Nahoru ]

Prostě zima...
Vítám vás v novém týdnu. Omlouvám se že nacházíte tuto stránku v poněkud redukované podobě. Bohužel jsem služebně v Německu a aktualizaci jsem jaksi nestihl.

 


"V mé náručí zapomeneš i na tu bolestnou cestu, kterou ti bylo ke mne ujíti. "

F. Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

 


Nabídku od Polly na knihu pro tento týden si také nepřečtete neb je offline...:-(

Do nového týden opět poučná historka od Táni:-)

Vojta dostal k narozeninám tanagoči. Taká blbost. S babičkou si ho vybral v hračkárně, snažila jsem se to zkorigovat starým způsobem, přečetla jsem Vojtovi cenu (440 Kč!) a obešli jsme regály s ostatníma hračkama, nabízela jsem mu ve stejné ceně brýle na noční vidění, merkura, vrtulník na baterky, nějaký lega, ale nic nezabralo, trval na tamagočim, takže dostal tamagočiho. Babička pak hlásila dědovi, že koupili tamagoči, "a jestlipak dědo víš, co to je?", tvářila se babička chytře, protože ji prodavačka poučila, že je to elektronické zvířátko. "No jasně, kolega to nosí do práce, protože se o to musí starat, když jsou děcka ve škole," praví děda s přehledem. Zasmála jsem se, protože jsem netušila, co mě čeká. Od pondělí tamagoči třikrát umřel. Vojta ho poprvé překrmil, podruhé tamagoči umřel hlady a potřetí jsem ho zabila já. Protože Vojta si stěžoval, že v noci se na volání tamagočiho neprobudí, takže mu nemůže dát najíst, když má hlad, takže proto chudáček umřel. Tož co už, v noci se postarám já, slibuju Vojtovi. V noci se tamagoči ozval, jenže se probudil taťka a vyhodil nás oba, tamagočiho i mně. Tak jsem ho nakrmila a zas jsem usnula, jenže ráno byl tamagoči zase v pánu, Vojta mi vysvětlil, že když ho nakrmím, tak musím počkat, až se tamagoči vykadí, a uklidit ten bobek, aby se chudák tamagoči v tom neválel.
Tož vážně nevím, budu muset zajít za dědou a nechat si všecko vysvětlit, přece není možné, aby to nešlo vypnout!
Fakt to nejde!
Tamagoči imituje skutečně živé zvířátko, v tom prý je jeho kouzlo, štěně taky nevypnu. Ale dědův kolega říkal, že otravuje jen první dvě noci, než vyroste. Pak prý už to není tak strašný, pokud si ho nerozmazlím! Prý se stává, že si zvykne na dortíky, a pak nechce nic jinýho, takže ztloustne a umře! Anebo se stává, že když si s ním nehraju, umře steskem! A taky prý, když prší, mám mu dát deštník. A až mu bude osm, měli bysme začít hledat nevěstu. Fakt, nevěstu! Protože TENHLE tamagoči má infračervený port, kterým se dokáže dorozumět s jinými tamagoči, a aby se pěkně rozvíjel, musí mít kamarády a musí se zamilovat a taky se ožení, až přijde čas a bude mít malá tamagočátka!
Měla jsem koupit tu mravenčí farmu z vesmíru, měla jsem si nechat džungarského křečka, měla jsem si vzít od Birgusů štěně, digitální sračky jsou mimo mé chápání!

TK


 

Hade, 12.2.2004