Nahoru ]

 
Vítám vás v novém týdnu.  Připadá vám okolní realita nepříliš radostná? Poradím vám něco. Koukněte jak se umí hezky radovat tenhle veselý tučňáček (dííík Polly)

 Někde v severní krajině

Ingela je hubená a nikdy se neusmívá,
ten muž je vytáhlý a obléká se jako ona do tlumených barev.
C o do akcentu, mohou být odkudkoliv, oba
na pohled dokonalí, a tráví zde jen zimní měsíce.
Patří jim kamenný dům na konci pole,
jež klesá ke skalám a k moři v barvě děloviny.

Jejich mlčení je částí mlčení tohoto ročního období, rozprostírá se, jako by ti dva osamělci byli obklíčeni prostorou pustého moře, skličujícím mňoukáním racků hřadujících v očekávání bouře u nich na komíně.

Ta jejich odloučenost je tařka viditelná:
modré světlo na sněhu či syrovátka scezená na plátýnku
jsou z podobné látky jako oni.
Nakládají sledě, které on loví, žvýkají kysané zelí
a po polednách se milují na chladném betonu;
jedlíci jogurtů, holdují strohým rozkoším.

Za noci hoří petrolejky v jejich malých oknech
a plástve suché rašeliny žhnou v jednoduchém krbu.
Reflektory na nové rafinérii na ostrohu
odpovídají jejich světlům; je černo a zvuk příboje.
Jsou si tak podobní, že necítí potřebu mluvit,
jako dva sirotci, kteří měli dost ústrků
a teď si vyvzdorovali nelítostné soukromí.

Tom Paulin
Náhodná ukázka od Polly do nového týdne...


Do nového týdne historka od Táni -):

Miluju olympiádu, :o)
Samozřejmě jsme si opět o hokeji rozehráli rodinnou hru, sepsali jsme pět sázkových okruhů, každý napsal svůj tip, součástí okruhu byla definice výhry, celé podepsané téměř vlastní krví každého sázkaře, a včera se rozhodlo o vítězi sázky č.4 - kdo vypadne ze základních skupin.
Neuvěřitelně vyhrál Libor, jako diletant tipnul Německo, zatímco my všichni hokejoví odborníci jsme tam dali Švýcary, no kdo moh tušit, že si z Kanady přetáhli toho bobíka? No takže Libor fakt tipnul správně všecky čtyři odpadlíky, tak jsme se Smixem koukli do dokumentu, co to taťka vlastně vyhrál, a přátelé, vyhrál královský titul! Tedy král dne, co si může diktovat, na jaký program se bude koukat, jaká hra se bude pařit, co se bude vařit, no prostě král. Tak jsme na sebe se Smixem mrkli, bude král, král dnešního dne, a v osm večer jsme provedli korunovaci, :o)))
A taťu ihned velí NÁSTUP!!! VŠICHNI DO POZORU!
Jako poddaní protestujeme, tohle není král, to je diktátor!
"Ticho, poddaní, mluví k vám váš král!"
Naštěstí to nebude dlouho trvat, říkám si, už je půl deváté, :o)
"Ve své nové majetsátné funkci a při příležitosti korunovace vám váš král splní přání!"
Poddaní nejsou schopni slova, jak skvělý král, jaká velkomyslnost, jaká urozenost! Jenže co si takhle narychlo safra přát? Mír na celém světě, blekotám svou naučenou repliku.
"Píčovina! Další!"

Měla jsem si přát martensky, safra, předevčírem mi je ukradli, z chodby před dveřma, měla jsem si přát MARTENSKY!
Jenže je pozdě, dnes už Libor není králem, zas jsem to prošvihla, :o))

Tak zdravím do světa a připomínám: přej - a bude ti přáno, :o)

TK


Ruské vědecké zprávy popisují cosi co velmi zneklidňuje vnitřní vědecké kruhy. Jde o jev, který je označen jako “Kvantová anomálie”, která zasáhla naší planetu Zemi v průběhu minulého měsíce. Jev byl nejintenzivněji pozorován v jižních polárních oblastech Antarktidy. Podle aktuálních měření se zjistilo, že došlo k ovlivnění seizmické aktivity Země stejně tak jako sluneční aktivity. Stejně tak i četní nezávislí američtí výzkumníci si povšimli dalších zajímavých účinků. Jde o to, že v posledních třech týdnech není registrováno charakteristické “kývání Země”. Jde o zcela nevysvětlitelný zásah do geofyzicky naší planety, říká ve své zprávě vědec Michael Mandeville. Kývavý pohyb Země byl po dobu jeho registrování (v posledních 100 letech) velmi charakteristickou vlastností Země. Je způsoben rozdílnou gravitační přítažlivostí Měsíce a Slunce, přičemž svou roli hraje také úhlové nastavení orbit výše uvedených těles ve vztahu k zemskému rovníku a pólům. Co se tedy děje? Další podrobnosti >>ZDE>>
 

Převzato: http://www.sme.sk

V blízkosti Zeme zaznamenali astronómovia nový druh vesmírnej explózieWashington 24. februára (TASR) - Nový druh vesmírnej explózie bol zaznamenaný v blízkosti Zeme. Ako vo štvrtok informovali americkí vedci, explózia pripomínala záblesk žiarenia gama, najmohutnejší typ výbuchu známy astronómom.

Keď ho však 18. februára prvýkrát zaregistroval satelit Swift amerického Úradu pre letectvo a vesmír (NASA), explózia nastala približne 25-násobne bližšie k Zemi a trvala 100-násobne dlhšie než typický záblesk gama lúčov.

Výbuch mal pôvod v galaxii, kde vznikajú hviezdy, vo vzdialenosti asi 440 miliónov svetelných rokov od súhvezdia Baran.

Ak by skutočne išlo o záblesk gama žiarenia, bol by to druhý najbližší záblesk tohto druhu, aký bol kedy zaznamenaný.

Záblesk trval takmer 2000 sekúnd, alebo zhruba 33 minút. Väčšina výbuchov pritom trvá niekoľko milisekúnd až niekoľko desiatok sekúnd. Bol tiež mimoriadne nejasný.

Odborníci z talianskeho Národného ústavu pre astrofyziku však zistili náznaky rodiacej sa supernovy v dosvite, ktorý sa po pôvodnej explózii vyjasnil v optickom svetle.

Ak ide skutočne o supernovu, vedcom sa naskytne mimoriadna príležitosť sledovať takúto vybuchujúcu hviezdu od začiatku do konca.

O pozorovanie sa budú astronómovia snažiť s pomocou Hubblovho teleskopu a rentgenového teleskopu Chandra. Amatérski astronómovia budú mať pravdepodobne možnosť vidieť explóziu 40-centimetrovým ďalekohľadom.

Na budúci týždeň budú môcť pravdepodobne tento jav pozorovať aj amatérski astronómovia na severnej pologuli.

1 sla pel internet: http://www.nasa.gov/mission_pages/swift/bursts/oddball_burst.html 
Copyright © TASR 2006

[24. 2. 2006 12:33:00]

Ke zničené svatyni v iráckém městě Samara
Noc před explozemi. Dvě svědectví
24.2.2006

Rád bych čtenáře seznámil s tím, že pro obyvatele Samary mešita není jen šíitskou hrobkou, ale symbolem celého města a jsou na ni velmi pyšní, i když se nyní vztahy mezi Šíity a Sunnity velmi zhoršily, šíitské poutníky nikdy nikdo v městě nenapadl, tak velí nepsaný zákon úcty.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 1.3.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. V závěru týdne počítejte se zhoršením astrologické situace.

Mějte se hezky...

Hade, 26.2.2006