Nahoru ]

Rákos...
Vítám vás v novém týdnu. Pokud trpíte v těchto zimních dnech nedostatkem pohybu doporučuji cvičeni s G. Bushem:-) http://www.zelwa.cz/hry/hry-hraj.php?hra=22&sekce=H7 (diky Kiko:-)) a pokud toužíte po neobvyklém dárku tak neváhejte: http://www.darkyzvesmiru.cz/ :-) buďte turbo...:-) (diky Taňo:-) )

"Nějaká světluška v dlouhých intervalech následuje sama sebe. Tmavá krajina kolem je jediná velká absence hluku, skoro voňavá. Klid všeho bolí a tíží."

F. Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...


Nabídka od Polly na knihu pro tento týden...

Isobelle Carmody - Šerokraj


Isobelle Carmody je australská spisovatelka narozená v roce 1958, která píše sci-fi pro mládež.

Šerokraj je příběh inspirovaný Prahou, protkaný tajemstvím a smutkem, který lze překonat jen v bezbarvém světě za zrcadlem. Je to o zemi stvořené z odrazů, mezi nimiž je stále se měnící pustina. Podivuhodný svět s vlkouny a neznámou dívkou, která je pronásledována kvůli uzlíčku s tajemstvím. Krajina za skutečností kde se lze vypořádat s vlastní minulostí a vysvobodit pocity spoutané smutkem a bolestí, stejně jako se tu ztratit v bezbarvé pustině.

Skutečnost se přelévá v symboly, které umožní člověku vidět více srdcem a i přes pustou krajinu kolem (nebo právě díky ní) spatřit své blízké v bezbranné přirozenosti, což zároveň otevírá cestu do jejich duše.

Příběh začíná a končí na Šerověži, odkud však můžeme i s obrovskými Alenčinými křídli spadnout a spolu s vlastním životem tak nechat zemřít i své blízké. Až příliš sugestivní pohádka, od které se nedá odtrhnout až do poslední stránky a i dlouho po přečtení, pokaždé když se kolem vás mihne nějaká toulavá kočka, uvěříte, že je z Šerokraje.

Polly
 


Do nového týden opět poučná historka od Táni:-)

Zase jsem zachraňovala, :o)))
Včera jsem se vracela domů, chumelilo a byla zima, a ejhle! po cestě si to mašíruje myška, takové roztomilé chlupaté nic, nebojí se, kouká na mně - a přátelé není to myš, je to prosím křeček, džungarský křeček, vím to, protože jsme takovýho měli doma. Tak si k němu přičupnu, podle všech pravidel správné komunikace na něj mluvím, abych překonala počáteční bariéry nedůvěry, ňu ňu prcku co tu děláš, načež on se posadí taky na bobek, nakrčí nosík a kouká na mně korálkovýma očkama. No protože mám rukavice, tak ho teda vezmu z toho rozbředlého nasoleného sněhu, z čehož je křeček evidentně happy, protože si strčí prdelku do mýho rukávu a jen špičku čumáku má vystrčenou ven, prostě jasně ví, že teď se ponese a že je tedy v suchu.
No jo, jenže když jsme měli doma džungarskýho křečka, taťka Kaizar to těžce nesl, a když křeček zesnul v pánu, taťka se honem zbavil klece, abysme ji znovu neobsadili nějakým daším zvířetem, takže tohohle drobečka dom přinést nemůžu, tož volám na děcka na protějším chodníku, jestli nechcou křečka, nechcou, zvoním u Gibjeců a u Jezjaků a u Krzistků a u Wnetrzaků, protože to mám po cestě a vím, že mají děcka, jenže ho nikde nechcou, takže dojdu k našemu domu a zkusím Kacálkovi, oni mají doma spoustu zvířat, velkýho papouška, malýho králíčka a asi tři psy, třeba se ujmou i mýho křečka.
Uf, ano, Renátka si ho hned bere do ruky a děkuje děkuje, jé, jasně že si ho vezmu, a ve dveřích se objeví ten její, kterýmu taky září oči, tak si oddechnu, a on pak řekne: "Fajn, René má hlad."
"Prosím?"
"No René, hroznýš královský..."
SakraSakraSakra
"Neé, já si ho nechám!" zachrání mi Renátka svědomí, takže prchám nahoru po schodech a nepřepínám, neřeším a HLAVNĚ po ničem nepátrám!

Zdravím do světa!

