Nahoru ]


Tahle fotečka je jeden z mých snů (tedy asi nejen mých, že? :) ) prostě vejce (dračí jak jinak...)na schodech chrámu.

Vítám vás v novém týdnu. V prvním týdnu roku 2006... Patrně vás zajímá jak astrolog vidí tento rok. Odhad není nijak složitý. V podstatě vše co dostal nový rok do vínku najdete v týdenním horoskopu. Především je důležité postavení a aspekty velkých planet. Pokud se na ně podíváte tak zjistíte že rok 2006 bude v podstatě pokračováním všeho toho co začalo v roce 2005 či dříve. Dle mého názoru především v tom negativním slova smyslu. Ani postavení Marsu při příchodu nového roku nenaznačuje právě pozitivní události. Jinými slovy nevěřím v zázračné transformace lidí a planety slibované různými obskurními uskupeními, církvemi, proroky...:) Nicméně věřím tomu že pocit štěstí a bezpečí je individuální a že je na každém z nás co pro sebe a ty které jsou mu nejblíže udělá aby bylo lépe alespoň v tom mikrosvětě který si tvoříme.

Niki De Pauly
očekává,
tam, kde není smrt,
své milované

1815

Nápis na hrobu Niki De Pauly na bratislavském hřbitovu...
Náhodná ukázka od Polly do nového týdne.


Převzato: www.idnes.cz

Jakou silou vyměšuje tučňák?PRAHA 30. prosince 2005 | 11:23 Když tučňák zahřívá vejce, nesmí ho ani na okamžik upustit z kožního záhybu. Jenom tam je potomek v teple a bezpečí. Kdyby se vajíčko ocitlo na zemi, zárodek by za pár sekund zmrzl. Co když si ale tučňák potřebuje „odskočit“?
Příroda si umí poradit. V případě tučňáka uzdičkového a kroužkového přišla s opravdu originálním řešením. Pták vůbec nemusí opustit hnízdo. Jen vystrčí zadní část těla, zvedne ocásek a vystřelí hovínko do vzdálenosti asi 40 centimetrů.

Dva vědci z Mezinárodní univerzity v německých Brémách a z Univerzity Loranda Eotvose v Budapešti se rozhodli tento jev detailně prostudovat. Vypočítali, jaký tlak musí tučňák ve svých útrobách vyvinout, aby dosáhl patřičného výkonu. Vzali v úvahu výšku ptáka, tvar jeho řitního otvoru, dále hustotu a rychlost letu exkrementu. Došli k číslu 10 až 60 kilopascalů. To je mnohem víc, než by zvládl člověk, byť by se snažil sebevíc.

Přestože jsou oba experti přesvědčeni, že se jejich poznatky uplatní i v seriózních zoologických kruzích, jejich výzkum získal „anticenu“ - Ig Nobelovu cenu za biologii. Vědci ji chtěli osobně převzít na Harvardově univerzitě, bohužel ale nedostali americké vízum.


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 4.1.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Saturn, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává platné varování před velmi nepříznivým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 1.1.2006