Nahoru ]

Artefakt...

Vítám vás v novém týdnu.  Nebudu lamentovat nad tím jak se cítím, nebudu ani říkat že mám pocit že mě okolí chce dostat do blázince. Vím že to tak není, jen se prostě nahromadilo kolem mne příliš mnoho lidí s problémy.  Kolem vládne divnosvět a je pořád víc plný nešťastných lidí. Jde z toho až strach jak mnoho lidí je hluboce nešťastných. Je to jarem nebo něčím jiným? Nebo je to prostě tak že všichni podvědomě cítí přicházet to co prostě přijít musí?
Pokud se cítíte jako já tak i vám je určena náhodná ukázka od Polly. Je prý skutečně náhodná neb, když ji pro mne hledala spadla ji na hlavu knížka a otevřela se přesně na tomto místě:-). Díííík...

 "Mistře, spadl jsem do propasti," říká. "Vody jsou tu hluboké a temné."
"Pamatuj na jednu věc," odpoví mistr. "Člověk se neutopí proto, ze se ponoří, ale proto, že zůstane pod vodou."

Paulo Coelho - Rukověť bojovníka světla
Náhodná ukázka do nového týdne od Polly


Převzato: www.zvedavec.org

CDC teď říká, že ptačí chřipka není nebezpečná a zřejmě nikdy nebude ohrožovat člověkaJulie Gerberdingová, která vede Centers for Disease Control, nyní prohlášuje, že neexistuje žádný důkaz, že by ptačí chřipka někdy mohla vyvolat pandemii.

Gerberdingová shrnula své závěry na konferenci o možné pandemii chřipky v Tacomě, které se ve Státech zúčastnilo zhruba 1200 odborníků většinou pracujících ve zdravotnictví.

Upozorňuje, že touto nemocí bylo nakaženo celosvětově všehovšudy pouze asi 200 lidí, z toho 100 na ni zemřelo. Ale ve všech případech nákazy šlo o situace, kdy dotyční dlouhodobě sdíleli s drůbeží stejný životní prostor.

Je stále zřejmější, že preventivní očkování proti této chřipce je na houby a léky Tamiflu a Relenza tuto chřipku neléčí ani co by se za nehet vešlo.

Jaké tedy máme možnosti se bránit? "Zdá se, že bude nutno vrátit se k přírodní imunitě posilované zdravou skladbou potravin a a zdravým způsobem života," říká Gerberdingová.

Zdroj: http://www.newmediaexplorer.org/sepp/2006/04/18/cdc_says_bird_flu_not_serious_threat_to_humans.htmKrálovna v osmdesáti – protilátka proti naší hlouposti, posedlé mládím

Představa, že jakmile je vám nad padesát, jste odkecaní, není jen urážkou lékařské vědy, ale také to popírá energičnost milionů zaměstnanců, které ekonomika zoufale potřebuje. Tito lidé už nevykonávají manuální práci, k níž je zapotřebí fyzické síly. Jak se zvyšuje průměrná délka života, ukazuje se, že intelektuální schopnosti lidí po šedesátce nijak neklesají, zatímco jejich emocionální stabilita a spolehlivost, klíčově důležitá pro novou ekonomiku, založenou na službách, zřejmě roste.

Lidé nad padesát se musejí ve společnosti prosadit jako mocná demografická skupina, nikoliv jako penzisté, ale jako obyčejní, suverénní voliči. V říjnu letošního roku začne být v Británii protizákonné diskriminovat zaměstnance v práci kvůli věku a vzniká tlak, aby byl zrušen povinný odchod do důchodu. Zaměstnavatelé budou muset najít důvod, proč propustit někoho, komu je nad šedesát.

Komentátor Simon Jenkins v týdeníku Sunday Times pochválil anglickou královnu Alžbětu, že navzdory její osmdesátce, jíž se dožila tento týden, stále intenzivně „slouží národu“. Královnino jubileum mu posloužilo jako odrazový můstek k energické obhajobě starších lidí, zanedbávaných dnešní „moderní“ společností:


Komise EU přiznala „nejistotu nad GM potravinami“

Evropská komise schvaluje geneticky modifikované plodiny pro lidskou konzumaci, avšak zároveň tajně varuje před jejich dopadem na zdraví a životní prostředí.

Vyplývá to z dokumentace, kterou podle zákonů o přístupu k informacím získaly dvě ekologické organizace. Zjistily, že EK prosadila schválení sedmi geneticky modifikovaných potravin.

Tyto potravy byly schváleny k lidské konzumaci přesto, že existovaly „velké oblasti nejistoty“ a „některé otázky nebyly vůbec studovány“.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.4.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude stejně jako minulý týden nejsilněji působit Mars a Slunce a Venuše. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává varování před neblahým působením Marsu.
 

Mějte se hezky...

Hade, 23.4.2006