Nahoru ]


Ještě jednou zlatá ulice... v noci je ještě tajemnější :)

Vítám vás v novém týdnu. 

"Život je pokusná cesta, podnikaná nedobrovolně. Je to cesta ducha skrz hmotu, a jelikož cestuje duch, žije se v něm. Existují proto duše rozjímavé, které žijí intenzivněji, extenzivněji a bouřlivěji než ty druhé, žijící vnějšně. Rozhodující je výsledek. Prožilo se to, co se procítilo."

Fernando Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od mé maličkosti.
 


 Nekomentuji, pouze dopručuji k přečtení nežádoucí účinky Tamiflu na příbalovém letáku nebo na této stránce:
http://tamiflu.ic.cz/

Dva mladistvý chlapci , kteří požili protivirový lék Tamiflu vykazovali abnormální chování které vedlo  k jejich smrti, první skončil skokem pod blížící se kamion v loňském roce a další vyskočil  z devátého patra v tomto roce. Uvedli to zdroje z Japonského ministerstva zdravotnictví v sobotu.
  ''Jsou to první zprávy o smrtícím a abnormálním chování kde není vyloučená spojitost s lékem“, řekl úředník z ministerstva zdravotnictví .
Zdroj: http://home.kyodo.co.jp/modules/fstCategory/index.php?cmenuid=10&
Gíza - zeměpisný střed Země

Část 1. – Pyramidy v Gíze

Původ a vznik gízských pyramid je dodnes zahalen tajemstvím. Přestože nejsou k dispozici žádná fakta o jejich účelu, egyptologové nadále tvrdí, že pyramidy jsou hroby. Pyramidy „kdosi“ vybudoval na gízské plošině, která je dnes na předměstí Káhiry. Ve vnějších ani vnitřních komorách žádné z tří pyramid nebyly nikdy objeveny žádné nápisy nebo výjevy, které by opravňovaly nazývat je hrobkami faraónů. Ale archeologové nás přesto dále přesvědčují o svých „pravdách“, včetně domnělé doby jejich vzniku. Podle nich je vybudovali egyptští faraóni v 26. století př.n.l. Mám své důvody tomu nevěřit.
 
Převzato: www.lidovky.cz

Africká jezera v ohrožení
Změny klimatu a přelidnění mohou způsobit zkázu vodních ploch v Africe

Pokud ovšem Afričané nezačnou se svými vodními zdroji zacházet lépe, brzy o ně přijdou. Takový je závěr studie, kterou vypracoval Program OSN na ochranu životního prostředí (UNEP). UNEP přednesl svou zprávu na jedenácté Světové konferenci o jezerech, která právě probíhá v keňské metropoli Nairobi.

Zároveň vydal i Atlas afrických jezer, který porovnává starší a aktuální satelitní snímky vodních ploch v Africe. Fotografie odhalují například to, že jezero Čad se zmenšilo téměř o devadesát procent. Dále zachycují vymýcení rozsáhlých pásů lesa okolo keňského jezera Nakuru či změny na řece Zambezi, které vznikly v důsledku stavby přehrad.

Proměna se nevyhnula ani největší africké sladkovodní ploše, Viktoriinu jezeru, jehož hladina poklesla v porovnání s počátkem devadesátých let o celý jeden metr. Na přepravě po jezeru a na rybách, které v něm žijí, je přitom závislých třicet milionů lidí. “Náš atlas dokazuje, že africká jezera se mění, a to k horšímu,” říká Nick Nuttall, mluvčí UNEP. Dodává, že příčinou změn je především přelidnění v oblastech jezer a globální oteplování.

Kdalším faktorům patří například určité primitivní zemědělské metody, znečištění životního prostředí a nadměrné rybaření. Všechny tyto skutečnosti prý vytvářejí na jezera nežádoucí tlak, který by nakonec mohl vyústit i do problémů s pitnou vodou. Podle odhadů OSN nemají už dnes přístup k nezávadné pitné vodě dvě třetiny afrických venkovanů a čtvrtina Afričanů z měst.

Postupná zkáza jezer by pro Afriku byla tragédií. Vodní plochy zajišťují mnoha Afričanům obživu jednak tím, že jim dávají práci, jednak tím, že v nich plavou ryby, které pro chudé obyvatele představují levný a významný zdroj bílkovin. Dostatečné zásoby vody jsou samozřejmě existenční nutností i pro tamní zemědělce.

“Jezera jsou pro Afričany stejně životně důležitá jako krev, která proudí v jejich tělech,” zdůrazňuje Nuttall. Odborníci tvrdí, že studie UNEP by měla sloužit jako silné varování před dalším poškozováním životního prostředí na černém kontinentu. Přimlouvají se za to, aby jednotlivé africké státy zpřesnily a upevnily vzájemné úmluvy o využívání a sdílení společných vodních zdrojů.

UNEP se domnívá, že pokud se nepříznivá situace ohledně jezer brzy uspokojivě nevyřeší, nebude možné naplnit Cíle tisíciletí - strategický dokument OSN pro rozvojovou spolupráci s africkými státy. Mezi jednotlivými cíli totiž figuruje také snaha snížit do roku 2015 počet Afričanů, kteří nemají k dispozici nezávadnou pitnou vodu, na polovinu.
tpa, afp, reuters
Převzato: www.idnes.cz 

Švédsko povolilo lov místní lochnesky


Příslušný kontrolní orgán švédské vlády totiž vznesl námitku, že nelze zdůvodnit ochranu u zvířete, jehož existence nebyla prokázána.

