Nahoru ]


Taková nevesele veselá vánoční fotografie, popravdě řečeno nechápu proč se ty lidi co lezli do krámu opičce smáli, opička plyšová v chumelenici je moc smutná věc...

Vítám vás v novém týdnu. Z letošních vánoc mám ještě rozporuplnější pocity než ze všech těch předešlých. Můj údiv nad vším tím blbnutím ještě více zesílil po přečtení tohoto článku: Lidé si na dárky půjčili už 7 miliard. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu... Rozhlížím se kolem sebe a je mi smutno. Tak asi pro to je dnešní "náhodná" tak nenáhodná. Ale i tak klidné svátky.

Vltava

Ve vratký bárce mě unáší proud.
Sám sebe se ptám, kam sem vlastně chtěl plout.
Zvolna se stmívá.

Hluboká voda mi odpověď nedá,
pořád se ztrácím a pořád hledám.
Měl bych se líp dívat.

Proud už sílí, peřej se blíží.
Nechci snít, i když oči se mi klíží.
Všechno chci vidět tak jasně, jako by byl den.
A když se otočím, jsem úplně v šoku.
Z vlastní hlavy plný vzteku a lacinýho moku.
Vizionářem a sám sobě lhářem jsem utopil svůj sen.

Smutný pohled do davu na břehu.
Naše čest se v bizardním příběhu
zoufale zmítá.

Šašci se ve vilách opíjí mocí.
A já se ptám, jestli po týhle noci
může ještě svítat?

Růže do uší, hluší lidé netuší,
že dávno hmota zvítězila nad duší.
Příští stanice je peklo, i když slíbený byl ráj.
Prachy jsou pravda, obsah je forma
a drzá lež je propříště norma.
Do mozku vrtá skutečnost krutá, že padl stín na můj kraj.

Zavři oči a poslouchej. Na chvíli tu budu s tebou.

Peníze, peníze hýbou světem.
Přidej se a pak kulometem
smíš určovat právo.

Musíš si vybrat tu správnou stranu.
Souhlasit a jít, nebo dostaneš ránu.
Nechtěj myslet hlavou.

Můžeme si dopřát výdobytky doby
a do půllitru syčíme slova plná zloby.
Jedovatý plivanec se stává důkazem.
Ten tohle má a ten má ještě víc!
"A já to chci taky!", se řve z plných plic.
Co nás čeká? Kam nás donese řeka?
Kam kráčí naše zem?

Neboj se, už tě nechci trápit. Možná to tak bude lepší.

Daniel Landa, Vltava
Nenáhodná ukázka od mojí maličkosti...
 


A do nového týdne poučení od Táni:)
 

Tak jsem konečně pochopila, jak je to s těma Liborovejma depresema.
On byl asi před měsícem u doktorky, prý "Napište si do mojí karty velkým červeným písmem NOVÁ ÉRA, KAIZAR MÁ DEPRESE!"
A ona: "A co s tím, pane Kaizar, budeme dělat? Pošleme Vás k psychiatrovi?"
Já o něm náhodou vím, je tu v Bohumíně ve stejném domečku, jako můj pitkoř, Kaizar by se doslat do lepší společnosti, :o)
"Ne, mám to promyšlené, našel jsem na internetu takový prášky, tak mi je napište."
Napsala, proto ji má Libor tak rád, :o) V neděli v rámci vánočního úklidového šílenství jsem ho nechala přebrat jeho léky podle data použitelnosti, z dvou přeplněných polic to stáhnul na půlku, :o)
A byli jsme v Ostravce v knihovně, čekání na dodávku měsíčního čtení jsme si zpříjemnili v restauraci, taťu si objednal svíčkovou a já salát s tuňákem.
"Co to máš za bordel na tym talíři?"
"No, ryba a zelenina jsou dobrý na mozek, dneska to říkali ve studiu 6," bráním chabě svou volbu.
"Tak to já mám všecko v těch tabletkách!"
"Jsi vůl," směju se.
"No vážně, mně chybí v mozku taková látka, začíná to na S ..."
"Tak to vím, to je sex!"
"Holka, tak to tě zklamu, sem si přečet v letáku, že ty prášky můžou mít přesně opačný účinky."
...
No a teď až jsem slyšela novou placku od Chinasky, je tam písnička Serotonin, což je asi to, co začíná na S a Liborovi chybí, :o)
Spolykám prášky a pustim si plyn
Autem to do něčeho napálím
Já vim, já vim, nejspíš bude to tim
V hlavě mi schází serotonin
Tak on ten můj chlopek je až takhle ovlivněnej naší pop music, :o)))

