Nahoru ]

Prostě pouto... někdy mají i stromy pouta.
Vítám vás v novém týdnu.  Nevím co napsat jako úvod do nového týdne. Nějak nemám formu. Ať se snažím sebevíc nějak nevidím ty správné světlé zítřky. Stále víc mám pocit že svět se definitivně zbláznil. Tak jen ještě jeden citátek v souvislosti s volbami. Připadá mi velmi dobře skutečnost vystihující:
"Problém byl v tom, že jste neustále museli volit mezi jedním neštěstím a jiným neštěstím, a nehledě na to, co jste si vybrali, odkrajovali z vás po větších kouskách, dokud z vás nic nezůstalo. A v pětadvaceti většina lidí skončila. Celý ten zatracený národ blbců řídících auto, jedících, dělajících děti, dělajících všechno tím vůbec nejhorším možným způsobem, jako třeba hlasování pro prezidentského kandidáta, který jim nejvíc připomíná je samotné."
Charles Bukowski
ŠUNKOVÝ NÁŘEZ

"Jestli si chceš někoho udržet ve svém životě – nikdy ho nepovažuj za samozřejmost."
Richard Bach, MOST PŘES NAVŽDY

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 


 V českých vlacích se už nebude cestovat anonymně

Tisková zpráva Iuridicum Remedium

Jménem organizace Iuridicum Remedium, zabývající se otázkami ochrany soukromí, chci vyjádřit znepokojení nad zavedením bezkontaktní čipové In-Karty jako jediného způsobu prokázání nároků na slevu jízdného v síti ČD.

Karta je vydávána proti předložení občanského průkazu. Odečítáním jednoznačného identifikátoru karty při každé kontrole ve vlaku a v budoucnu i při prodeji lístku tak prakticky mizí možnost cestovat vlakem anonymně. O tomto aspektu nejsou cestující dostatečně informováni, ani jim není nabídnuta "anonymní" alternativa, jak je to běžné v podobných systémech v zahraničí (např Oyster Card ve Velké Británii). Což je ovšem britským občanům k ničemu, vzhledem k tomu, že britská vláda zavádí registraci všech jízd automobilem, odkudkoliv kamkoliv, prostřednicvím silničních kamer, které odečítají SPZ - pozn. red. BL.


Drtivá většina zákazníků ČD potřebuje kartu k jedinému účelu, a to k prokázání nároku na slevu. Například v případě Zákaznického jízdného slouží pouze jako potvrzení o zaplacení "věrnostního poplatku" na 3 roky. Je zcela zjevné, že existuje mnoho vyzkoušených způsobů, jak tuto potřebu řešit, Vaše společnost se však rozhodla pro variantu! vyvolávající oprávněné obavy právníků i expertů na ochranu soukromí. Vynucení osobní identifikace zákazníka pomocí bezkontaktní čipové karty několikrát během jízdy a ukládání záznamů o jeho pohybu považujeme za zcela nepřiměřené účelu.

Prohlášení tiskového mluvčího pana Ondrůje (1) nás dále utvrzuje v obavě, že České dráhy plánují vytvářet databázi o pohybu cestujících a data z ní využívat. Podobně znepokojující je i vyjádření ministerstva vnitra o potenciálním zájmu bezpečnostních složek o tato data. Klademe si otázku, jak lze ospravedlit vytváření databáze osobních údajů takového rozsahu.

Vzhledem k zcela vyjímečnému postavení akciové společnosti České dráhy na poli veřejné dopravy nelze na věc pohlížet jako na oprávněné rozhodnutí určitého komerčního subjektu. Svým rozsahem a dopadem tato praxe nepřímo nutí občany k rezignaci na právo na ochranu soukromí, pohybuje se pravděpodobně na hraně zákona 101/2000 Sb., a především vytváří precedent pro bezohledné využívání no! vých technologií k sledování životů občanů svobodného státu.

Na zá kladě výše uvedeného Vás proto žádáme o zavedení plnohodnotné anonymní bezčipové alternativy k In-Kartě pro všechny zákazníky, kteří si svého soukromí cení více než eventuálního peněžního výdaje v případě její ztráty.

Za Iuridicum Remedium

Marek Tichý


George Bush se stal hvězdným imperátorem... Ooooooo ugh!!!! Zdá se že vládnoucí klika USA definitivně propadla totální magorii...

Převzato: www.blisty.cz

George Bush vydal doktrínu o tom, že USA mají právo vojensky ovládnout vesmír


George Bush energicky prohlásil, že Spojené státy mají právo zabránit přístupu do vesmíru jakékoliv moci, která je nepřátelská americkým zájmům. Ovládnutí vesmíru je podle Bushe tak důležité jako ovládnutí moří a vzduchu.

Nový Bushův dokument také odmítá dohody o mezinárodních kontrolách zbrojení, které by omezily přístup USA do vesmíru či omezily americké užívání vesmíru. Dokument požaduje rozvoj amerických schopností využívat vesmíru pro výzvědné a obranné iniciativy.

O dokumentu přinesl ve středu informace deník Washington Post. Je to nový dokument o americkém využívání vesmíru za posledních deset let, byl zveřejněn dva roky po vydání doktríny o ochraně amerických satelitů a vesmírných lodí.

Zdroj: http://www.guardian.co.uk/space/article/0,,1925757,00.html


VĚDA: Konec Země 28.10.2006? Nebo americký HOAX?

Tenhle odkaz si určitě rozklikněte a přečtěte. Autor se pokouší přijít na kloub podivné "katastrofické kampani" která cca před třemi nedělemi oběhla většinu konspiračních serverů. Samotnému mi celá věc přišla podivná a ptal jsem se proč..? Nevím jestli se autor článku trefil nebo ne:) - ostatně se to již brzo dozvíme, neb 28.10. je blízké datum. Mě se spíše zdá že celé dění kolem tzv. "Ruské komety" je  jen zkouška na jinou lépe připravenou dezinformační kampaň. Rozhodně takováto "vlna" nevzniká jen tak  sama od sebe...


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 25.10.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars. Rozhodně berte v úvahu veškeré problémy který přináší Mars, Jupiter a  Saturn.

Mějte se hezky...

Hade, 22.10.2006