Nahoru ]

Fotečka aktuální, i přes veškerou bolest a škody které voda přináší je fascinující...

Vítám vás v novém týdnu. Co dodat k současné situaci. Z astrologické hlediska k letošním povodním vše postupně směřovalo (zajímavé je snad to že kulminace řek se kryla s nastupující opozicí Marsu s Plutem s Marsem v Blížencích kterýžto aspekt je aspektem průšvihovým). Z hlediska materiálního také. Klimatické změny jsou realitou a nemá cenu si nic nalhávat. Bohužel je víc než pravděpodobné že i letošní léto se bude odehrávat ve velmi podobném duchu jako zima. Nasvědčuje tomu například i tornádo v Hamburku které se se zde přehnalo 27.3.2006 . Všechno je stále více jinak.

Pár aktuálních fotek ze soboty v Nymburce:


 "Ořezávátko mělo několik otvorů pro různě silné tužky... Byl tu taky otvor pro tužky, tlusté jako můj palec.
Mamka mi zrovna nedávno říkala, že bych si měl ostříhat nehty,protože jsem se ve spaní vždycky poškrábal. A kromě toho mě napadlo, že by bylo skvělé ořezat si nehty do špičky, abych vypadal jako upír. Strčil jsem dovnitř malíček a pořádně zatočil klikou. Během vteřiny jsem ho ale vytáhl ven a začal ječet."

Jack Gantos, Bláznivý den
Náhodná ukázka od mé maličkosti  do nového týdne...


 Tisková zpráva Českého svazu ochránců přírody

V souvislosti s výskytem ptačí chřipky na našem území považujeme za nutné veřejnosti zdůraznit známé skutečnosti:

1. Normálně se chovající člověk u nás nemá šanci se touto chřipkou nakazit.

2. Krmit volně žijící ptáky, poskytovat jim místa pro hnízdění a těšit se z jejich přítomnosti je normální chování člověka. Při tomto chování člověk nemá šanci se ptačí chřipkou nakazit.

3. Je zcela zbytečné, neefektivní a nezákonné pod záminkou strachu z ptačí chřipky vyhánět ptáky z míst, kde se běžně vyskytují, nebo je či jejich hnízda likvidovat.


Jak ukazují zkušenosti z posledních měsíců, nakazit se ptačí chřipkou není vůbec jednoduché. V našich podmínkách je to prakticky nemožné. Tedy pokud někdo nepraktikuje obyčeje některých asijských zemí - nepije syrovou ptačí krev, nevysává hleny z nosních otvorů živým kohoutům při kohoutích zápasech či nechodí spát se slepicemi … do jedné místnosti.

Český svaz ochránců přírody v důsledku masového šíření nejrůznějších „zaručeně pravdivých“ informací o ptačí chřipce stále častěji musí odpovídat na dotazy veřejnosti typu – máme odstranit ptačí krmítko z našeho okna? Máme dál chodit krmit labutě k Vltavě? Máme ze zahrady odstranit ptačí budky? Můžeme pouštět ven naší kočku? Jak zabránit, aby se jiřičky vrátily do hnízda na našem domě? Na naší škole je čapí hnízdo – nemělo by se odstranit?

Všem odpovídáme: Chovejte se tak, jak byste se chovali, kdybyste o ptačí chřipce nikdy neslyšeli. Těšte se s přítomnosti ptáků ve vašem okolí a pomáhejte jim. Budete-li se chovat normálně, nehrozí vám žádné nebezpečí.

Při nálezu zraněného či zjevně nemocného ptáka, je normální se ho nedotýkat a informovat o podrobnostech nálezu co nejrychleji místně příslušnou záchrannou stanici pro handicapované živočichy. Kontakty na stanice jsou na www.zachranazvirat.cz. Záchranná stanice se ve spolupráci s Státní veterinární správou postará o odborný odchyt a další vyšetření. Je-li takových ptáků více pohromadě či jsou-li ptáci mrtví, je nutné zavolat rovnou Státní veterinární správu (tel. 227010142).

V případě, že se veřejnost setká s úmyslnou likvidací ptáků či jejich hnízdišť, doporučujeme ihned kontaktovat Policii ČR, Českou inspekci životního prostředí ( www.cizp.cz ), Český svaz ochránců přírody (tel. 222516115) nebo Českou společnost ornitologickou (tel.: 274 866 700).

Převzato: www.mwm.cz

Ach ten zdravý nekuřácký svět

Svého času jsme některé až militantní antikuřáky velmi popudili článkem o kouření. Přes veškeré výzvy se k nám ovšem nedostaly žádné nové informace či důkazy, které by vyvracely klíčovou argumentaci dnes už zesnulého autora článku Joe Viallse. Ale kam se hrabou cigarety! Ukazuje se, a na rozdíl od tabákového dýmu je prokazatelné, že mnohem účinnější jsou exhalace z dieselových motorů...