Ale ne, nestěžuju si, po měsíční antidepresivní kůře se dostavují výsledky, včera se mně taťu ptal, jaký mám plány na odpoledne, "... mnooo, ony moje holky jedou do Ikei ..." opatrně nadhazuji.
"Aha, takže jdeš utrácet!"
"Ale ne moc, jen tu záclonu si fakt chci koupit, ta v obýváku mě už pár let štve..."
"Dyť si ji kup, mi je to jedno," šokuje mě Libor nečekanou odpovědí, :o)))

A zítra jde se mnou (už podruhý v měsíci !!!) do kina! Na představení filmového klubu! Před dvěma týdny - to ještě asi nezabíraly ty jeho internetové antidepresívní pilule - říkal, že ho všechno se-e a že bysme se měli přestěhovat, :o) Tak říkám "Akorát máš ty stavy, poď se mnou do kina, šak tě to přejde." A on nečekaně šel, ovšem hrál se film Tanec v temnotách s Bjork, jestli to znáš, jistě uznáš, že depresivnější film by se jen těžko hledal, :o))) Ale kupodivu se taťkovi líbilo, byla to vážně síla, takže zítra jdeme na ruské Vozvraščenie! V letáku píšou, že jde o "film se silným sociálním aspektem, iniciačním mýtem a náboženskými konotacemi", :o)))))

A v sobotu se mnou jede do Brna!!!

Bacha na antidepresiva, změní ti život!


Zdravím do světa!


TK
 


Na titulce mám odkaz na blog s informacemi o údajné pyramidě v Bosně. Dnes jsem zjistil že existují i české stránky s touto tématikou. Problematice se podrobně věnují články Jaroslava Chvátala na stránkách Matrix-2001.cz:


 

Jedna aktualitka - klidně ji můžeme nazvat

Narodil se Kristus Pán skutečně o vánocích?

Čím déle se věnuji Keltům a pohanské době obecně, tím více si s údivem uvědomuji, kolik zastřených, ale nesmazatelných stop z oněch časů lze stále kolem sebe vidět. A je pro mne velkým dobrodružstvím a zadostiučiněním je postupně objevovat a oprašovat od nánosu věků. Prokouknout třeba tu grandiózní manipulaci církve, která si přivlastnila pohanské svátky, a kvůli poslušnosti oveček neváhala stanovit datum narození Krista právě do doby zimního slunovratu…

Agrimonrix

VÁNOCE - slovo, jež zaznívá po celém světě. Mladí i staří jsou jím jakoby okouzleni a prožívají chvíle napětí a očekávání. Co vlastně jsou vánoce? Lidé se domnívají, že 25. prosinec je dnem narození Ježíše Krista. Dějiny ovšem o této skutečnosti nepodávají žádnou zprávu a ani pisatelé Bible nezaznamenali datum Kristova zrození.
...
Vědci se shodují v tom, že kořeny dnešních vánoc je třeba hledat již v pohanských oslavách zimního slunovratu...
http://www.infodomecek.cz/clanky.php?ID=86 

http://web.quick.cz/iveta_kulhava/Vanoce.htm 

A další příspěvek do diskuse o změnách klimatu...

Oteplení - přivykejme realitěMomentální hladina CO2 reprezentuje téměř 400 ppm (částic na milión) a dále roste. Výzkum ukázal, že po statisíce let, VŽDY, když hodnoty CO2 překonaly magickou hranici 200 ppm a stoupaly, následovalo zalednění – ledová doba. Pokaždé. Bez jakýchkoli výjimek. Ano, čtete dobře. Vždy!

