Nahoru ]


Socha z vody, na taková fotečka pro vás a M. Ajvaze :)
Vítám vás v novém týdnu. 

"Společnost, jež si nechce nebo nedokáže uvědomit,
jak nepatrnou část vesmíru tvoří,
není skutečně civilizovaná. "

Brian W. Aldiss - NONSTOP
Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti.


Izrael se zdá být příliš šťastný. Jeho generálové jsou vinni nejhoršími válečnými zločiny a agresí. Zabíjejí beztrestně a jsou podporováni svými americkými vazaly. Právě teď se zaměřili na OSN a zabili nějaké obránce míru, ale nemusíme se bát, tohle jim nikdo nedaruje. Izraelský ambasador už požaduje omluvu od OSN a jsem si jistý, že ji dostane. Židé se nemají čeho bát – ale představitel Pravoslavné církve, řecký arcibiskup Christodoulos Athénský a palestinský arcibiskup Theodosios Atallah Hanna ze Sebasty jim připomínají: „Střežte se Božího hněvu.“

K čemu sloužily podivné vyřezávané koule ze Skotska?


Jedním z pozoruhodných umělecky zpracovaných archeologických nálezů, jehož účel zatím neodhalily ani nejnovější výzkumy, jsou tzv. vyřezávané kamenné koule, známé pouze ze Skotska. Nikde jinde na světě se nevyskytují! Jejich vznik je stále zahalen tajemstvím.

Vyřezávané kamenné koule pocházejí z mladší a pozdní doby kamenné ( 3200 - 2500 př. n. l.), jde tedy o současníky kamenných (megalitických) staveb, některé jsou však původu podstatně mladšího a jejich vznik spadá do doby bronzové (2000 – 700 př. n. l.). V současné době zná věda 387 takových koulí, z nichž 375 je shodné velikosti s průměrem tenisového míčku (cca 70 mm) a zbylých 12 pak má průměr až dvakrát větší (90 - 140 mm). Více >>ZDE>>

Převzato: www.aktualne.cz

Italští archeologové prý nalezli posvátné město EtruskůItalští archeologové se domnívají, že se jim po šesti letech výkopových prací podařilo nalézt pozůstatky bývalého centra říše Etrusků. Informovala o tom agentura DPA.

U města Orvieta, ležícím asi 100 kilometrů severně od Říma, objevili zbytky hrobů, ulic a keramiky pocházejících ze šestého až pátého století před letopočtem. "Všechno nasvědčuje tomu, že se jedná o posvátné město, které jsme hledali," prohlásila vedoucí týmu archeologů z univerzity v Maceratě Simonetta Stopponiová pro list Corriere della Sera.

Takzvané Fanum Voltumnae bylo centrem etruské konfederace, kam přicházeli každoročně kněží a politici z 12 městských států na velké shromáždění. Nazváno bylo podle nejvyšší bohyně Etrusků Voltumny. Právě její symboly na objevených vykopávkách vedou archeology k názoru, že nalezli dlouho hledané město.

Etruskové obývali oblast dnešní střední Itálie přibližně v letech 800 až 100 před naším letopočtem, než byli podmaněni Římany. Jejich původ, dějiny i jazyk však pro vědce zůstávají stále záhadou.
 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 6.9.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, Slunce a Uran, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Rozhodně berte v úvahu veškeré problémy který přináší Mars a Saturn. Tyto dvě planety nám skutečně nepřejou. Pozor na úplněk 7.9.

Mějte se hezky...

Hade, 3.9.2006