Nahoru ]

Jablko na splavu... uhádli by jste?

Vítám vás v novém týdnu.  Omlouvám se za redukovanou podobu "týdne", ale dostihla mě ňáko choroba a prostě se na víc nezmůžu.

"Snad to bylo také podivné vzhledem k místům krátce, ale často neobydleným domům, které jsou otevřené a uzavřené, podle toho, zda jejich neklidní obyvatelé přijeli, nebo odjeli. Představovala si prázdné místnosti, skvrny řezu, které tiše prokvétají chrómem, světlou plíseň, která se drží v temných koutech. Architekti jako projev uznání věčným procesům jako by povzbuzovali míru koroze: masivní ocelová zábradlí podél terasy sežrala po letech rozstřikování vody rez.
Dům se krčil, stejně jako jeho sousedé, na zbytcích pobořených základů, a její procházky podél pobřeží zahrnovaly také někdy pokusy o archeologickou fantazii. Pokoušela si představit nějaké místo v minulosti, jiné domy, jiné hlasy."

WILLIAM GIBSON,ZBĚSILÁ JÍZDA
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne...


Existují na Zemi místa, kde nefungují přírodní zákony ?

A to i taková místa, kde síla, kterou považujeme za nejvíce samozřejmou - zemská přitažlivost - nepůsobí tak, jak jsme zvyklí?

Co se skrývá za zprávami o jejím porušení?

Kde je příčina toho, že někde dochází k pohybu předmětů do kopce nebo

Je to optický klam nebo něco jiného ?


Jen další problémek v souvislosti s 11.zářím... Zdalipak se někdy dozvíme celou pravdu?

Převzato: www.idnes.cz

Newyorského policistu zabil prach z Ground Zero

Hasiči v troskách WTC 11. září 2001 (Autor: /Corbis, profimedia.cz)
23. dubna 2006 15:30
Letos v září uplyne pět let od teroristického útoku na Světové obchodní centrum v New Yorku. Ale teprve teď se ukazuje, že kromě politických a společenských změn, které po jedenáctém září nastaly, má útok i dosud netušené následky pro lidské zdraví.

Lidé, kteří přežili pád věží nebo se přímo účastnili záchranných prací, teď stojí před novou zdravotní hrozbou.

Příčinou jsou obrovská mračna prachu, která zaplavila Ground Zero a newyorské ulice bezprostředně po tragédii.

Neidentifikovatelný materiál
Na nebezpečí upozornily závěry pitvy Jamese Zadrogy, newyorského policisty, který se 11. září 2001 přímo účastnil záchranných prací u zřícených dvojčat.

Detektiv Zadroga zemřel letos v lednu ve věku pouhých 34 let. Lékaři konstatovali, že příčinou úmrtí bylo dechové selhání.

Při pitvě našli v policistových plicích "velké množství zánětlivých uzlů obsahujících neidentifikovaný cizí materiál". Ve zprávě soudního lékaře stojí, že "s velkou pravděpodobností existuje přímá souvislost mezi úmrtím a incidentem z 11. září".

Po řadě dohadů tak jde o první oficiální potvrzení spojitosti mezi škodlivým vzduchem na Ground Zero a úmrtím někoho, kdo se na místě po pádu budov pohyboval.

Souvislost se špatně dokazuje
Fakt, že toxické zplodiny mohou vyvolávat těžké (až smrtelné) onemocnění plic, je nezpochybnitelný. Potvrdit přímou souvislost mezi pádem dvojčat a konkrétními zdravotními následky některých zúčastněných se však lékaři pořád zdráhají.

Rozvoj nádorových i jiných nemocí je vždy velmi složitý děj, na kterém se podílí řada faktorů. Prokázat, že bezprostřední příčinou choroby je jediná událost (v tomto případě působení škodlivých látek po zřícení dvojčat), je proto obtížné.

Detektiv Zadroga byl u newyorské policie léta. Nekouřil a nikdy netrpěl žádnou plicní chorobou.

Po útoku na WTC se zapojil do záchranných prací a na Ground Zero strávil asi 450 hodin. Musel tak dýchat drobná skelná vlákna, prach z rozdrceného betonu a směs toxických látek. To do několika let vyústilo v těžké zjizvení plic, dechové selhání a následnou smrt.

Záchranných a odklízecích prací se u WTC účastnilo přes sedm tisíc dělníků, hasičů, záchranářů a policistů. U mnoha z nich už se objevily potíže, které by s velkou pravděpodobností mohly s 11. zářím souviset.

I když několik desítek lidí už těmto problémům podlehlo, přímá souvislost se pořád nedá přesvědčivě dokázat.

Doba mezi působením škodlivých podnětů a rozvojem onemocnění detektiva Zadrogy je neobvykle krátká. V podobných případech se totiž běžně pohybuje spíše v řádu několika desítek let.