Americký policejní stát: žába je uvařená
Jak uvařit žábu?

Nehodíte ji rovnou do hrnce s vařící vodou, okamžitě by vyskočila. Necháte ji v teplé vodě a pomalu budete vodu zahřívat. Až se žába uvaří.

Jak vytvoříte základnu pro policejní stát?


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 21.12.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí
  do středy ve znamení Střelce. V tomto znamení jsou lidé ovládání ideály, které potřebují pro podepření vůle a cestu vpřed. Postavení je příznivé pro společenské styky, akce, přeje filosofii, cestování.
  Od čtvrtka bude Slunce stát již ve znamení Kozoroha.Slunce v tomto znamení představuje srdce a Kozoroh led. Srdce jsou proto v tomto znamení zmrzlá a lidé rezervovaní v citech. Slunce v tomto znamení přeje obchodům s nemovitostmi, technickým povoláním, dává předvídavost, opatrnost a vytrvalost.
  Konjunkce Slunce s Plutem. Konjunkce Slunce s Plutem směřuje lidskou vůli k destrukci a následné rekonstrukci. Lidé jsou ovládáni pudy, sexualitou, temnem a tajemnem. Citům vzniklým pod tímto aspektem dává do vínku neúprosnou osudovost. Cesta do vlastního nitra a podvědomí bývá často provázena úzkostí.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Do úterý působí kvadratura Merkuru s Uranem v lidech vyvolává sklony kráčet proti proudu veřejného mínění, lidé bývají sarkastičtí a bloudí poněkud ve svých ideálech. Narušuje porozumění mezi rodiči a dětmi. Všichni jsme ohroženi při cestování, aspekt vyvolává i nervovou labilitu.
  Trigon Merkuru se Saturnem působí
  do pátku. Aspekt dává hloubku myšlení, zlepšuje soustředění. Zlepšuje i chápání matematiky a historie.
  Od pátku působí konjunkce Merkuru s Plutem. Bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
  V sobotu se ještě přidá sextil Merkuru s Neptunem. Bude zvyšovat vnímavost a představivost. Dává uměleckou inspiraci u nadaných jedinců jasnovidnost, všech ostatních schopnost rozplétat zmatky.
 • Venuše
  je retrográdní a ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje nezávislosti v lásce, něžným přátelstvím, nezvyklým vztahům. Odbourává konvence v lásce a vztahům vzniklým pod jejím působení nezaručuje věrnost, neb pro lidi je důležitější okamžitě "vytěžit" vztah. Planeta přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmové tvorby, vynálezů. Diky její retrográdnosti je ale nutné počítat s nárůstem introvertnosti ve vztazích.
 • Mars
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku.
  Kvadratura Marsu se Saturnem. Přináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
  Působení Marsu zhoršuje ještě opozice Marsu s Jupiterem. Je prostě smolný aspekt. Způsobuje že činy nevedou k úspěchu. Lidé trpí nedostatkem pudu sebezáchovy, jsou lhostejní k následkům svých činů. Obecně je to destruktivní aspekt, přeje bojům, válčení, násilí. Přeje i rozvoji pokrytectví a fanatických církví.
  Sextil Marsu s Uranem bude působit
  do pátku. Aspekt podporuje originalitu a manuální zručnost. Ale vzhledem k postavení Marsu nebude působení aspektu nijak významné.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
  Do úterý působí trigon Jupiteru s Uranem. Přeje působení na publikum, veřejnost masy. Jinými slovy dávejte si pozor ať příliš a nekriticky nepodlehnete obecně přijímaným názorům.
  Kvadratura Jupitera se Saturnem. Aspekt působí neklid, nespokojenost. Činí lidi závislé na prvcích osudu které nemohou ovlivnit. Aspekt způsobuje pesimismus, ochromení vůle. Aspekt může způsobovat neštěstí.
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává platné varování před velmi nepříznivým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 18.12.2005