměkouli....Jenom lidi tady nejsou, živí ani mrtví..." (fotečka z bývalého vojenského prostoru Mladá - Milovice)

Vítám vás v novém týdnu.

“Pane?” bývalý muž z expresní služby padal našedlou mlhou a jediné, co viděl, byly dva modře zářící body. Mohly to být oči, ale stejně tak dobře to mohly být dvě vzdálené hvězdy.
NEMYSLETE NA TO JAKO NA UMÍRÁNÍ, řekl Jediný spravedlivý, VEZMĚTE TO SPÍŠE TAK, ŽE JSTE ODEŠEL O TROCHU DŘÍVE, ABYSTE SE VYHNUL POZDĚJŠÍMU NÁVALU.
Bývalý muž z expresní společnosti měl jen kratičký okamžik na to, aby usoudil, zda jeho nový společník žertuje, nebo to myslí vážně, a pak nebylo nic.

DOBRÁ ZNAMENÍ,Terry Pratchett a Neil Gaiman

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.


Nejsem rozhodně mužský šovinista ale tohle je skutečně síla...

 GeM - program na zrušení mužské pohlavní identity

Znáte zkratku GeM? Připadá vám to jako označení generace robotů z nějakého sci-fi? Něco jako genetičtí mutanti? Možná nejste tak daleko od pravdy. Ale pokud to ve vás asociuje něco z fantaskních představ o daleké budoucnosti, tak jste na omylu. Značka GeM znamená Gender Mainstreaming neboli metodu k odstraňování nerovnosti mezi pohlavími a převýchovu lidí v respektu k ženské otázce podporovanou státy Evropské unie. Ve slovníku ochránců svobodného a přirozeného rozvoje člověka však představuje novou fázi feminismu přecházejícího do stádia totalitní ideologie.

Nahlédněme na stránky Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky. Najdeme tam příručku prosazování strategie gender mainstreamingu jako návod pro pracovníky RRP. Tato zkratka pro změnu označuje referenta či referentku pro rovné příležitosti. Na stejných stránkách máme také možnost se dočíst, co je oficiálním obsahem GeM: Metoda genderového mainstreamingu je postup, ve kterém jsou všechny koncepční, rozhodovací a vyhodnocovací procesy ve všech fázích jejich přípravy a provádění podřízeny hledisku rovnosti příležitostí mužů a žen. Představuje jeden z nejúčinnějších nástrojů k odstraňování nerovností mezi pohlavími. Není tedy cílem sama o sobě, ale cestou k dosažení tzv. genderové rovnosti neboli rovnosti mužů a žen. Česká vláda tuto metodu rovněž uznala jako legitimní nástroj pro výkon politiky rovných příležitostí mužů a žen v ČR a zařadila její aplikaci mezi prioritní úkoly v této oblasti (viz vládní usnesení č. 456 z 9. května 2001). Gender mainstreaming zahrnuje, doplňuje a rozšiřuje politiku ženské emancipace. Důležité je přitom dočasné zavedení kvót ve všech oblastech, kde jsou ženy doposud nedostatečně reprezentovány. Kvóty pomohou mimo jiné vytvořit vzory osobností a jednání, s nimiž by se ženy identifikovaly. Ženy rovněž potřebují zakládat vlastní organizace, specifikovat vlastní silné stránky a etablovat je formou autonomních ženských struktur a autonomních ženských praktik. >>>>>


Převzato: www.idnes.cz

Končící zima byla nejteplejší v historii. Podle expertů z amerického Národního úřadu pro výzkum oceánů a atmosféry se teploty pohybovaly 0,72 stupně nad průměrem z 20. století. Údaje o teplotách úřad systematicky zaznamenává od roku 1880.

Do letoška nejteplejší zimou byla v historických žebříčcích ta z roku 2004.

Částečným viníkem letošní mimořádně teplé zimy je podle vědců z Národního úřadu pro výzkum oceánů a atmosféry (NOAA) klimatický jev El Niňo. Ten totiž zahřál vody Tichého oceánu.

Teploty nad průměrem jsme od prosince do února zaznamenali v Evropě, Asii, západní Africe, jihovýchodní Brazílii a na severovýchodě USA, stojí ve zprávě NOAA, kterou organizace zveřejnila na svých internetových stránkách. Oproti dřívějšku se naopak ochladilo například v Saúdské Arábii či střední části Spojených států.

Podle odborníků není každoroční oteplování žádným překvapením. Už v minulém století zaznamenávali postupné oteplování zemského průměru - o 0,06 stupně Celsia za dekádu.

O setrvávajícím trendu oteplování Země svědčí i to, že deset nejteplejších let v historii zažili obyvatelé planety v období od roku 1995.


Vědci objevili na Marsu jeskyně


čtk, BBC

Houston - Jeskyně by mohly být tím, co uchrání primitivní formy života od malých meteoritů, radiace, slunečních paprsků i částic, které povrch planety bombardují.

Vědci analyzující snímky ze sondy Mars Odyssey amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) na fotografiích Marsu našli sedm útvarů, o nichž se domnívají, že jde o jeskyně. Leží na úbočí vulkánu označovaného jako Arsia Mons, informovala na svých webových stránkách zpravodajská stanice BBC.

Jeskyně jsou prý dost hluboké, takže u většiny z nich dno nemůže být vidět. Experti, kteří za objevem stojí, tvrdí, že jde významný počin při bádání o rudé planetě.

Podrobnosti o údajných jeskyních byly zveřejněny na konferenci v americkém Houstonu. Domnění vědců potvrzují i údaje o teplotách z přístrojů sondy Mars Odyssey. Podle analýz snímků a dat by jeskyně mohly být hluboké kolem 80 až 130 metrů. Šíře vstupních otvorů se prý pohybují mezi 100 až 252 metry.

Jeden z útvarů, kterému dali vědci přezdívku Annie, je během dne teplejší než okolní jámy a chladnější než oblasti, na které dopadá sluneční svit. Noční teploty tam jsou naopak teplejší než v celém okolí.

"Žádné podobné útvary nikde na Marsu nikdy objeveny nebyly," uvedl jeden ze spoluautorů studie představené v Houstonu Glen Cushing z geologického institutu v arizonském Flagstaffu. Útvary, označované jako "sedmero sester", experti pojmenovali Dena, Chloe, Wendy, Annie, Abbey, Nicki a Jeanne.

Sonda Mars Odyssey byla do kosmu vyslána v dubnu 2001. Cílem mise je hlavně pátrat na čtvrté planetě naší sluneční soustavy po stopách vody.

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 28.3.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Slunce a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 25.3.2007