Dlouhodobé vdechování obtížně identifikovatelné směsi škodlivin však rozhodně mohlo působit jako spouštěč i urychlovač zhoubných procesů organismu. Nejčernější odhady předpovídají i u dalších postižených rozvoj vážných zdravotních problémů, včetně nádorových chorob a leukémie.

Zdravotní rizika spojená s pracemi na Ground Zero zůstávají předmětem intenzivního lékařského bádání.

A k tomu se rozvíjí diskuse, zda by podobná úmrtí neměla být klasifikována jako následek nemoci z povolání. Jako taková by znamenala pro postižené a jejich pozůstalé nárok na odškodné.

Článek vyšel v listu The New York Times


Převzato: http://neviditelnypes.zpravy.cz

ÚVAHA: Věda kontra ET

V jednom z minulých příspěvků na názorové stránce sci-fistů Kontakt zazněl názor, že oficiální věda "rozcupovala" a znehodnotila stopy možných kontaktů v minulosti. Odvážil bych se zajít ještě dál - právě oficiální věda mi přijde jako nejzuřivější odpůrce nejen kontaktu, ale i samotné možnosti existence ET (Extra-Terrestrial, mimozemského původu - pozn. red.).

Ondřej Neff kdysi napsal, že jediné, co se se dnešní umělci ve svých vysoce uměleckých školách učí, je "bejt geniální". Je to pravda - a bojím se, že úplně totéž začíná platit i pro mnohé vědce. Z vědeckého skepticismu se tak začíná pomalu stávat vědecký fanatismus, vše neznámé nebo nezařaditelné do současných teorií je ignorováno, bagatelizováno nebo dokonce s inkvizitorským zápalem potíráno a nejlépe je to vidět právě na problematice ET.

Tvrdím, že kdyby zítra přilétla na Zemi ET flotila a ve stylu Dne nezávislosti zahájila grilování Empire State Building, polovina současných vědců bude na základě stoprocentně vědeckých teorií dokazovat, že jde jen o davovou halucinaci, tajnou zbraň al-Kájdy nebo důsledek globálního přemnožení krtků, protože nic jako ET přece neexistuje - a ta druhá polovina jim k tomu bude nadšeně tleskat.

Dřívější věda snad někdy ve viktoriánské éře skutečně byla o poznávání neznámého a prolamování hranic, měla odvahu i "koule", z té dnešní se stala jen honba za granty, tituly, ujišťování se navzájem, jak "jsme geniální".... a když se pak stane malér jako v případě korejského podvodníka Hwanga, svede se to na selhání jedince, zatímco problém v systému nechce nikdo vidět. Na problematice ET je to podle mě zvlášť patrné: Stačí jenom vyslovit "mimozemšťan" a veškerá proklamovaná objektivita jde rázem do kopru a média k tomu zdatně sekundují. Když před pár lety ČT 2 vysílala večer na téma ET, připomínalo to osvětovou přednášku z dob minulých a konečný dojem byl, že každý, kdo jen hlesne o možné existenci ET, by měl být urychleně internován v nejbližším zařízení s patřičně vysokou ostrahou.... ostatně, vždyť už i zkratka UFO je dnes většině lidí leda pro smích.

Chápejte, já netvrdím, že ET existují - nevím to, stejně jako nejspíš nevíte vy. Také nevěřím teoriím "made in von Dänniken" (které jejich tvůrce umí tak obratně ohýbat, jak se mu právě hodí), neřekl bych, že flotila ET se tu obtýden staví zkontrolovat anální sondy farmářských dcer v Montaně nebo načmárat pár kruhů v Salisbury, a nešťastníci čekající přílet flotily "vesmírného bratra Aštara" jsou k politování, ale fascinuje mě ta urputnost, s jakou lidé odmítají akceptovat i jen možnost existence ET - a zvláště lidé, kterým by taková zvědavost nebo aspoň otevřenost měla být nejbližší, tedy vědci. Bojím se, že právě oni už podlehli natolik iluzi o naší (a zejména své vlastní) výjimečnosti, že prostě nejsou fyzicky schopni akceptovat i jen myšlenku, že tu nejsme sami, kdo má mozek, natož pak nějakou vizi Galaxie "a la Star Trek", kde je lidská rasa jen jedinou rybkou v korálovém útesu.

Bojím se, že právě na tuhle aroganci jednou všichni pěkně dojedeme - a nejspíš zcela bez pomoci ET...

A propos, kontakt a invaze - byl to myslím P.K. Dick, kdo napsal, že nejzranitelnější budeme právě ve chvíli, kdy nám jakákoliv možnost kontaktu přijde naprosto směšná. Co myslíte, jak jsem k tomu teď asi daleko...

Jan Hlávka

 


Mějte se hezky...

Hade, 30.4.2006