Nahoru ]

 
Vítám vás v novém týdnu. Na úvod doporučuji zamyslet se nad následujícím článkem.. Jsme skutečně tak blbý národ že svým "vůdcům" spolkneme všechno?:
Správný sociální demokrat

Luxusní dovolené v rezidencích vlastněných osobami sponzorovanými polostátními firmami. Luxusní byt se zabudovaným krytým bazénem a zimní zahradou. Děti navštěvující drahé soukromé školy. Manželka zdarma využívající luxusní vůz od výrobce, který získal a získává řadu kontraktů od vlády. Kontakty na podsvětí. Již tušíte, koho mám na mysli?
Podivný snímek ze SOHO, možná jste ho zaregistrovali také. Co zachycuje? Hmmmm...


"Kdo ví, zda krajiny mých snů nejsou mým způsobem, jak o tobě nesnít? Nevím, kdo jsi ty, vím však jistě kdo jsem já? Vím já, co je to snít, abych věděl, co znamená nazývat tě svým snem? Vím já, nejsi-li částí a snad i esenciální a reálnou částí, mne sama? A vím já, nejsem-li já sen a ty skutečnost, já tvůj sen a nikoli ty sen, sněný mnou?"

F. Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

 


Nabídka od Polly na knihu pro tento týden...

Daniel Micka - Strach z lidí

Krátké povídky napsané nedoceněným českým autorem. Vypisuje se tu ze zoufalství a neštěstí opomíjených lidí hledajících lásku, rodinu nebo pouhé místo pro přežití. Příběhy těch, kteří se nedokáží vypořádat se světem kolem sebe a uchylují se tak do vlastních představ a skutečností. Velice smutná knížka o samotě člověka uprostřed davu.


"...představ si, ukradli mi všechna zvířata, která jsem našel na silnici. Prý že jsou mrtvá a že bych se mohl otrávit. Ta zvířata tu pobíhala a měla tu domov, který nikde jinde neměla. Staral jsem se o ně s láskou, každý den jsem je krmil chlebem a čerstvými rohlíky. Bylo jim tu hezky. Teď už nikoho nemám..."

Polly
 


Do nového týden opět poučná historka od Táni:-)

Včera jsme se s tatínkem rafli.
On přišel od Partyzána v tý svojí urputný náladě, kdy potřebuje hodně komunikovat a dokazovat. Takže se rozhodl, že Vojtu naučí hodiny, Vojtovi bude v neděli devět a hodiny umí, ale protože máme tatínka rádi, tak si s ním hrajeme, když o to stojí, takže Vojta nastavoval kuchyňské hodiny přesně podle taťkových instrukcí, tatínek jásal, jak to synka pěkně naučil, nakonec Vojtu pověřil, ať si zjistí přesný čas a nastaví hodiny podle přesného času. Vojta juknul na mikrovlnku a nastavil přesný čas, což se taťkovi ale nezdálo, protože jak může nějaká blbá mikrovlnka vědět, kolik je přesně hodin, nejpřesnější hodiny jsou na teletextu, podle mně zbytečná buzerace, a protože bylo devět, tak jsem poslala Vojtu vyčistit zuby a spát, jenže tatínek nebyl ještě uspokojen, nebo ho namíchlo, že se do toho montuju, prohlásil, že si mám jít vyčistit zuby sama, Vojta že se teď učí hodiny a že pěkně nastaví jednu hodinu v noci a basta.
To mě tedy ranilo, to o těch zubech, protože si zuby čistím dvakrát denně čtvrt hodiny, mám čtyři různé kartáčky, dvě pasty, dentální nit a ústní vodu a všechno tohle v patřičném pořadí a technologicky správně používám, navíc mi ta sadistická doktorka v pondělí pořezala třetí čtvrtinu tlamy, takže na zuby jsem obzvláště citlivá. A uraženě jsem si odnesla peřiny do pokojíčku, a když Vojta nastavil v kuchyni jednu hodinu v noci, zahnala jsem ho do postele spát.
Ráno mě probudila taťkova mobilní kukačka, v pět dvacet, protože jeho mobil se shodou okolností nabíjel v pokojíčku, tak jsem šla vedle tatínka probudit, protože kukačka kuká jemně a potichu, jenže on tam nebyl. Asi utekl z domova, pomyslím si, ale pak kouknu na kuchyňské hodiny - ano, tatínek dorazil do práce asi tak ve dvě v noci, :o)))))))

Zdravím do světa!

TK


Ledový masív v Antarktidě taje - hrozí zvýšení mořské hladiny o 5 metrů

Britští vědci objevili novou hrozbu světu, která je možná důsledkem globálního oteplování. Vědci z cambridgžského British Antarctic Survey zjistili, že obří ledový masiv v Antarktidě, o němž se domnívali, že je stabilní, začíná tát. Pokud by roztál, hladina světových moří by stoupla o více než pět metrů. Znamenalo by to, že by se octly velké části zemí, jako je Bangladéš, pod vodou.

