Nahoru ]


Fotečka od Labe... :)

Vítám vás v novém týdnu.

"Měsíční svit
..mokře špinavý vybledlou hnědí
na zřetelných vrstvách šikmých střech popelavě bílý,mokře špinavý vybledlou hnědí"
Fernando Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od mé maličkosti.
 


Inu co dodat...

Máme ještě vůbec nějaké právo na soukromí?

Bezpečnostní kamery. Jsou všude. Jak napsal před časem Benjamin Kuras, proces kamerizace postupuje závratným tempem. Lidé si to často neuvědomují. Berou to jako nutné zlo. Jako daň za ochranu svých upatlaných životů. Často ani netuší, co takové kamery dnes umějí. Málo kdo má čas to sledovat a málo kdo má trénink totality, jako my z bývalého východního bloku. Lidé naivně věří, že se jich bezpečnostní kamery nedotýkají a nijak je neomezují. Přece nic špatného nedělají (ještě se k tomu fenoménu naivity vrátím). Asi před čtrnácti dny se tyto bezpečnostní kamery objevily i v našem fitnes klubu. Jednoho dne tam prostě byly.
Klimatické změny - rok 2005 lámal rekordy

Letošní rok se stane nejteplejším, nejsušším a nejbouřlivějším v novodobé historii. Vyplývá to ze zprávy, kterou 6. prosince zveřejnil Světový fond na ochranu přírody (World Wildlife Fund, WWF). Autoři zprávy konstatovali, že téměř všechny zmiňované rekordy roku 2005 mají společného jmenovatele - globální oteplování a klimatické změny s tím související.
Převzato: http://www.bbc.co.uk/czech

Afriku před tisíci lety zasáhla klimatická krize


Kvůli dlouhodobému suchu zcela vyschlo mnoho velkých jezer
Vědci zjistili, že před mnoha tisíci lety zasáhla Afriku velká klimatická krize, která mohla změnit vývoj lidské společnosti.

Experti na konferenci Americké geofyzikální společnosti v San Francisku oznámili, že kvůli dlouhodobému suchu, které tehdy postihlo africký kontinent, zcela vyschlo mnoho velkých jezer (například jezero Malawi ve východní Africe či Bosumtwi v dnešní Ghaně).

Brzy nato se tehdejší pravěká lidská populace, která žila právě ve východní Africe - začala rychle rozpínat.

Mnoho jedinců se začalo z Afriky stěhovat na Blízký východ, do Evropy a do Asie.

Jak uvádí zpravodaj BBC, vědci jsou stále více přesvědčeni o tom, že v dávné minulosti utvářely lidský vývoj právě takového monumentální krize.

Varování ze San Francisca

Jeden z účastníků konference v San Franciscu, James Hansen, který kdysi na hrozbu globálního oteplování upozornil jako vůbec první, uvedl, že pokud bude produkce skleníkových plynů pokračovat ve stejném objemu jako dnes, hrozí planetě Zemi během deseti let nevratné škody.

Pokud by se podle Hansena mělo světové klima oteplit o jediný stupeň, postihnou Zemi změny v počasí, které planeta více než půl milionu let nezažila.
 Následující článek si určitě nenechte ujít...nejspíš je všechno jinak:)

Trhliny v poznáníV následujícím rozhovoru autor knihy Finální teorie, Mark McCutcheon, demaskuje některá vědecká mystéria a často ignorované či neustále ospravedlňované nebo úplně přehlížené trhliny v našem vědeckém odkazu.

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 7.12.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení jsou lidé ovládání ideály, které potřebují pro podepření vůle a cestu vpřed. Postavení je příznivé pro společenské styky, akce, přeje filosofii, cestování.
  Konjunkce Slunce s Plutem. Konjunkce Slunce s Plutem směřuje lidskou vůli k destrukci a následné rekonstrukci. Lidé jsou ovládáni pudy, sexualitou, temnem a tajemnem. Citům vzniklým pod tímto aspektem dává do vínku neúprosnou osudovost. Cesta do vlastního nitra a podvědomí bývá často provázena úzkostí.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Do úterý působí sextil Merkuru s Venuší. Sextil Merkuru s Venuší zlepšuje psychickou pohodu a dává i jistou dávku bezstarostnosti.
 • Venuše
  stojí
  do čtvrtka ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje zpěvu.
  Od pátku stojí Venuše již ve znamení Vodnáře. V tomto znamení planeta přeje nezávislosti v lásce, něžným přátelstvím, nezvyklým vztahům. Odbourává konvence v lásce a vztahům vzniklým pod jejím působení nezaručuje věrnost, neb pro lidi je důležitější okamžitě "vytěžit" vztah. Planeta přeje smlouvám z oblasti reklamy, filmové tvorby, vynálezů.
 • Mars
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
  Kvadratura Marsu se Saturnem. Přináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
  Působení Marsu zhoršuje ještě opozice Marsu s Jupiterem. Je prostě smolný aspekt. Způsobuje že činy nevedou k úspěchu. Lidé trpí nedostatkem pudu sebezáchovy, jsou lhostejní k následkům svých činů. Obecně je to destruktivní aspekt, přeje bojům, válčení, násilí. Přeje i rozvoji pokrytectví a fanatických církví.
  Sextil Marsu s Uranem. Aspekt podporuje originalitu a manuální zručnost. Ale vzhledem k postavení Marsu nebude působení aspektu nijak významné.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
  Trigon Jupiteru s Uranem. Přeje působení na publikum, veřejnost masy. Jinými slovy dávejte si pozor ať příliš a nekriticky nepodlehnete obecně přijímaným názorům.
  Kvadratura Jupitera se Saturnem. Aspekt působí neklid, nespokojenost. Činí lidi závislé na prvcích osudu které nemohou ovlivnit. Aspekt způsobuje pesimismus, ochromení vůle. Aspekt může způsobovat neštěstí.
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává platné varování před velmi nepříznivým vlivem Marsu. Ve čtvrtek pozor na úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 11.12.2005