Nahoru ]


Sen o moři za pochmurného podzimního dne...

Vítám vás v novém týdnu.  A jako vždy největší pecka minulého týdne... 
Poslanci dali miliony sportu, na nemocnice nezbylo. Zákonodárci jsou kreténi... Nicméně když si je lidé zvolili...

Každý požitek je neřest - protože vyhledávat požitek je něco, co dělají v životě všichni, a jediná zlá neřest je dělat to co dělá každý.

Fernando Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od mé maličkosti.
 


A do nového týdne poučení od Táni:)

Zas jsem nepochopená, já, umělkyňa!

Vymyslela jsem si fantastický článek do Ozvěn, jmenoval by se DUEL 2005, byl by o vyjednávání odborářů a manažerů o kolektivní smlouvě. Myslela jsem, že oslovím Mirečka jakožto finančního ředitele a Ericha jakožto vrchního pana odboráře jedinou otázkou: Kdybys byl na druhé straně, jak bys argumentoval, abys přiměl protihráče k ústupkům?
A k tomu bych bývala dala Mirečkovu fotku a-lá James Bond a Erichovu fotku a-lá Mike Tyson, :o)) Už jsem měla domluvený focení, oba se nechali ukecat, Mireček byl hotov si vzít své nejelegantnější sako a od synka půjčit kolt, Ericha jsem připravila na focení v tílku a s boxerkama, :o)
A pak mi to zakázali, :o)))
Šéfredaktor prohlásil, že je to konfliktní téma, :o))) Takže Ozvěny budou nekonfliktní - a nezajímavé.
My umělci zůstaneme nepochopeni, :o)))


Ale pozor, úspěch! Lubošek mi dnes podepsal konvici!

Tož zdravím do světa!
TK


Dělí nás od divošství jen lehký civilizační nátěr?

Před několika dny se v přehledu zpravodajství (tisk, televize) mihla zpráva, že jistá regionální hygienička na Slovensku v „tajném“ dopise adresovaném starostům vyzvala obecní a městské úřady k určení vhodných míst pro hromadné hroby. Ponechávám zcela stranou krátce nato následují sdělení, podle něhož tato snaživá státní úřednice údajně ponese za svou prozrazenou iniciativu následky. Zajímavé na celé věci je spíš to, že její výzva se na straně orgánů vykonávajících na určitých úsecích státní správu setkala s pochopením a někteří starostové vhodná místa pro hromadné hroby skutečně vyhledávali.

MARSUpozorňuji na velmi zajímavou stránku fotografií povrchu Marsu, které ukazují spoustu "podivností"...rozhodně tato sbírka stojí za zhlédnutí :)

 
Převzato: www.blesk.cz

K následujícímu článku jediné. Není mým zvykem přebírat senzační články z Blesku. Ale následující článek o teorii Stephena Hawkinga popisuje tak očividná fakta, že zůstává rozum stát nad faktem že to nikoho (kdo nespal na hodině fyziky tedy) nenapadlo dříve.

Největší génius současné vědy, legendární fyzik Stephen Hawking (63), varoval před šokující budoucností. Podle jeho výpočtů se brzy Země začne ohřívat tak, že se z ní stane ohnivá koule s průměrnou teplotou povrchu 250 stupňů Celsia!

Život nebude mít šanci někam se schovat. Obavy ze zatopení světa po tání ledovců jsou ve srovnání s plamennou potopou doslova piknikem.

Jako kdyby se naplňovalo biblické proroctví zdůrazněné i slavným věštcem Nostradamem. Podle něj po potopě Bůh řekl, že již nikdy nenechá Zemi zmizet pod vodou, ale v posledních dnech ji zničí potopou plamennou. Dosud se spekulovalo, že text mluví o budoucnosti vzdálené milióny let, kdy se zvětší Slunce a pohltí i Zemi.

Skutečnost je mnohem děsivější a hlavně mnohem blíže. Stephen Hawking spolu s kolegy sleduje ohřívání Země následkem skleníkového efektu. V současné době je v ovzduší tolik oxidu uhličitého (CO2), kolik v něm nebylo za posledních 400 tisíc let! V nejbližších letech se má Země ohřát o 5,8 stupně Celsia.

Zdánlivá maličkost však může spustit nezastavitelnou katastrofu. "Světové oteplení povede k tomu, že se z oceánů začne uvolňovat v nich obsažený CO2," varuje Hawking.

A to je začátek absolutní apokalypsy. V obrovských rozlohách oceánů a moří je totiž miliónkrát více oxidu uhličitého, než stačil vyrobit člověk za poslední století svými továrnami, spalujícími ropu a uhlí.

Ohřátá planeta zapůsobí na oceány stejně jako sluneční teplo na láhev s minerálkou. Bubliny CO2 se uvolní do ovzduší. Tím se ještě zvýší koncentrace tak, že teplota začne stoupat rekordním tempem. Stoupání teplot způsobí stále větší koncentraci vodních par v atmosféře. Nad oceány to bude vypadat jako nad hrncem vody na vařiči.