TK
PS:
Maželský pár se byl potápět v zátoce u San Franciska a žena se přitom ztratila. Zoufalý manžel se vrátil domů a oznámil celou věc policii. Druhý den ráno zazvoní zvonek a za dveřmi stojí dva policisté s vážným výrazem ve tváři. "Pan Walker? Máme informace o Vaší paní." "Co se jí stalo?" "Máme pro vás tři zprávy. Jednu špatnou, jednu dobrou a jednu skvělou. Kterou chcete slyšet nejdřív?" "Tu špatnou." "Našli jsme vaši paní utopenou v zátoce." "Jaká je ta dobrá zpráva?" "Když jsme ji vytáhli, měla na sobě dobré dva tucty krabů a dva kilové humry." "No, a jaká může být ta skvělá zpráva?" Policista se usměje, mlsně se olízne a povídá: "Zítra ráno ji vytáhneme zase."


Převzato: Jitřní Země

Zrychlování času


Máte také pocit, že čas běží stále rychleji? Ale co když je to opravdu tak? Ne že bych chtěl zpochybňovat fyzikální zákony, ale dostal se mi do rukou zajímavý program Time Wave Zero, který vychází z ideí Terence a Denise McKennových. Na základě studia I-ťingu, mayského kalendáře a dalších pramenů vytvořili teorii, podle které vývoj probíhá ve stále se zrychlujících fraktálních cyklech, gradujících do bodu Nula, který je podle nich totožný právě s koncem velkého cyklu mayského kalendáře 21.12.2012. Více >>ZDE>>
 
Tato zpráva proběhla všemi sdělovacími prostředky.. ale pro pořádek ji zařazuji také:-) Jen bych chtěl znovu poznamenat že jsem i nadále přesvědčen o tom, že lidský vliv na globální změnu klimatu není rozhodující..

Klima se do 10 let může zhroutit


24.01.2005 15:45 - Globální oteplování může do 10 let nenávratně poškodit podmínky pro život na Zemi. A možná i dříve, varovali vědci. Doplatí na něj zemědělství, zmizí pitná voda, rozšíří se choroby a stoupne hladina moří. Před katastrofou varuje mezinárodní studie, kterou cituje The Independent.

Zpráva je podle listu prvním materiálem, který jasně časově vymezuje a varuje před nebezpečím oteplování, jehož důsledky budou nevratné.

Autoři zprávy nazvané Meeting The Climate Challenge naléhají na státy skupiny G8, aby okamžitě začaly prosazovat opatření proti vzrůstu globálního oteplení.

Mělo by se dosáhnout toho, aby do roku 2025 vyráběly čtvrtinu elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Do pěti let mají urychlit výzkum získávání energie bez spalování fosilních paliv.

Za omezení produkce plynů, které zahřívají planetu, bojuje například i Kjótský protokol. Jeho osud závisel na Rusku poté, co ho v roce 2001 odmítly ratifikovat Spojené státy s tím, že je v rozporu s jejich hospodářskými zájmy. Amerika přitom vyrobí plnou třetinu skleníkových plynů z celosvětové produkce.

"Bod zlomu" podle zprávy nastane, když koncentrace oxidu uhličitého v ovzduší stoupne na 400 ppm (ppm je jednotka, která vyjadřuje počet částic látky na 1 milion částic ostatních). V současné době dosahuje hodnoty 379 ppm a rychle vzrůstá - ročně zhruba o 2 ppm.

"Je to ekologická časovaná bomba," cituje The Independent Stephena Byerse, bývalého britského ministra dopravy.

Nenávratné změny klimatu mohou nastat i tehdy, když průměrná teplota na Zemi vzroste o dva stupně Celsia ve srovnání s hodnotami, které na planetě panovaly před průmyslovou revolucí.

V polovině 18. století ale začalo lidstvo produkovat oxid uhličitý a klima se začalo oteplovat. Od té doby se průměrná teplota už zvýšila téměř o jeden stupeň Celsia.

"O ustálení klimatu rozhodnou naše investice dnes a v nejbližších dvaceti letech a ne to, co uděláme v příštím půlstoletí nebo později," upozornil Tom Burke, bývalý ekologický poradce britské vlády.

Na zprávě se podíleli britští, američtí a australští vědci, jejich odborným poradcem byl šéf mezivládního sdružení OSN pro změny klimatu Rakendra Pačauri.
iDNES , jpl

 
Převzato: www.zvedavec.org

 Brazílie a Mexiko začínají značkovat děti mikročipem RFID
(30.1.05)
Mikročip velikosti zrnka rýže bude implementován pod kůži všem dětem v těchto zemích. Jako důvod je citována bezpečnost dětí. Ztratí-li se dítě označené mikročipem, policie umístí v oblasti, kde by se dítě mohlo nalézat, RFID skenery. Nesmějte se, tak zní oficiální vysvětlení. Přiblíží-li se ztracené dítě k takovému skeneru, bude rychle identifikováno a nalezeno.

