Nahoru ]

Taková zimní...

Vítám vás v novém týdnu. Jen několik slov na vysvětlenou k dnešní náhodné ukázce:) Nějak jsem tuhle diskutoval s Polly o zvláštní skupině lidí mezi námi... O Goticích. Mají svoji svéráznou hudbu, kulturu, pohled na svět. Přemýšleli jsem o tom jestli doma spí v rakvi a jestli mají všichni mrtvou milenku či milence (živá láska je mezi gotiky zoufale "out"), jestli místo návštěvy čajovny číhají za rohem a náhodným chodcům pijí krev s chlemtáním při kterém ostatním kolemjdoucím stydne krev v žilách... No jsem si tak přemýšlel i dál až při jednom vyhledávání jsem Googlem našel níže uvedený odkaz. Takže pokud chcete své blízké potěšit trochou roztomilé poezie a při tom nemáte talent neváhejte využít Goth-O-MaticTM Poetry Generator :)

Noční obřad

Kolem, všude kolem shromážděné bouřkové mraky.
Má Hrůza roste když mstitelův meč míří proti mému srdci.
Zabíjí mne...
Rozstříknutá kapka krve chladnoucí na necitelném náhrobku.
V šílenství svěsím hlavu
zatímco smrt mě doprovodí.
Nyní jsem sám, svou lásku v mrtvých očích.
To je mé peklo.

Vygenerováno na : http://www.deadlounge.com/poetry/poems.html
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne :)


Převzato: http://aktualne.centrum.cz


V čínském jezeře nalezeny pyramidy

rst, ČTK

Peking - Čínští archeologové objevili v jezeře Fu-sien v jihočínské provincii Jün-nan architektonické struktury podobné mayským pyramidám v Mexiku.

Architektonický komplex se rozkládá na ploše nejméně 2,4 kilometru čtverečního a tvoří jej osm hlavních staveb.

Tři z nich jsou poschoďové struktury spojené centrálním schodištěm, jak je to běžné u pyramid v Latinské Americe.

Jedna ze staveb má kuželovitý tvar s čtverhrannou základnou, z níž jedna strana měří 37 metrů. Další dvě jsou vyšší a jsou propojeny kamennou chodbou, která je dlouhá 300 metrů.

Odborníci považují celý komplex za dílo dávné civilizace, která existovala zhruba před 2000 lety v době vlády dynastií Čchin a Chan. Tyto dynastie byly první, které Čínu sjednotily pod svým vedením.

Tým vědců v druhém nejhlubším čínském jezeře objevil různé pozůstatky, které zřejmě potvrdí existenci starověkého města, nyní potopeného ve vodách jezera Fu-sien.

Podle některých teorií by mohlo jít o Jü-jüan, které záhadně zmizelo před stovkami let a často se o něm zmiňuje ve svých pracích klasický historik Chan Šu.

Hlavně že jsme normální že?

Převzato: www.blisty.cz

Čeští středoškoláci míní, že "je proti terorismu třeba důrazně bojovat"


Píše to Hana Valentová, v tiskové zprávě o Přípravném setkání Pražského modelu OSN pro středoškoláky v ČR, které organizuje Asociace pro mezinárodní otázky. Při sobotním setkání se prý 350 českých středoškoláků shodlo, že "proti terorismu je třeba důrazně bojovat".

Sancta simplicitas...

"Je válka proti terorismu úspěšná? Jaké jsou nejefektivnější metody boje proti terorismu? Otázky, které řeší přední světoví politici, se pokoušeli v sobotu zodpovědět čeští středoškoláci. Více než 350 z nich se proměnilo v zástupce jednotlivých členských států OSN, a to v rámci 11. ročníku Pražského modelu OSN," píše se v tiskové zprávě zmíněné organizace.

Povšimněte si, jak tato údajně nezávislá iniciativa automaticky přebírá žargon George Bushe. Ona se snad vede nějaká válka proti terorismu někde jinde než v mysli amerického prezidenta? Zřejmě není divu, iniciativa Asociace pro mezinárodní otázky má silné průniky s aktivistickou politickou organizací Člověk v tísni. (red.)

Tak trochu apokryfní scifi z hlubiny času mezi Adamem a Třemi králi

Narození Vykupitele vždy vymaže našeho prapantátu Adama a je tu trojetnický týmtandem K+M+B. Iniciály, namalované svěcenou křídou na futrech, budeme mít všade tam, kde nevzdávají velební pánové starou praktiku bílé magie a světí a žehnají křídu koledníkům. Ti říkávají, že píší Kašpar, Melichar a Baltazar, a často neví, že to znamená Kriste tomuto domovu požehnej. (Kristus Mansionem Benedicat). Většinou to bývají koledníci samozvaní, kteří o latině nikdy neslyšeli.

Ale od Adama! Žil si v Ráji, až mu to zkazila hebrejská hysterka Lilit a pak mlsná koza Eva. Přesto se dožil - možná sám nebo jeho rod - 930 let.

Nejučenější rabín 16. století Abarbanel tvrdil, že byl napřed mužem a ženou zároveň- androgynem.


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 11.1.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává platné varování před velmi nepříznivým vlivem Marsu. V sobotu pozor na úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 8.1.2006