Nahoru ]


Taková kytička (pro vás :) ). Každý květ je trošičku takový malý vesmír...
Vítám vás v novém týdnu. 
 

"Lze si představit, že přežily velké síly či bytosti... přežily z nesmírně dávných časů, kdy... se vědomí projevovalo, patrné, ve tvarech a formách, jež se už dávno stáhly před náporem nastupujícího lidstva... formách, jež letmo zaznamenala pouze poezie a legenda a nazvala je bohy, stvůrami, mytickými bytostmi všemožných druhů a povah..."
ALGERNON BLACKWOOD

Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti.


K následujícímu článku snad jen jediné. Nějak nechápu vývody o evoluci. Pokud najdu ptáka vypadajícího jako kachna a jen nepatrně se lišícího od kachny... Nejspíš to bude kachna, ne? :)

Vědci našli ostatky „kachny“, která vídala dinosaury

15. června 2006 20:25
Desítky zkamenělých ptáků podobných dnešním alkám objevili vědci na severozápadě Číny. Podle některých jde o chybějící článek řetězce ptačí evoluce. Potomkem 110 milionů let starých zkamenělin by mohla být třeba dnešní kachna.

Vědci našli ostatky v provincii Kan-su a jsou velmi zachovalé. U některých je dokonce patrné i peří.

Dosud byla z tohoto tvora, který se podobá dnešní alce nebo kachně a kterému se odborně říká Gansus yumenensis, nalezena pouze jedna noha.

Objev je důležitý proto, že Gansus by mohl být přímým předchůdcem dnešních ptáků.

"Gansus je chybějící článek ptačí evoluce," říká Matt Lamanna z pittsburghského Carnegieho muzea přírodní historie.

"Většina předků ptáků z období dinosaurů jsou příslušníky skupin, které vymřely a nezanechaly žádné následovníky. Avšak Gansus vedl k novodobým ptákům, takže to je článek mezi primitivními ptáky a těmi, které vídáme dnes," vysvětluje přírodovědec a jeden z autorů studie, kterou otiskne časopis Science.
tha, ČTK, iDNES
 


Ještě jednou k objevu kráteru po obřím meteoritu v Antarktidě...

Austráliu odtrhol od pevniny meteorit

Zmeny v gravitačnom poli Zeme, ktoré viedli k objaveniu kráteru. Vyznačená oblasť sa nachádza vo Wilkesovej zemi na východe Antarktídy.

Pred 250 miliónmi rokov dopadol na Zem meteorit, oveľa väčší ako ten, čo o ďalšie desiatky miliónov rokov vyhubil dinosaury.

Prvý dopad obrovského meteoritu spôsobil, že väčšina života na Zemi zanikla a od celistvej pevniny Gondwany sa oddelila Austrália.
 


Britský admirál varuje

Jeden z předních stratégů britského královského námořnictva, admirál Chris Parry, varoval otevřeně před zničením Evropy masovou imigrací, která je očekávána v příštích 30 letech. Na konferenci ministerstva obrany zmínil hrozící kataklyzmatický bezpečnostní kolaps a předpověděl konec mocenské hegemonie USA v letech 2012 – 2018.
 


Lidé musí podle fyzika Hawkinga kolonizovat vesmír

Pokud lidstvo nenajde ve vesmíru jiné domovy, jeho schopnost přežít se dostane do vážných obtíží. Na tiskové konferenci v Hongkongu to v úterý řekl fyzik Stephen Hawking (64), považovaný za jednoho z největších mozků současnosti.

HONGKONG - "Chtějí-li se lidé vyhnout tomu, že sami sebe vyhubí v příštích sto letech, pak by měli vybudovat ve vesmíru trvalá osídlení, která mohou fungovat bez podpory ze Země," řekl ochrnutý vědec. Lidé by mohli mít za 20 let trvalou základnu na Měsíci a kolonii na Marsu za 40 let. Za největší hrozby pro lidstvo označil vesmírnou katastrofu, náhlé globální oteplení a zmutované viry.


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 21.6.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 18.6.2006