Nahoru ]


Prostě jaro je tady už doopravdy, tohoto malého dráčka jsem zachránil ze silnice před přejetím a on mě za to takhle pěkně zapózoval :)
 
Vítám vás v novém týdnu.  Ještě jednou se vrátím ke spekulacím o Schwassmann-Wachmannovi kometě. Trochu jsem vás mystifikoval tvrzením že po 20. květnu již bude po všem.  25. května 2006 bude již vzdalující se kometa přesně v rovině ekliptiky naší planety. Opožděný zbloudilý odštěpek této komety pak může být gravitační silou Země strhnut směrem k naší planetě. Což je další důvod ke strachu:) Zkrátka je to k upřesnění oněch katastrofických spekulací.
Osobně samozřejmě věřím na rok 2012.  Jak jinak, že?...:)))

"Slick kdysi zkoumal informace a ptal se na tvar vesmíru. Zjistil přitom, že vesmír je všechno, co existuje, takže, jak může mít tvar? Kdyby měl tvar, pak by muselo být ještě něco kolem, co by mělo tvar uvnitř, že ano?"

WILLIAM GIBSON
ZBĚSILÁ JÍZDA
Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti.


 Vulkán - desátá planeta...


VULKÁN - ASTRONOMICKÁ VERIFIKACE PERIODY KOMETY CR105

Dr. Herbert W. Kuehne a Dr. Barry Warmkessel

Dnes už i mnozí významní astronomové míní, že naše Slunce má protějšek – jeho společníkem je hnědá trpasličí hvězda. Podporováni mnohočetnými výchozími daty říkáme totéž a nazvali jsme ji Vulkán. Doposud byly k podpoře této téze citovány jen nepřímé důkazy, sahající od novinových článků až po prastaré artefakty a postuláty kontaktérů. Naše zkoumání nakonec vedla k zjištění orbitálních parametrů Vulkána a modelu kometárních rojů tvořící se v rezonanční periodě 3:2. Výpočet průměrné orbitální periody obří komety 2000 CR105 přinesl statistickou jistotu, že se nachází v právě této rezonanci s Vulkánem, což se rovná objevu této temné hvězdy.

Předpokládaná teoretická perioda Vulkána v trvání 4969 let odpovídá rezonanční periodě kometárních rojů, činící 3312,7 let. Zahrneme-li masu a oběžnou dráhu Vulkána do sluneční soustavy, trvá průměrná perioda CR105 dvě fáze oběhů Vulkána – 3319,3 let. Předpokládaný perioda Vulkána je tudíž 4979,0 let. Jsou zde přinejmenším ještě tři další s Vulkánem související objekty, které s ním souvisí (rozptýlené mimo disk) jenž budou podrobně analyzovány. Obzvláště, 2001 FP185 a 2002 GB332 se jeví jako v obdobné rezonanci 3:2 a 1999 DP8 v 4:1 rezonanci s Vulkánem.

Důsledky tohoto objevu jsou ohromující.

(1) Země je v nebezpečí četných srážek s kometami z přecházející periody, ale už v tomto století může dojít k průletu komet z nových rojů.
(2) První z nich může minout Zemi nebezpečně blízko okolo roku 2007.
(3) Vulkán je objekt blízký Zemi označený jako IRAS 1732+239.
(4) Obecně platí tvrzení na některých opomíjených webových stránkách naznačující, že uvnitř naší sluneční soustavy existuje hnědý trpaslík.
(5) Výpovědi kontaktérů o setkáních s mimozemšťany, kteří varují lidstvo před kometární hrozbou a hovoří o existenci druhého významného tělesa (temné hvězdy) uvnitř naší sluneční soustavy, jsou pravděpodobně platné.
(6) Neobvyklý postup, použitý k výpočtu oběžné dráhy tohoto hnědého trpaslíka za použití esoterické astrologie Avatarů a údajů z Dawn Of Mankind, je správný.
Více >>
 


Delfíni se oslovují jmény, zjistili vědci

Experti tři roky studovali u západního pobřeží Floridy delfíny skákavé. Ilustrační foto (Autor: profimedia.cz)
9. května 2006 11:24
Delfíni spolu komunikují podobně jako lidé a volají na sebe jmény. Zjistili to při svém výzkumu na Floridě američtí vědci. Podle nich tak tito inteligentní savci chápou sami sebe i další zástupce svého druhu jako individuality.