Organizace zabývající se únosy a zneužíváním dětí v Mexiku tvrdí, že ročně se v této zemi ztratí 133 tisíc dětí.

Firma Applied Digital Solutions, která Verichip vyrobila, má už nějakou dobu v chodu program VeriKid zaměřený na děti. (Všimněte si, kráčejí cestou nejmenšího odporu, zaměřili se na děti, které se nemohou bránit.) VeriKid je prvním krokem k vybudování bezpečných přístupových práv a identifikace pro dospělé. Nejde prý o Velkého bratra. Označkovaní jedinci budou požívat řadu výhod – např. v případě zranění a bezvědomí umožní mikročip pod kůží rychlou identifikaci pacienta a – po propojení s databází s jeho chorobopisem – včasné nasazení vhodných léků.

Teď je otázka, kolik lidí jim tohle idiotské vysvětlení zbaští. Obávám se, že dost.

Zdroj: http://www.infowars.net/Pages/Jan05/290105_Big_bro.html

 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 2.2.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Vodnáře. Slunce v tomto znamení umožňuje rozvíjet přátelství, přeje jak duševní, tak technické tvůrčí činnosti, filmovému umění, novým vědním oborům. Nicméně v tomto znamení nám Slunce může připravit i dosti chaotické a dobrodružné chvíle, které mohou ohrožovat především naše domácí zázemí.
  Konjunkce Slunce s Merkurem. Aspekt pomáhá prosazovaní inteligence a u lidí zvyšuje bystrost a schopnost rychlého úsudku.
  Konjunkce Slunce s Neptunem pomáhá směřovat vůli k nějakému ideálu, rozvíjí duchovní schopnosti. Aspekt může často způsobovat iluze v lásce a přeje výrazným osobnostem a divadlu.
  Od čtvrtka bude působit trigon Slunce s Jupiterem. Aspekt korunuje činnost úspěchem. Zvyšuje vitalitu, lidem dává soudnost a podporuje lásku v dlouhodobých vztazích.
  V neděli pak ještě začíná působit konjunkce Slunce s Venuší. Tato konjunkce zvyšuje přitažlivost druhého pohlaví, pomáhá prosazení uměleckého nadání, zvláště v poezii, dramatickém umění a hudbě. Pomáhá nalezení či posílení milostného ideálu.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve Vodnáře. Ttot postavení Merkuru symbolizuje spojní blesku a inteligence. Zvyšuje intuici, rozvíjí tvůrčího ducha. Rozvíjí vlohy pro nové vědní obory, přeje astrologii. Přeje korespondenčnímu přátelství. Zvyšuje  intelektuální nezávislost, přímost.
  Konjunkce Merkuru s Venuší vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
  Konjunkce Merkuru s Neptunem vede náš intelekt po neprozkoumaných myšlenkových cestách, nebo za nějakým ideálem. Zvyšuje duševní plodnost, činí lidi vnímavějšími ale zároveň i snadněji ovlivnitelnými. Zvyšuje představivost. Pozor i na stinnou stránku tohoto aspektu - lidé mají tendence podléhat závislostem všeho druhu.
   
 • Venuše
  stojí do středy ve znamení Kozorohu. V tomto znamení planeta přeje vztahům ve kterých je mezi partnery velký věkový rozdíl. Vyvolává v lidech i sklony k samotě. Díky poškození bude celý podporovat nediskrétnost, citovou rozkolísanost a vypočítavost v citech.
  Od čtvrtka již planeta stojí ve znamení Vodnáře. Postavení  přeje něžným přátelstvím, či nezávislým láskám. V tomto znamení však dávají lidé často přednost přátelství před láskou, a to spíše ze zištných důvodů - princip "něco za něco". Aspekt přeje pak obecně odbourávání konvencí. Přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmového umění, patentů a vynálezů.
  Na víkend bude působit konjunkce Venuše s Neptunem. Aspekt může působit citová zklamání, neboť zvyšuje citlivost a lidé pod jeho vlivem vnímají lásku spíše jako nějaký sen a jsou potom deprimováni realitou.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Střelce. Planeta v tomto znamení může způsobovat třenice mezi národy. Obecně pak způsobuje že lidé rádi diskutují přehodnocují své postoje, obhajují militantní filosofie. Aspekt přeje sportovcům, cestovatelům, zahraničním obchodním zástupcům.
  Celý týden působící konjunkce Marsu s Plutem podporuje rebely, lidi vede k odporu proti zavedenému řádu, plavbě proti proudu. Aspekt podporuje sexualitu.
   
 • Jupiter
  (od středy retrográdní) stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjet duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 30.1.2004