Nahoru ]


Taková letní fotka,vodotrysková :)
Vítám vás v novém týdnu.  K minulému týdnu jen krátce. Poslední týdny nám planety příliš nepřejí a i běžně vyvolávají v lidech poněkud agresivní tendence (vliv Marsu společně s velkými planetami) ale co je moc to je příliš. Nejsem sice antisemita ale následující článek my mluví z duše - Útoky izraelských teroristů jsou stále zběsilejší. 
 

 „To nejsou žádní práskači; jsou to řádní američtí občané.“ „Tak jako tak, je tu telefon 800 pro každého, kdo vás zpozoruje. Ověřené zpozorování vynese jedno sto nových dolarů. Takové, které povede k zabití, vynese tisíc.
„Usaďte se na malebné Jamajce za krvavé peníze,“ vykřikl Richards a doširoka rozpažil. „Dejte si fotku alespoň do stovky čísel týdeníku 3-D. Staňte se idolem milionů. Stačí si vlastnoručně napsat o detaily.“

Stephen King - Running Man
Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti.


Raketová základna v Colorado Springs a další tři byly uvedeny do stavu zvýšené bojové pohotovosti

Na příkaz generála Freda Klotze byly čtyři raketové základny v USA uvedeny do stavu zvýšené bojové pohotovosti.

Vojáci rozeznávají pět stupňů bojové pohotovosti:

- Normal
- Alpha
- Bravo
- Charlie
- Delta

Generál vyhlásil stupeň Bravo Plus, což je něco mezi třetím a čtvrtým stupněm.

Žádné vysvětlení podáno nebylo. Patrně příprava na Den nezávislosti :)

Zdroj: http://www.krdotv.com/displaystory.asp?id=11449

Výzkum ledovců varuje před prudkou klimatickou změnou


Svět prochází masivními klimatickými změnami. Kritická hranice už byla překročena. Oteplování v posledních 50 letech nemá v mnohatisícileté historii Země obdoby a nelze ho srovnat ani s oteplením ve středověku (mezi roky 1000 a 1300). V blízké budoucnosti se rozpustí všechny ledovce v tropickém podnebném pásu. Četné a hustě zalidněné oblasti přijdou o zásoby pitné vody. Hladina moří se zvedne a zaplaví území s nízkou nadmořskou výškou. Rostoucí počet a intenzita extrémních povětrnostních jevů je důrazným varováním a ukázkou toho, co bude následovat. Vědecký tým pod vedením předního světového glaciologa Lonnieho Thompsona ze Státní univerzity v Ohiu 30 let zkoumal ledovce v sedmi lokalitách na severní i jižní polokouli. Výsledky dlouholeté práce byly shrnuty ve studii publikované 30. června 2006 v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Vědci objevili na Borneu „chameleoního“ hada

Schopnost měnit barvy je u hadů vzácná. (Autor: Reuters)
27. června 2006 11:12
Němečtí biologové si mohou připsat významný úspěch. Na ostrově Borneo objevili dosud neznámý druh hada, který dokáže měnit barvy podobně jako chalemeon.

Vědci jedovatého tvora objevili v rámci projektu Heart of Borneo, který koordinuje Světový fond na ochranu přírody (WWF).

Mark Auliya, odborník na plazy ze Zoologického výzkumného institutu Alexandra Königa v německém Bonnu, si z mokřadových lesů národního parku Betung v indonéské části ostrova přivezl dva půlmetrové exempláře.

"Dal jsem červenohnědého hada do tmavého kbelíku. Když jsem se na něj šel po pár minutách podívat, byl skoro celý bílý," popsal jejich chování Auliya.

Německý herpetolog upozorňuje, že u plazů, kteří mají končetiny (jako chameleon či ještěrka), je schopnost měnit barvu známá. U hadů je ale podobné chování vzácností.

Koordinátor projektu Heart of Borneo Stuart Chapman prohlásil, že nalezení "chameleoního" hada znamená poodhalení jednoho z nejlépe ukrytých tajemství přírody. "Právě schopnost měnit barvy zapříčinila, že se had vědcům skrýval tak dlouho. Asi si tehdy na sebe vzal špatnou barvu," zhodnotil s nadsázkou objev.