Mýtická příšera je podle pozorování dlouhá až dvanáct metrů. V hlubinách jezera žije podle místních pověstí už stovky let. Nejstarší záznamy v kronikách jsou staré přes tři staletí. Záhadologické společnosti registrují od roku 1987 přes čtyři stovky případů pozorování Storsjöodjuret, jak svou příšeru Švédové nazývají.

Švédská příšera je podobný případ vodního monstra, jako mají ve skotském jezeře Loch Ness. Ta skotská je sice slavnější, přesto však nebyla nikdy chráněna státem jako ohrožený živočišný druh.

O původu obou tvorů ale koluje stejné teorie, obě příšery prý pocházejí z doby ledové, a uvízly v chladných jezerech. Podobné případy jezerních monster se objevují po celé Evropě od Irska přes Dánsko až po Itálii.

Objevily se ale i v Číně. V jezeře Tchien-čch´, ležícím mezi skalisky v severovýchodní provincii Ťi-lin u hranic se Severní Koreou, zaznamenali pozorování podivných tvorů už několikrát, poprvé před sto lety.

Poslední svědectví o čínské jezerní příšeře mělo dokonce oficiální charakter, neboť u pozorování byli i vládní úředníci provincie Ťi-lin. Podle vědců však sopečné erupce, k nimž došlo zhruba před 300 lety, učinily jezero pro jakéhokoliv živého tvora prakticky neobyvatelným.
Veselá příhoda o lécích v psychiatrické léčebně
Ivan David

V psychiatrické léčebně se na léky počítá s padesátikorunou na pacienta a den. Léčení na různých odděleních je různě nákladné podle struktury nemocných. Proto má léčebna vnitřní normu pro každé oddělení jinou. Limit ovšem nestačí na léčení, které by nebralo v úvahu ekonomická omezení. Protože je psychiatrie v ČR dlouhodobě podfinancována, nemůže si dovolit plýtvat jako některé jiné obory a léčebny přijaly přísné vnitřní normy.

Farmaceutické firmy musí uspokojovat své akcionáře. Je proto přirozené, že hledají cesty k maximální spotřebě svých produktů. Dobré je například úplné uvolnění přístupu k lékům pro lékaře nespecialisty. Mohou tedy například nasadit antidepresivum každému, kdo se neusmívá. Pak už těžko někdo najde odhodlání antidepresivum po letech vysadit. Pokud se pacient neusmívá, je třeba pokračovat, pokud se usmívá, je třeba pokračovat, protože se antidepresivum osvědčilo. Více...>>

 

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 16.11.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra. Slunce je v tomto znamení pochodní osvětlující temnotu. Umožňuje zabývat se svým podvědomím, řešit a přetvářet i dosti složité situace. Přestože je v období setrvávání Slunce v tomto znamení pro lidi velmi významná sexualita tak city hlubokým sestupem do lidské pudové smyslnosti trpí a Slunce přeje spíše tajným láskám, a vášnivému milování beze zbytku.

  Od pátku bude působit konjunkce Slunce s Merkurem. Ale vzhledem k retrográdnosti Merkuru s přílišnou bystrostí nepočítejte, spíš jen pocitem že blbci jsou ti druzí :) (pocit ale může být samozřejmě jen pocit).
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. Bude retrográdní a bude tak poněkud zpomalovat naše myšlení. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Merkur v trigonu se Saturnem. Aspekt dává hloubku myšlení, zlepšuje soustředění. Zlepšuje i chápání matematiky a historie. V každém případě nepočítejte s tím že do středy se příliš uplatní, aspekt bude rušen aspektem následujícím.
  Od pátku působí kvadratura Merkuru s Uranem, která v lidech vyvolává sklony kráčet proti proudu veřejného mínění, lidé bývají sarkastičtí a bloudí poněkud ve svých ideálech. Narušuje porozumění mezi rodiči a dětmi. Všichni jsme ohroženi při cestování, aspekt vyvolává i nervovou labilitu.
 • Venuše
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta v tomto znamení přeje především párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl. Obecně pak v lidech vyvolává spíše sklony k samotě. V umění přeje zpěvu.
  Trigon Venuše s Marsem. Způsobuje že láska je jaksi zdrženlivá přesto že zvyšuje důležitost citového života.
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
  Kvadratura Marsu se Saturnem. Přináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
  Působení Marsu zhoršuje
  do středy ještě kvadratura Marsu s Neptunem. Je to aspekt dosti zrádný a nebezpečný. V lidech vyvolává hyperemotivitu, vyhledávání absurdna a nadpřirozena, prostě iluze, útěky z reality. V každém případě zhoršuje významně schopnost chápat druhé. Dejte si pozor i na zlomeniny nohou.
  V pátek se přidá ještě opozice opozice Marsu s Jupiterem. Je prostě smolný aspekt. Způsobuje že činy nevedou k úspěchu. Lidé trpí nedostatkem pudu sebezáchovy, jsou lhostejní k následkům svých činů. Obecně je to destruktivní aspekt, přeje bojům, válčení, násilí. Přeje i rozvoji pokrytectví a fanatických církví.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Štíra. Znamení Štíra, nesoucí v sobě ničení a obnovu získává Diovu podporu. Postavení přeje obnově a osudovým změnám a dějům. Možná že postavení Jupitera pomůže pochopení dějů odehrávajících se v současnosti na naší planetě.
  Trigon Jupiteru s Uranem. Přeje působení na publikum, veřejnost masy. Jinými slovy dávejte si pozor ať příliš a nekriticky nepodlehnete obecně přijímaným názorům.
   
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Nicméně přece jen nejsilnější budou Mars se Saturnem, tedy nejhůře působící planety. Rozhodně si dejte pozor. Ve středu navíc ještě vše může dosti zkomplikovat úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 13.11.2005