Britští vědci provádějí naléhavá měření. Zjistili, že led z tohoto masivu v západní Antarktidě plyne do moře obrovskou rychlostí 250 krychlových kilometrů za rok, což každoročně vede k stoupnutí hladiny světových moří o pětinu milimetru. Ještě před čtyřmi lety se vědci domnívali, že je tento ledový masiv zcela stabilní.

http://news.independent.co.uk/world/environment/story.jsp?story=606845
Malajci objevili v džungli 1000 let staré město


KUALA LUMPUR 3. února 2005 | 12:02 Archeologové pravděpodobně objevili v malajsijské džungli více než 1000 let staré město, které mohlo být první metropolí zaniklé dávné jihoasijské říše. Informoval o tom dnes místní tisk. Malajsijský soukromý badatel Raimy Che-Ross odvodil polohu města při svém dvanáctiletém studiu starých rukopisů a nakonec se při vykopávkách zaměřil na stát Johor na jihu země.
Tam při leteckých průzkumech objevil neobvyklé útvary, které považuje za příkopy a dvojité hradby, jež první metropoli říše Šrívidžaja, existující v 7. století na území Malajsie, obklopovaly.

Podle Raimyho je město stejně rozlehlé jako například proslulý kambodžský chrámový komplex Angkor Vat. "Očekáváme, že najdeme jednoduché stavby ze žuly a cihel, hradby, domy a možná i neporušené hroby," řekl Raimy.

Malajsijské ministerstvo pro správu muzeí a památek slíbilo začít s vykopávkami ještě letos.

Hlavní město říše Šrívidžaja, jejíž věhlas v jihovýchodní Asii vrcholil v 7. až 13. století, neslo název Kota Gelanggi a bylo známé především jako obchodní a vzdělávací centrum oblasti.

čtk
 
A opět Velký Bratr, tentokrát v provedení našich přiblblých zákonodárců....

Převzato: www.lidovky.cz

Stát chce evidovat majitele mobilů
Poslanci navrhují zrušit anonymní čísla mobilních telefonů


"Moje stanovisko je pozitivní. Chceme, aby nebylo možné poskytovat anonymní čísla, což by pro boj se zločinem znamenalo jasný přínos," řekl LN člen VOB a poslanec ČSSD Radim Turek. Jeho kolega poslanec ODS Jan Vidím souhlasí s tím, že zrušení možnosti koupit anonymní číslo kriminálníkům činnost zkomplikuje anebo jí zabrání.

Počet lidí, kteří v Česku užívají telefonní číslo z předplacené sady, se pohybuje okolo 7,5 milionu. I proto se operátoři k návrhu poslanců staví skepticky. "Naprostá většina zákazníků se nechce vázat, preferuje pocit svobody, a proto volí předplacenou kartu. Předpokládáme, že podobné opatření by se setkalo s výrazným nesouhlasem," říká mluvčí T-Mobile Martina Kemrová.

Pro operátory by zavedení povinné registrace znamenalo provést změnu procesů, úpravu informačních systémů a administrativu navíc. Případné finanční náklady však nechtěli operátoři předjímat. "Vyčíslit náklady bychom byli schopni až v momentu konkrétního řešení," sdělil mluvčí Oskaru Petr Šindler.

Proti návrhu se staví i ministr informatiky Vladimír Mlynář. "Zákaz nevyřeší to, co má podle navrhovatelů řešit, tedy identifikaci uživatele telefonu - zločince," vzkázal ministr po mluvčí Kláře Volné. Podle něj se jen zkomplikuje život těm, která služby neregistrovaných čísel využívají zcela legálně.

Poslanci výboru chtějí, aby byl do června připraven návrh, který by zrušení anonymních karet umožnil. O tom, jak by se povinná registrace technicky provedla, nechtěli však poslanci ani operátoři spekulovat. "Když si půjdete koupit nový mobil, tak se budete muset zaregistrovat," uvedl Vidím. Co se stávajícími uživateli, však nevěděl.

Detailně popsat registraci u současných klientů nedokázal ani Turek. "Ale třeba by mohli operátoři uživatele odpojit a kdo by chtěl, aby mu číslo fungovalo, musel by se přijít zaregistrovat," dodal nakonec. Podle Turka není nereálné, aby nové nařízení začalo platit od prvního ledna roku 2006.

Zákaz užívání anonymních karet platí už v několika evropských zemích. Omezení zavedly Švýcarsko, Itálie, Německo, Velká Británie, Slovensko a Slovinsko.

