Nahoru ]

Potopená loďka, konec léta...
Vítám vás v novém týdnu.  Žhavá novinka do nového týdne je konečný termín výměny hardware Eldaru. Takže pokud nebudou některý den stránky dostupné omlouvám se, viz následující Klokánkův mejlík:
in nomine partition et filesystem et silicon sancti!

v pondeli ci v utery by mela - jestli vsechno pujde dobre - zacit kyzena vymena eldariho hardwaru.

jak asi vite, posledni pulrok se nam dejou divne veci s diskem (a obcas spadne databaze, ci zamrzne eldar cely), jeho vymena prednedavnem se zdarila jenom castecne, protoze se starymi daty se zkopirovaly i chyby a je zapotrebi novych disku a cisteho preinstalovani systemu.

dekujeme vsem, kteri na disky prispeli (dostanou svuj virtualni pomnicek)! mame dva nove 200GB disky, ktere se budou zrcadlit (takze data budou zdvojena a tudiz snad tuk tuk tuk odolna vuci chybam), ted na ne instaluju novy system (FreeBSD 6.1) a pokusim se udelat i dalkove restartovatko, pro chvile, kdy bude eldaru nejhur a pritom zamcen v serverovne... a navic jsme dostali zadarmo starsi ups-ku (zalozni zdroj), tak i proti necastym vypadkum proudu budeme snad chraneni. tak diky za trpelivost, minulou i pondelni uterni a krasny dny!

klokane (& picard v.r. & hade v.r. & dextr v.r.)

 


"
Lidé se většinou soustředí na jeden život a myslí si, že mimo něj neexistuje nic důležitějšího. Přitom všechny vysněné situace a zdánlivě nesplnitelné přání jsou stejně tak skutečné jako všechno ostatní. Rovina ostrosti závisí na nás."

Richard Bach, JEDINÝ

Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 
ESA uveřejnila nové snímky "Tváře" na Marsu na plošině Cydonia. Neb obrázky jsou prezentovány v médiích jako jasný důkaz přirozeného původu tohoto útvaru, doporučuji k nahlédnutí.

Zároveň doporučuji si prohlédnout i stránku ZDE>>>. A můj názor? Nevím nevím, anomálií typu "tvář" je na Marsu příliš mnoho :) Osobně dál sázím že alespoň část těchto anomálií je umělého původu a basta :)


 


Šaškárna v Praze
Martin Schulz

Terorismus je vážná věc všude na světě. Přehnané šermování s hrozbou terorismem a zneužívání této skutečné hrozby k dílčím a účelovým cílům je odsuzováno všude na světě.

Takové jednání je médii a podstatnou částí veřejností vyčítáno představitelům světových velmocí. Nevidím proto nejmenší důvod, proč na toto zneužívání nereagovat i v našich malých českých poměrech.


Planeta Země se možná 'překlopila'


Představte si posun tak vážný, že může přinutit celou naši planetu otočit se během několika milionů let tak, že by se Aljaška nacházela na rovníku. Vědci z Princetonu našli první přesvědčivé důkazy o tom, že k takovému posunu mohlo v dávné minulosti dojít.

Analýzou magnetického složení starověkých usazenin nalezených na norském souostroví Svalbard, vrátil Adam Maloof (Princeton University) věrohodnost 140 let staré teorii týkající se způsobu, jakým by Země mohla obnovit vlastní rovnováhu, pokud by se na jejím povrchu nebo v nitru vyskytlo nestejnorodé rozložení hmoty. Více >>>


Převzato: www.blisty.cz

Teplota Země je nebezpečně vysoká, varují vědci z NASA

Je pravděpodobné, že teplota Zeměkoule brzo dosáhne nejvyšší úrovně za milion let, konstatovali v pondělí američtí vědci.

Vědci v Goddardově ústavu pro vesmírná studia z NASA varovali, že stoupnutí teploty Země o další jeden stupeň Celsia by mohlo být pro planetu kritické. Už nyní planetu ohrožuje extremní počasí v důsledku El Niño.

Vědci poukazují na to, že za posledních třicet let do konce roku 2005 stoupla teplota za každé desetiletí o 0,2 stupně, což je rychlost, kterou označují za “pozoruhodně velkou”.


Ze srovnání současných globálních teplot s odhady historických teplot – založených na studio sedimentu na dně moří - vyplývá, že současná teplota je nyní pouhý 1 stupeň Celsia pod maximální teplotou Země za poslední million let.

Dr. James Hansen, šéf týmu, který vedl tuto studii, varoval, že další globální zvýšení teploty o pouhý jeden stupeň by mohlo vest k velkým změnám na naší planetě.

“Pokud udržíme globální oteplování pod touto hranicí, jeho důsledky budou relativně zvládnutelné. Avšak jestliže dojde k dalšímu globálnímu oteplování o dva nebo tři stupně Celsia, pravděpodobně budeme svědky změn, v jejichž důsledku se Země stane jinou planetou, než jakou je nyní,” varoval.

“Naposledy, kdy byla Zeměkoule teplá, to bylo uprostřed pliocénu, asi před třemi miliony let a odhaduje se, že hladina moří byla asi o 25 metrů výše než dnes.”

Ze studie vyplývá, že globální oteplování je nejvyšší ve vysokých zeměpisných šířkách na severní polokouli. K tomuto oteplování dochází v důsledku toho, že tam roztál sníh a led a vznikly tmavé oblasti, které absorbují více slunečního světla.

Dr. Hansen uvedl, že rostoucí teploty mohou vést k vyhynutí některých přírodních druhů. Vědci sledují, že rostliny a zvířata se snaží přesunovat se směrem k pólům, ve snaze vyhnout se rostoucím teplotám. Nepřesunují se však dostatečně rychle – teplotní zóny se v letech 1975 - 2005 přesunovaly směrem k severu rychlostí cca 40 km za desetiletí.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.10.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Venuše, Mars a Slunce. Rozhodně berte v úvahu veškeré problémy který přináší Mars, Jupiter a  Saturn. Pozor na úplněk 7.10.

Mějte se hezky...

Hade, 1.10.2006