Indonéské Borneo je pro vědce doslova rájem na zemi. WWF uvádí, že v posledních deseti letech zde bylo objeveno 361 nových živočichů a rostlin. "Na území, které je jen dvakrát větší než Německo se každý měsíc objeví tři nové druhy," píše se na stránkách WWF.
miz, iDNES

Pro ty kteří čtou týden pravidelně, není expedice neznámá a tiskovou zprávu o expedici a jejích zamyšlených cílech najdete >>ZDE>>

 Převzato: www.kpufo.cz

Stručné vylíčení průběhu expedice do jakutského Údolí smrti

Jak jsme už psali vypravila se na konci května 2006 expedice českých badatelů pod vedením známého Ivana Mackerleho.


Expedice směřovala do Údolí smrti v povodí řeky Olgujdach, přítoku řeky Viljuj, kam se Jakuti neodváží chodit, protože tam umírali nebo dostávali záhadné nemoci. Expedice si nejela jen ověřit si, zda tam skutečně působí nějaké smrtící síly, ale hledat ony záhadné "kotle" utopené v zemi.

Po příjezdu a uvítání s ufologem Sergejem se expedice vydala na místo. Řeka měla vysoký stav vody, byla tam spousta peřejí, a expedice ji sjížděla na raftu, který byl celkem bezpečný. Zásoby byly vezeny na připoutaném, přeplněném gumovém člunu.

Jak se píše v ruských materiálech, Údolí smrti je vlastně několik údolí v této oblasti, které působí zhoubně. Při pobytu tam se lidem začíná točit hlava, cítí slabost a pak začínají potíže končící smrtí.

Expedice skutečně proplouvala strašidelnou, mrtvou krajinou s holými a polámanými či vyvrácenými stromy. Expedici provázel místní průvodce, materialistický člověk, který legendám nevěřil a s expedicí jel jen, aby si zalovil ryby a střílel kachny. Ovšem i ten se tam cítil špatně a pospíchal vždy pryč.

Expedice neviděla žádné zvíře. Pak zase byla hezčí krajina a za chvíli další zhoubné místo. Pěší průzkum tajgy byl zbytečný, je prakticky neprůchodná, ležící stromy, bahno, hustý porost.

Díky průzkumu ze vzduchu z paraglidingu expedice našla dvě velice podivná místa přesně kruhového tvaru, kde byl asi utopený kotel. Na jednom místě ještě část koukala nad zem a byla pokryta ledem, na druhém místě byl už asi 40 cm pod zemí v bahně a pod vodou. Naráželi na jeho tvrdý povrch.

Ovšem v pátek 9.6.2006 ráno se Ivan Mackerle probudil se silnými závratěmi, nevolností, s nemožností se neudržet na nohou, ztrácel zrak, třásl se zimnicí. Ostatní v obavách zavolali satelitním telefonem helikoptéru pro převoz do nemocnice. Byl dehydrovaný a stav se zhoršoval. Helikoptéra by ale stála 40.000 rublů a tak se čekalo, zda to přejde.

Nevolnost trvala celý den, přitom napadl sníh a stany byly pod sněhem, zima, vítr, všichni byli mokří. Nakonec jej tedy zabalili do spacáku, přivázali na příď člunu a celou noc a příští den projížděli peřeje a sjížděli řeku až k mostu přes silnici, kde už byla civilizace. Tam pro ně přijelo auto a vrátili se do města Mirnyj. Příští den část expedice odletěla zpět, dva kolegové zůstali.

Ivan po návratu do Prahy už byl v pořádku a prochází mnoha vyšetřeními.

Zatím se neví, co bylo příčinou potíží.

Zbytek expedice se navrátil 19.6.2006

Těšte se na podrobné vylíčení a fotografie!

S použitím zpráv od Ivana Mackerleho


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 5.7.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Slunce a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 2.7.2006