„Trinitrobenzantron je (nebo v době, kdy jsme prováděli zmíněné testy byl) nejmutagennější chemikálie, která kdy byla testována. Užili jsme standardního Amesova testu, při němž se zjišťují mutagenní schopnosti sloučenin na bakterii salmonella typhimurium. Trinitrobenzantron v tomto testu dosahuje skóre přesahující šest miliónů mutací na nano mol. Sloučenina je součástí výfukových plynů a vzniká reakcí zplodin s kysličníky dusíku obsaženými v atmosféře v těžce zatížených dieselmotorech, “říká Hitomi Suzuki, chemik z Kjótské univerzity, který vedl
tuto studii. A dodává: „Podle mého názoru pozorovatelný nárůst počtu onemocnění rakovinou plic v oblastech zatížených nákladní dopravou úzce souvisí s vdechováním karcinogenů, jako je trinitrobenzantron.“

Zmíněnou sloučeninu obsahovaly vzorky výfukových plynů všech motorů nákladních vozidel i vzorky vzduchu odebrané v centru Tokia. Takže, souputníci nekuřáci … Klidně se obořte na někoho, kdo kradmo jako učeň kouří někde stranou na autobusové zastávce. A pak …,pak se hrdě nadechněte výfukových plynů z projíždějících náklaďáků. Dali jste mu za vyučenou.


Zdroje a další informace:
http://bcc.gn.apc.org/grim/reaper20.html
http://www.uniklinikum-giessen.de/toxi/3-NBA.html
http://carcin.oxfordjournals.org/cgi/content/full/23/11/1937

 V domě na Žďársku létaly kusy nábytku vzduchem

Rovnost - Brněnský deník - 25.3.2006

Bobrová Vysklená okna, nábytek na třísky, létající věšák. Šokující drama už několik dní prožívá rodina Svobodova z Bobrové na Žďársku. Jejich rodinný domek od středeční noci ovládají paranormální jevy. Byt Svobodových vypadá jako po zemětřesení. " Rozbitý nábytek se válí po zemi, všechno je na odpis. Okna máme zalepená igelitem. Nové tabulky už jsme si pořídili, ale zpátky je dávat zatím nechceme, protože by se vysklily znovu," líčí Rudolf Svoboda.

V bytě sám od sebe doslova pochoduje těžký nábytek. " V obývacím pokoji máme knihovnu přes celou stěnu. Jednou jsme uslyšeli ránu a celý ten kolos ležel na podlaze," kroutí hlavou starší muž. " Pak se zase zřítila lednička a židle se rozpadla na kusy. Už nás také několikrát vytopila voda z koupelny. Kohoutky u přívodu z potrubí se prostě samy povolují," říká dcera Rudolfa Svobody Ivana Machová.

Rodina stěží přichází na kloub tomu, co s věcmi pohybuje. " Jsme asi napadeni nějakou silou od spodních vod. Máme studnu, asi nás ovlivňují geopatogenní zóny z podloží," říká Svoboda.

O tom, že si neviditelnou sílu rodina z Bobrové nevymyslela, se na vlastní kůži přesvědčili sami reportéři deníku Vysočina. Fotoreportérovi se v aparátu přímo v domě vybily čerstvé baterie a poté ho zezadu málem zasáhl letící věšák na klíče. " To je důkaz, že nejde o špatný vtip," konstatuje Svoboda.

Celé drama vypuklo ve středu večer a od té doby se situace lepší pomalu. " Bojíme se. V jednu chvíli jsem už měla sbalené doklady a základní věci. Mysleli jsme, že nám ten barák spadne na hlavu," dodává Machová. V minulých dnech u domu hlídkovali hasiči a policisté. " Nejedná se o přestupek nebo trestný čin, naše práce v Bobrové již skončila," vysvětluje žďárský mluvčí policie Václav Kučera. Statici zase nepotvrzují, že by dům trpěl konstrukční vadou. Svobodovým tak nezbývá než čekat, zda se síla, která se u nich " probudila" vůbec poprvé, uklidní.

Další: http://www.novinyhavlickobrodska.cz/zpravodajstvi_hb/Nh20060325000004.html

NewScientist: V Grónsku se odehrávají ledovcová třesení


LONDÝN (ČTK) - Grónsko zaznamenalo v posledních letech nový jev - ledovcové třesení, které je spojeno, jak tvrdí vědci, s globálním oteplováním rozpouštějícím horní vrstvu ledovcového příkrovu. Napsal to v dnešním vydání na svém internetovém serveru vědecký časopis NewScientist.

S odvoláním na studii seismologa Görana Ekströma z Harvardovy univerzity časopis uvedl, že tající voda z povrchu proniká trhlinami do hloubky příkrovu až ke skalnatému podloží, kde vytvoří vrstvu, která masu ledu nadzvedává. Tím se ledovec snáze uvolní a jeho obrovská masa sklouzne do mořské vody.

Vědec objevil ledovcová třesení před třemi lety, když pozoroval neobvyklé seismické úkazy, jejichž původ vystopoval až do Grónska. Pokud se totiž uvolní vysoká kra o rozloze Manhattanu a výšce mrakodrapu a klouže jen deset metrů, vyvolá otřesy o síle pěti stupňů na Richterově škále.

Když tým prověřil seismické záznamy zpětně do roku 1993, zjistil, že počet ledovcových třesení prudce stoupl v posledních letech. Ze 136 nejlépe zdokumentovaných úkazů spojených s odlamováním ledovců se jen hrstka odehrála na Aljašce a většina postihla Grónsko, napsal časopis.

Ekström uvedl, že v letech 1993 až 2002 docházelo od šesti k patnácti ledovcovým třesením, v roce 2003 počet povyskočil na 30, o rok později klesl na 23, ale v prvních deseti měsících uplynulého roku strmě narostl na 32, a to zcela v souladu s růstem teploty v Grónsku.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 5.4.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude stejně jako minulý týden nejsilněji působit Slunce a Mars. Síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává varování před neblahým působením Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 2.4.2006