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.2.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Vodnáře. Slunce v tomto znamení umožňuje rozvíjet přátelství, přeje jak duševní, tak technické tvůrčí činnosti, filmovému umění, novým vědním oborům. Nicméně v tomto znamení nám Slunce může připravit i dosti chaotické a dobrodružné chvíle, které mohou ohrožovat především naše domácí zázemí.
  Konjunkce Slunce s Merkurem. Aspekt pomáhá prosazovaní inteligence a u lidí zvyšuje bystrost a schopnost rychlého úsudku.
  Konjunkce Slunce s Neptunem pomáhá směřovat vůli k nějakému ideálu, rozvíjí duchovní schopnosti. Aspekt může často způsobovat iluze v lásce a přeje výrazným osobnostem a divadlu.
  Konjunkce Slunce s Venuší. Tato konjunkce zvyšuje přitažlivost druhého pohlaví, pomáhá prosazení uměleckého nadání, zvláště v poezii, dramatickém umění a hudbě. Pomáhá nalezení či posílení milostného ideálu.
  Ve čtvrtek začne působit sextil Slunce s Plutem. Aspekt vnáší do našich životů soulad vůle a sexuality. Aspekt podporuje i myšlenky na vzpouru a rozvíjí tvůrčí schopnosti.
  Do pátku bude působit trigon Slunce s Jupiterem. Aspekt korunuje činnost úspěchem. Zvyšuje vitalitu, lidem dává soudnost a podporuje lásku v dlouhodobých vztazích.
  Vystřídá ho v pátek konjunkce Slunce s Uranem. Tato konjunkce zanáší do lidských činů a skutků prvky, které přesahují individuální osudy, nicméně se ale může stát že vše se mění v boj s větrnými mlýny bez jasných a pro budoucnost potřebných výsledků.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve Vodnáře. Toto postavení Merkuru symbolizuje spojní blesku a inteligence. Zvyšuje intuici, rozvíjí tvůrčího ducha. Rozvíjí vlohy pro nové vědní obory, přeje astrologii. Přeje korespondenčnímu přátelství. Zvyšuje  intelektuální nezávislost, přímost.
  Konjunkce Merkuru s Venuší vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
  Konjunkce Merkuru s Neptunem vede náš intelekt po neprozkoumaných myšlenkových cestách, nebo za nějakým ideálem. Zvyšuje duševní plodnost, činí lidi vnímavějšími ale zároveň i snadněji ovlivnitelnými. Zvyšuje představivost. Pozor i na stinnou stránku tohoto aspektu - lidé mají tendence podléhat závislostem všeho druhu.
  Merkur v trigonu s Jupiterem. Aspekt zvyšuje optimismus, ale zároveň sebou nese jistý nedostatek kritičnosti a sklon ke spokojenosti se svými názory. Aspekt přeje všem kdo se zabývají literaturou.
  V sobotu se přidá ještě sextil Merkuru s Plutem. Aspekt přeje osvětlování záhad a intrik. Zvyšuje duševní plodnost. Přeje plutonským povoláním - soudcům, kriminalistům, gynekologům, psychologům, astrologům... Zvyšuje kritičnost a smysl pro spravedlnost.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Vodnáře. Postavení  přeje něžným přátelstvím, či nezávislým láskám. V tomto znamení však dávají lidé často přednost přátelství před láskou, a to spíše ze zištných důvodů - princip "něco za něco". Aspekt přeje pak obecně odbourávání konvencí. Přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmového umění, patentů a vynálezů.
  Celý týden bude působit konjunkce Venuše s Neptunem. Aspekt může působit citová zklamání, neboť zvyšuje citlivost a lidé pod jeho vlivem vnímají lásku spíše jako nějaký sen a jsou potom deprimováni realitou.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Střelce. Planeta v tomto znamení může způsobovat třenice mezi národy. Obecně pak způsobuje že lidé rádi diskutují přehodnocují své postoje, obhajují militantní filosofie. Aspekt přeje sportovcům, cestovatelům, zahraničním obchodním zástupcům.
  Celý týden působící konjunkce Marsu s Plutem podporuje rebely, lidi vede k odporu proti zavedenému řádu, plavbě proti proudu. Aspekt podporuje sexualitu.
  V sobotu začne působit sextil Marsu s Uranem. Sextil Marsu s Uranem podporuje originalitu a manuální zručnost.
   
 • Jupiter
  je retrográdní a stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjet duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
  V pátek začne působit kvadratura Jupitera se Saturnem. Aspekt je vyloženě nepříznivý. V lidech roste neklid, melancholie, nespokojenost, pesimismus, aspekt ochromuje vůli. Činí lidi závislými na prvcích osudu, jež se vymykají jakémukoliv plánování. Aspekt také přeje vzniku zákonů namířených proti občanům.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná, nejsilnější bude působení Uranu.

Mějte se hezky...

Hade, 6.2.2004