Experti z michiganské Andrewsovy univerzity, kteří tři roky studovali u západního pobřeží Floridy delfíny skákavé, odhalili, že tito živočichové se navzájem neidentifikují pouze prostřednictvím různých hlasů, ale přímo pomocí jmen.

Své jméno totiž poznají, i když se z jejich zvukového projevu odstraní charakteristická hlasová intonace.

"Nahrávali jsme na mělčině pískání delfínů a syntetizovali ho na počítači, přičemž jsme zachovali příslušnou informaci, ale ne hlasovou charakteristiku," vysvětlil Vincent Janik z oddělení mořských savců při Andrewsově univerzitě.

"Pak jsme ho z reproduktorů instalovaných pod hladinou přehráli zpátky delfínům a zjistili jsme, že odpovídají. To nám ukázalo, že delfíni znají navzájem svá jména, a nikoli jen hlasy," uvedl dále Janik.

"Domnívám se, že je to velmi vzrušující objev, protože to znamená, že se u těchto zvířat vyvinuly stejné schopnosti jako u lidí," dodal Janik.
mr, iDNES, ČTK
 


Vědci našli velký úlomek asteroidu

ČTK

Pretoria - Úlomek pochází z asteroidu Morokweng, který před 145 miliony lety vyhloubil 160 kilometrů široký kráter v dnešní Jihoafrické republice.

Podle zpravodajského serveru BBC News jde o jedinečný nález, protože o tak velkých objektech se předpokládalo, že se zcela rozpustily nebo vypařily při srážce s naší planetou.
Kráter Morokweng je jedním z největších

Mezinárodní vědecký tým v časopise Nature informoval, že objev umožní získat nové poznatky o dopadech planetek na Zemi. Kráter Morokweng je jedním z největších a pochází z přelomu geologických období jury a křídy. Dnes je ale prohlubeň po něm zanesena pískem pouště Kalahari. Kráter vytvořil asteroid o průměru pět až deset kilometrů.
Infobox


Vědci objevili fosilii úlomku uprostřed kráteru při vrtání otvorů do taveniny, která vznikla po dopadu obřího tělesa.

"V hloubce zhruba 770 metrů jsme narazili na tmavé balvany - jeden byl zhruba velikosti volejbalového míče - ale nedokázali jsme určit, o co jde," líčí geolog Marco Andreoli z jihoafrické Witwatersrandské univerzity.

Vědci rozřezali kámen na menší kousky a s úžasem zjistili, že jde o meteorit, respektive dochovaný pozůstatek, který pamatuje prehistorickou kolizi. "Je to pozoruhodné, protože je to něco, co se nepokládalo za možné," řekl Andreoli BBC News.
Po dopadu se asteroidy vypaří

Když na Zemi dopadne tak velké těleso, uvolní se ohromné množství tepla, při němž se podle vědců hmota z asteroidu vypaří nebo se smísí s okolními horninami.

Například dopad tělesa o průměru deset kilometrů vyvolá odhadem teplotu kolem 1700 až 14.000 stupňů Celsia. Vědci tak mohou tyto velké srážky zkoumat jedině chemickou analýzou látek, které najdou v kráteru.


Vědci také zjistili, že chemické složení nalezených zbytků se poněkud liší od složení jiných prozkoumaných meteoritů. Je radioaktivnější a obsahuje více uranu a sodíku, ale méně železa a niklu.

Veškeré naše vědecké znalosti o meteoritech jsou založeny na meteoritech, které spadly v posledních několika tisícovkách let. Ale najednou můžeme zkoumat meteorit, jenž spadl před 145 miliony let a to nabízí možnost, že charakter těchto dopadajících těles se časem měnil," vysvětlil Andreoli.

Zmíněné úlomky jsou odedneška zpřístupněny i veřejnosti v londýnském muzeu přírodních věd.

Krásné satelitní snímky lokality najdete zde:
http://www.unb.ca/passc/ImpactDatabase/images/morokweng.htm


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.5.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude stejně jako minulý týden nejsilněji působit Venuše, Mars a Slunce. Stále zůstává varování před neblahým působením Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 14.5.2006