Nahoru ]


Fotka pro tento týden je taková keřová západosluníčková a zimní:-)
Vítám vás v novém týdnu.

"Kdo mé naději však zabraní
- ani strach, že přijde zklamání,

abych nekles pod tvá kolena.
Nejkrásnější bývá šílená."

Jaroslav Seifert

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...


Nabídka od Polly na knihu pro tento týden...

Vítězslav Nezval - Anička Skřítek a Slaměný Hubert


Přestože ve veřejné knihovně naleznete tuto pohádku v přihrádce pro děti do 10 let jedná se o jednu z nejpsychotictějších a nejhalucinačnějších knih, které jsem v životě četla a jistě mi nejeden čtenář dá za pravdu, že rozhodně není určená jen pro děti.

Anička Skřítek se dostává z venkova do města, kde se s dětskou bezelstnou naivitou všemu obdivuje. Potkává Slaměného Huberta a spolu s ním se ztratí v zrcadlech výkladní skříně.

Sugestivní vyprávění o světě, kde žijí Zulukapříci, Mouřenínové a zběsilé kuří nohy, kde všechno je chvíli tak a pak naopak, vás pohltí na několik desítek stránek a i po dočtení knihy budete mít pocit, že jste v myšlenkách uvízli v krajině, kde se úzkost políbila s fantazií.
 

"Kovová skála" na Marsu je meteorit, vidíte záběr jak Opportunity testuje skálu na Meridiani Planum.

Originál snímků najdete na
NASA/JPL raw image.

 
V jantaru se uchoval hmyz starý 39 milionů let

BERLÍN - Hmyz starý 39 milionů let, který patří do druhu Strepsiptera, objevili němečtí vědci v kusu jantaru. Informovala o tom univerzita ve východoněmeckém městě Jena.
Tento hmyz mužského pohlaví je svého druhu nejstarší a největší, jaký byl dosud ve světě objeven, řekl profesor Jenské univerzity Hans Pohl. Prehistorický hmyz, nazvaný Protoxenos janzeni, je osm milimetrů dlouhý. Jeho dnešní "potomci", paraziti, kteří se přiživují na jiném hmyzu, měří jen dva až šest milimetrů.

Dnešní mužští zástupci tohoto druhu žijí jen dvě hodiny. Za tu dobu ani nepřijímají potravu, pouze hledají samičku. "Jejich život je velmi krátký, dá se shrnout jen na 'létání a milování'", uvedl profesor Pohl. Upřesnil, že Protoxenos janzeni potravu přijímal.

Hmyz je uvězněn v kousku jantaru. Ten zakoupil jeden sběratel pro regionální muzeum v hesenském Darmstadtu, které je svěřilo oddělení zoologie Jenské univerzity.

Autor: ČTK
Jistě jste zaregistrovali co dělá gigantická sluneční skvrna 720 s geomagnetickým polem Země (potažmo s naší psychikou a zdravím). Nicméně v oblastech od Finska až po Kanadu způsobuje takhle neskutečně nádherné přírodní představení ve formě polární záře.


 
20.01.2005 17:10 - Antarktické ledovce se možná nesrazí. Obří kra sice míří k obrovskému ledovému jazyku, podle vědců z Evropské vesmírné agentury ale v posledních dnech zpomaluje. Odborníci předpokládali, že se masy ledu srazí už minulou sobotu a střet bude bouřlivý.

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 26.1.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Vodnáře. Slunce v tomto znamení umožňuje rozvíjet přátelství, přeje jak duševní, tak technické tvůrčí činnosti, filmovému umění, novým vědním oborům. Nicméně v tomto znamení nám Slunce může připravit i dosti chaotické a dobrodružné chvíle, které mohou ohrožovat především naše domácí zázemí.
  Od středy působí konjunkce Slunce s Merkurem. Aspekt pomáhá prosazovaní inteligence a u lidí zvyšuje bystrost a schopnost rychlého úsudku.
  Konjunkce Slunce s Neptunem pomáhá směřovat vůli k nějakému ideálu, rozvíjí duchovní schopnosti. Aspekt může často způsobovat iluze v lásce a přeje výrazným osobnostem a divadlu.

   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Kozoroha. V tomto znamení nám inteligence pomáhá v uplatnění mnohem bíce než v jiných obdobích. Planeta přeje badatelům, výzkumníkům. Přidává ctižádost, zlepšuje schopnost analýzy, vytrvalost a stálost na jednou dané cestě. Bohužel postavení dává značnou dávku pesimismu.
  V pondělí bude ještě působit Kvadratura Merkuru s Jupiterem. Aspekt způsobuje chybný úsudek, kolísání nálad, nediskrétnost. Aspekt nepřeje studiu.
  Do pátku působící opozice Merkuru se Saturnem kazí jakékoliv intelektuální plány, způsobuje překážky v mentální oblasti, intelektuální nepoctivost. Aspekt vyvolává pesimismus.
  Konjunkce Merkuru s Venuší vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozorohu. V tomto znamení planeta přeje vztahům ve kterých je mezi partnery velký věkový rozdíl. Vyvolává v lidech i sklony k samotě. Díky poškození bude celý podporovat nediskrétnost, citovou rozkolísanost a vypočítavost v citech.
  Do středy působící kvadratura Venuše s Jupiterem způsobuje chaos v osobním životě. Obecně pak svádí lidi k neskromnosti a touze po přepychu. Doba v které působí tento aspekt je naprosto nevhodná k uzavírání manželství. Pozor také na neuvážené řeči a jedovaté výroky.
  Celý týden působí opozice Venuše se Saturnem. Aspekt narušuje city, lidé nejsou schopni nalézt svůj citový ideál a věrnost pociťují jako okovy. Pozor na prostydnutí, aspekt škodí ledvinám.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Střelce. Planeta v tomto znamení může způsobovat třenice mezi národy. Obecně pak způsobuje že lidé rádi diskutují přehodnocují své postoje, obhajují militantní filosofie. Aspekt přeje sportovcům, cestovatelům, zahraničním obchodním zástupcům.
  V pondělí ještě působí sextil Marsu s Jupiterem. Aspekt zvyšuje aktivitu a přináší štěstí činům provedeným pod tímto aspektem.
  Celý týden působící konjunkce Marsu s Plutem podporuje rebely, lidi vede k odporu proti zavedenému řádu, plavbě proti proudu. Aspekt podporuje sexualitu.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Od pátku bude trigon Jupitera s Neptunem rozvíjet duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude opět nejsilněji působit Saturn a Venuše. Pozor na úplněk v úterý 25.1.

Mějte se hezky...

Hade, 23.1.2004