Nahoru ]

Prostě Pád...

Vítám vás v novém týdnu.  Nejprve informace úvodem. Jak pravil sám velký administrátor Eldaru Klokánek, se zdá že příští víkend to je od pátku 15.9. do 17.9. vypukne upgrade Eldaru a tak se předem omlouvám za nedostupnost těchto stránek. Server již potřebuje upgrade jako sůl a tak doufejme že akce proběhne bez problémů a nový server bude vyšlapovat podle našich představ.
Jináč máme výročí 11.9.2001. Nemám nejmenší chuť znovu komentovat všechny bláboly kolem této události. Nicméně všichni kteří neviděli film "In Plane Site" si ho mohou stáhnout >>ZDE>> a s odstupem si o všem udělat svůj vlastní obrázek.
V neděli jsem se zúčastnili moc pěkné a pohodové akce "Divoký Šárka" v Praze 6, na koupališti Šárka. Pro ty kdo to letos prošvihli, vězte že příští rok bude akce ve stejnou dobu zase a stojí určitě za vidění. Tak aspoň pár foteček z vystoupení Petra Nikla v bazénu :)


"Nastolení i úpadek morálky jsou výslednici obrovských sil, a ty mají z valné většiny kořen v reakcích na zvyky předchozí éry. Veliké kyvadlo se houpá tam a zase zpět a jeho střídavý pohyb není určován hrstkou výtečných lidiček, kteří se přichytili jeho konce."

Sir Charles Petrie: Viktoriáni


Převzato: www.idnes.cz

Američané asi objevili nejvyšší strom světa


Sekvoj z kalifornského parku zřejmě překoná rekordní zápis. Ilustrační foto (Autor: Profimedia.cz)
8. září 2006 18:37
Američtí vědci podle všeho objevili v kalifornském Národním sekvojovém parku nejvyšší strom na světě. Přesněji řečeno, našli hned tři stromy, které jsou vyšší než dosavadní rekordman Stratosphere Giant měřící 112 metrů.

Trojici sekvojů našli náhodou dva nadšenci Chris Atkins a Michael Taylor, kteří se letos v létě prodírali zmiňovaným vyhlášeným kalifornským parkem. Právě v něm stojí i dosud nejvyšší strom světa.

Informaci o objevu jako první přinesl list San Francisco Cronicle.

Vyšší než Stratospehere Giant jsou přitom hned tři stromy. Nejvyšší z nich, pojmenovaný Hyperion, měří úctyhodných 115 metrů, což je o tři metry více než dosavadní rekordman. Zbývající dva lesní velikáni, o metr menší, dostali jména Helios a Icarus.

Na Hyperion Atkins a Taylor narazili 25. srpna jižně od pozice Stratosphere Giant. Ten svou výsadní pozici mezi stromy ztrácí po šesti letech.

Jakmile úřady provedou přesná měření výšky Hyperionu, bude zapsán do Guinessovy knihy rekordů. "Ještě to několik týdnů potrvá, než budeme moct nový rekord potvrdit," upřesnila mluvčí Guinnessovy nadace Kristen Opalachová.

Nejvyšší strom v Česku měří 58 metrů. Takzvaný těptínský smrk stojí ve Středočeském kraji.


 

Bývalý americký žalobce v Norimberku 1945 Benjamin Ferencz přirovnal Bushovy zločiny ke zločinům, pro které byli v Norimberku souzeni nacisté a veřejně vyzval k postavení Bushe před soud spolu se Saddamem.


 

Princip známe, ale co je příčinou?


„Spojené státy se ještě nerozhodly, zda vybudují protiraketovou základnu v České republice nebo v Polsku.“

Takhle začala zpráva o případu protiraketové základny ve včerejších hlavních Událostech na ČT1. Nepřipadá vám na té větě něco divného? Nabízejí se dvě možnosti: buď jsem pozadu a průběh jednání o protiraketové základně se posunul o významný kus dále, nebo je prostě toto téma televizí veřejné služby zprostředkováváno jakousi dětskou řečí, která pomíjí i vcelku výrazné významové aspekty skutečnosti a podává popis reality ve svém jednoduchém a „jiný svět“ popisujícím jazyce.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 13.9.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Rozhodně berte v úvahu veškeré problémy který přináší Mars a Saturn.

Mějte se hezky...

Hade, 10.9.2006