Nahoru ]Nedokončený příběh...
Vítám vás v novém týdnu.  Vysvětleni ke spekulacím o Schwassmann-Wachmannovi kometě na titulce mohu říct pouze jedno. V podstatě může za všechny spekulace na alternativních serverech sama NASA. Všude citovaná zpráva kterou NASA vydala vypočítává obrovské vzdálenosti ve kterých nás zlomky komety minou, ale jejich NEO Earth Close-Approaches tabulky (neustále se měnící) vypovídají o něčem jiném. Netvrdím v žádném případě že jsou spekulace o možném zásahu některým fragmentem komety opodstatněné. Nicméně pravdou je, že mlžení NASA příliš pozitivní pocity nevyvolává. V každém případě uvidíme. Teoreticky by nás poslední "smetí" mělo minout nejpozději do 20.5. :)
Nicméně určitým řešením by bylo zachovat se dle těchto stránek :) http://www.worldjumpday.wz.cz/worldjumpday.html
Tak šup pěkně hopsat :)

"Mýtická forma se střetá v jednom ze dvou modů. Jeden mod předpokládá, že matrice kybersvěta je obydlená nebo navštěvovaná entitami, jejichž charakteristika odpovídá prvotním mýtickým formám ,skrytých lidí'. Jiný předpokládá vševědoucnost, všemocnost a nepochopitelnost matrice samotné."
"Ta matrice je Bůh?"
"Takhle v běžné řeči ano, ale bylo by to přesnější v pojmech mýtické formy, kdyby se říkalo, že matrice má Boha, protože vševědoucnost a všemocnost této bytosti je omezena právě matricí."
"Když má omezení, tak není všemocný."...
"Všimni si, že mýtická forma nedůvěřuje bytosti, která je nesmrtelná, jako by to bylo v systémech víry, kde se předpokládá nejvyšší bytost, alespoň v pojmech určité kultury. Kybersvět existuje, pokud se o něm dá říci, že existuje, silou lidského činitele."
"Kdyby taková bytost existovala," řekla, "byli bychom její součástí, že?"
"Ano."

WILLIAM GIBSON
ZBĚSILÁ JÍZDA
Náhodná ukázka do nového týdne od mojí maličkosti.


Génius a magnet na maléry: Leonardo da Vinci

Den 15. dubna by měl být vyhlášen za svátek geniality. Takový ještě není. Proč? V roce 1452 se narodil 15. dubna v Toskánsku chlapec, jehož zná historie pod jménem Leonardo da Vinci. Nenarodil se ve městě Vinci poblíž Florencie, jak se leckde uvádí, ale v blízké vesnici Anchiani. A to je muž, který je patrně nejkomplexnějším univerzálním géniem světových dějin. A také zjišťujeme, jak málo o autorovi neslavnějšího obrazu světa, portrétu Mony Lisy, současné generace vědí. Ten obraz je jen špičkou ledovce jeho úžasných schopností.


Mrtvý maďarský diplomat byl naložen 20 let v rumu

V sudu s jamajským rumem byl více jak 20 let naložen maďarský diplomat. Ilustrační foto. (Autor: profimedia.cz)
6. května 2006 12:48
Přes dvacet let odpočíval v prvotřídním jamajském rumu bývalý maďarský diplomat, který zemřel na tomto karibském ostrově daleko od vlasti v polovině osmdesátých let. Mrtvolu objevili letos na jaře dělníci, kteří opravovali dům jeho manželky ve vilové čtvrti jihomaďarského Szegedu.

Policie při vyšetřování neobvyklého případu zjistila, že se žena v polovině osmdesátých let vrátila z Jamajky s tím, že její manžel zemřel.

Vzhledem k příliš velkým nákladům s dopravou mrtvého těla do Maďarska ho údajně nechala pohřbít na Jamajce. Úřady, rodina i známí příhodě uvěřili.

Žena ale začátkem letošního roku ve věku osmdesáti let zemřela. Její starší rodinnou vilu koupil mladý manželský pár, který si na jeho opravu neprodleně najal řemeslníky. Ti při práci objevili ve sklepě domu více než třistalitrový sud plný vynikajícího rumu.

Bez vědomí nového majitele pak celé týdny pravidelně popíjeli, a také kradli, až se sud zcela vyprázdnil. Vzhledem k tomu, že na jeho dně "něco" ještě bylo, rozhodli se řemeslníci sud otevřít a tajemství odhalit.

Nepopsatelné prý bylo jejich překvapení, když zjistili, že na dně sudu s rumem, který celé týdny s takovou chutí popíjeli, leží mrtvola asi šedesátiletého muže.

Přivolaní policisté pak zjistili, že se jedná o zesnulého manžela bývalé majitelky domu, která si svého muže přece jen propašovala domů do vlasti.

Mrtvé tělo naložené v rumu bylo podle policie velmi zachovalé a muže bylo možno bez problémů identifikovat.

Expertízou bylo zjištěno, že zahynul přirozenou smrtí. Proč žena manžela nepohřbila, ale žila s ním takto ještě přes dvacet let, zřejmě už nikdy nikdo nevysvětlí, uvedl Zsaru Magazin.
mia, iDNES, ČTK

Článek je sice pro dámy, ale i někteří pánové se cítí při úplňku pod psa :)
 
Jaký vliv má na nás Měsíc?

Lidstvo od pradávna fascinoval zářící objekt na nočním nebi, který s ubíhajícími dny měnil svou podobu. Toto tajemné nebeské těleso nazvali Měsícem a uctívaly jej všechny starověké ženské kulty Velké Matky, či bohyně lovu Diany. Pokud odhrneme romantický pláštík úplňku, zůstane nám nepopiratelný fakt, že ženský vegetativní systém je citlivější než mužský.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.5.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude stejně jako minulý týden nejsilněji působit Venuše, Mars a Slunce. Stále zůstává varování před neblahým působením Marsu. Pozor na úplněk 13.5.

Mějte se hezky...

Hade, 7.5.2006