"Vzniknou dusivá mračna, která nepustí teplo ven. Na konci tohoto procesu bude Země vypadat jako Venuše. Z oblohy budou padat deště z koncentrovaných kyselin a průměrná teplota překročí 250 stupňů Celsia. Země se zahalí tak, že z vesmíru nebude vidět na její povrch. Stejně je tomu i na Venuši, kde je žár tak vysoký, že by tam olovo teklo jako voda."

Berlínský meteorolog profesor Uwe Ulbrich (47) komentuje Hawkingovy informace: "Ano, on upozornil na překvapení, se kterým se příliš nepočítalo. Stačí ohřát oceány o 0,6 stupně Celsia a udrží v sobě mnohem méně CO2 než při současné teplotě."

Jakou by mělo lidstvo šanci na přežití? V podstatě nulovou. Před žárem by nebylo možné se ukrýt v hlubinách, protože tam hrozí žár ze žhavého magmatu.

Zpočátku by lidé měli šanci žít v podmořských městech, ale jak by teplota stoupala, nakonec by se moře vypařila a zůstala jen vyschlá dna. Jedinou šanci by snad byly mutace lidských těl tak, aby vydržela strašlivý žár.

Je možné se tomuto děsivému konci vyhnout? Na to nezná odpověď ani geniální Hawking.
Autor: INT, alf (22. 11. 2005)
 
Kurupira – zlověstné tajemství

Démonická stolová hora v srdci amazonských pralesů. Nová kniha Jaroslava Mareše.

Tajemství stolové hory v srdci brazilského pralesa


Na hranicích mezi Brazílií a Venezuelou se uprostřed pralesa tyčí stovky metrů vysoká, nepřístupná stolová hora. Místní indiáni z ní mají panickou hrůzu a jsou přesvědčeni, že na ní sídlí nejvyšší démon pralesa. Právě sem mířila výprava profesora Challengera v románu A. C. Doylea Ztracený svět, zde se setkala s dávno vymřelými živočichy. Ale jak je tomu doopravdy? Proč se indiáni této hoře obloukem vyhýbají? Co viděli zlatokopové a hledači drahokamů, kterým se podařilo proniknout až k ní? A co spatřil při své výpravě ke Kurupiře sám autor? Proč brazilská vláda v poslední době na žádost Američanů celou oblast neprodyšně uzavřela, a to i pro vědce?

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 30.11.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení jsou lidé ovládání ideály, které potřebují pro podepření vůle a cestu vpřed. Postavení je příznivé pro společenské styky, akce, přeje filosofii, cestování.
  Na víkend nás začne ovlivňovat konjunkce Slunce s Plutem. Konjunkce Slunce s Plutem směřuje lidskou vůli k destrukci a následné rekonstrukci. Lidé jsou ovládáni pudy, sexualitou, temnem a tajemnem. Citům vzniklým pod tímto aspektem dává do vínku neúprosnou osudovost. Cesta do vlastního nitra a podvědomí bývá často provázena úzkostí.
  Do středy bude působit trigon Slunce se Saturnem.Je aspektem který udržuje vitalitu, vytrvalost, metodičnost a v lidech vyvolává sklony k filosofii.
  Do soboty bude působit sextil Slunce s Neptunem. Aspekt dává silnou představivost, lidé se nechávají unášet nějakým ideálem. Aspekt zvyšuje uměleckou inspiraci, zvláště v hudbě.
  Má pozitivní vliv i na vztah k okultním disciplínám.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Štíra. Inteligence v tomto znamení sestupuje do podsvětí. Podvědomí získává velký vliv nad myšlenkami lidí. Planeta v tomto znamení výrazně zlepšuje tvůrčí schopnosti, lidech podněcuje sklony k neúprosné kritice a prudkým reakcím na křivdu nebo útok.
  Sextil Merkuru s Venuší. Sextil Merkuru s Venuší zlepšuje psychickou pohodu a dává i jistou dávku bezstarostnosti
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje zpěvu.
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
  Kvadratura Marsu se Saturnem. Přináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
  Působení Marsu zhoršuje ještě opozice Marsu s Jupiterem. Je prostě smolný aspekt. Způsobuje že činy nevedou k úspěchu. Lidé trpí nedostatkem pudu sebezáchovy, jsou lhostejní k následkům svých činů. Obecně je to destruktivní aspekt, přeje bojům, válčení, násilí. Přeje i rozvoji pokrytectví a fanatických církví.
  Sextil Marsu s Uranem. Aspekt podporuje originalitu a manuální zručnost. Ale vzhledem k postavení Marsu nebude působení aspektu nijak významné.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
  Trigon Jupiteru s Uranem. Přeje působení na publikum, veřejnost masy. Jinými slovy dávejte si pozor ať příliš a nekriticky nepodlehnete obecně přijímaným názorům.
  Kvadratura Jupitera se Saturnem. Aspekt působí neklid, nespokojenost. Činí lidi závislé na prvcích osudu které nemohou ovlivnit. Aspekt způsobuje pesimismus, ochromení vůle. Aspekt může způsobovat neštěstí.
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Jupiter síla ostatních planet bude vyrovnaná. Stále zůstává platné varování před velmi nepříznivým vlivem Marsu.

Mějte se hezky...

Hade, 26.11.2005