Nahoru ]

Taková pohádka o mořském koníkovi... (for you :) )
Vítám vás v novém týdnu.  Omlouvám se za výpadek Eldaru ale zdá se že chudák serveřík potřebuje opět poněkud inovovat hardware. Do toho samozřejmě výpadek opět vyšel na prázdniny a na Hotelovce v Poděbradech neměl kdo server vzkřísit.

 "Zbytky na talíři jsou jídlem, které se minulo svým posláním."

Ernest Hemingway
Náhodná ukázka od mé maličkosti do nového týdne...


Ledovce v Grónsku se pohybují směrem do moře daleko rychleji, než se dosud vědci domnívali. Debatovalo se o tom na konferenci v americkém městě St. Louis.

Původně si vědci mysleli, že potrvá asi 1000 let, než roztaje veškerý led v Grónsku, avšak z nejnovějších důkazů vyplývá, že k tomu zřejmě dojde daleko dříve. To znamená tedy, že i daleko dříve stoupnou hladiny moří. Ze studií, které provedly NASA a University of Kansas, vyplývá, že množství ledu, které se z grónské pevniny přesunuje do Atlantického oceánu, se za posledních pět let zdvojnásobilo. Pokud by roztál veškerý led v Grónsku, hladiny světových moří by stouply asi o 7 metrů. Led v Grónsku taje rychleji už od roku 1996 zřejmě v důsledku vyšších teplot vzduchu a od roku 2000 taje i v severních polohách, zřejmě protože vyšší teploty se už rozšířily i tam.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/science/nature/4720536.stm

Ďáblovy obrázky

Pohotový americký novinář Christopher Bollyn malinko nahlédl pod povrch dánských ďábelských obrázků a jejich dodavatele Flemminga Roseho. A zjistil, že Rose nebyl žádný nevinný bojovník za svobodu slova, a ani skandinávští sběratelé obrázků s náboženským podtextem, kteří obrázky s prorokem udržovali hned vedle obrázku jeptiška-a-velký-Dan, nejsou zcela bez viny.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 22.2.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 19.2.2006