Nahoru ]

Tak do nového týdne taková podzimní fotka,podzim je moc krásný že?:)

Vítám vás v novém týdnu. Ten minulý nebyl opět příliš vlídný a zdá se že letošní rok stále není přírodním katastrofám konec. Zemětřesení v Pákistánu jen dokazuje jak malinkatý je člověk proti silám kterými disponuje příroda. Představa jak v jednom okamžiku zahyne dvakrát tolik lidí než žije v Nymburce je dost otřesná.
Rád bych vás upozornil na velmi zajímavý článek Nemesis: Má slunce "společníka"?. Nemám sílu článek překládat je strašně dlouhý, ale když jsem ho přelouskal já tak nejspíš nebude dělat problémy ani ostatním:) Článek berte jako doplnění článku Teorie Nemesis versus Nibiru.

Hlasitá modlitba

Otče náš jenž spíš na nebesích
obrať se v rakvi své
než svět se změní
V řiť grázlovství ponořena
je vůle tvá
prd platná v nebi
jako na zemi
V chlév náš zdejší dej se vést
alespoň třikrát denně
a odpusť nám naše skopičiny
neboť i my odpouštíme
všivárny hříšníkům
A neuveď nás v podroušení
příliš často ve všední dny
ale zabav nás
pomocí chleba a her
a měn.

Lawrence Ferlinghetti
Náhodná ukázka od mé maličkosti pro tento týden


A do nového týdne poučka od Táni:)

Tak Ozvěny jdou do tisku, :o)
Diplomacii mi pomohl vyřešit ten můj génius, co mi leze nad ránem do snů. Podle mně je z toho rodu géniů, které měl k ruce Šalamoun, protože mi vysvětlil, že články jsou dokonalé, když stojí oba vedle sebe. Tedy ten Mastňochův monolog proti mýmu pragmatickýmu rozhovoru. Že prý jen takhle se blíží archetypům, které fungují, jako myšlenka - čin, otec - syn nebo bůh - ďábel, :o)
Tak jsem se ho hned zeptala, kde si ohledně archetypů stojím já, prej jsem dva v jednom, tedy šašek a královna, :o)))

Zdravím!

TK


 

 Převzato: www.kpufo.cz 

Nepatřičná technologie
Vydáno dne 07. 10. 2005

Nález jadeitových předmětů ve vrstvách z doby kamenné a navíc pod jakousi kamennou svatyní – to je opravdová vědecká bomba.Přesně tak ji prezentovali strakoničtí archeologové v létě roku 2003, když na stavbě rybníka, při odkrytí kamenného kruhu, pod hlavním, centrálním kamenem, objevili dva nazelenalé trojhránky. (1) Jenže bomba se změnila v ostudu. Z jadeitu byl náhle akrylát a celý objev podvrh. (2)Takovému zvratu se nechce ani příliš věřit. Jenže právě teď se odehrává příběh navlas stejný. Nejprve epochální objev sošky bohyně, pocházející z dob stěhování národů a po pár dnech je z něj fraška se sádrovou „snící jeptiškou“. (3, 4)Jenže co když je to jinak? Co když opravdu byly nalezené předměty pod kamennou svatyní z akrylátu, ale nikdo je nikam nepodsouval, prostě tam byly odjakživa. Ukládání obětin do základů významných staveb není ničím neobvyklým a občas to dokonce byla i oběť lidská. Vždy to bylo něco cenného, čeho se lidé zříkali ve prospěch zdaru díla. A stejně tak tomu mohlo být i v tomto případě. Kde a jak přišel člověk v době kamenné k akrylátu? Kdo mu ho dal nebo ho s ním učil pracovat? Kdo vyrobil podivné hranolky? Nemáme tu náhodou před sebou artefakty, které našim předkům zbyly po předchozích božských návštěvách? Co cennějšího mohli mít lidé v době kamenné, než dary od bohů samotných?! Stavitelé kamenného komplexu je pak prostě uložili do země jako oběť božstvu, které již jednou mezi ně sestoupilo a které se, jak doufali, zase jednou vrátí.


Že je to nesmysl? Jistě ne o nic větší než sádrová jeptiška vydávaná za bohyni.
(1) http://www.tiscali.cz/mult/mult_center_030805.630991.html 

(2) http://www.kpufo.cz/oblasti/meg/album/kartoteka/mcehnice/mcehnice.htm

(3) http://www.novinky.cz/64619-.html 

(4) http://zpravy.idnes.cz/vedatech.asp?r=vedatech&c=A050909_172050_vedatech_nel 

 

Šikana zaměstnaců, kteří pracují s počítačem, šikana novinářů a protiteroristická hloupost

Neuvěřitelně šikanózní paragrafy vypadly z dílny autorů připravované "protiteroristické" novely trestního zákoníku, kterou bude projednávat příští týden sněmovna.

Autoři novely by šmahem trestali odnětím svobody na jeden rok až pět let každého, kdo by vlastnil byť jed na krysy, a sami si pletou marihuanu s jedem (§ 261 - 264). V jiných paragrafech by zase potrestali vězením každého, komu vytuhne či se - třebas z nedbalosti - zaviruje počítač a v důseldku toho jeho zaměstnavatel přijde o jakkoliv cenná data. I když přijde o bezcenná data... Umožněním šikany nepohodlného zaměstnance zaměstnavatelem se diletantismus mnohých podnikových správců sítí nevyřeší. Bezpečnost se nezlepší, když zatajíme, že dveře mají zámek a kliku.

Převzato: www.zvedavec.org

Odpráskneme ty malé mršky

(5.10.05)

V případě epidemie ptačí chřipky nebo jakékoliv jiné epidemie hodlá Bush použít armádu, aby oddělila zasažené oblasti od zbytku země a aby tam udržela klid.

Šéf národního centra proti katastrofám a děkan Mailman School of Public Health dr. Irwin Redlener nazval Buhsův návrh "mimořádně drakonické opatření", které by vůbec nebylo potřeba bude-li mít stát dostatek prostředků k rychlé přípravě vakcín a zajištěny dostatečné zásoby antivirových léků jako Tamiflu. A nepřipustí-li stát, aby se rozpadl jeho zdravotní systém.

"Tohle je v podstatě transformace do stanného práva," říká dr. Redlener. A má pravdu. Jenže neví, že Bush objevil zcela nový způsob zvládnutí epidemie. Budou ty viry prostě střílet rovnou z kulometu.

Drobným problémem zůstává Ústava Spojených států, která vyloženě zakazuje použít armádu na území Států proti vlastním občanům. Ale s tím si Vůdce jistě poradí. Ostatně nebude to poprvé, kdy dokáže, že je to jen cár papíru.

http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/content/article/2005/10/04/AR2005100400663_pf.html


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 12.10.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Vah.Slunce je zde v pádu a je ve znamení smířlivosti a ženského principu. Lidská vůle je snadno ovlivnitelná, zaměřená na společenské cíle a aktivity. Slunce velmi rozvíjí citovost.
  Konjunkce Slunce s Merkurem
  do středy posiluje inteligenci a pomáhá jejímu prosazení.
  Konjunkce Slunce s Jupiterem. Dodává optimismus a vitalitu (pravdou je že díky začátku školního roku budeme oboje velmi potřebovat...). Pomáhá vést a dodává síly k dosažení nějakého ideálu.
  Do středy bude působit trigon Slunce s Neptunem. Aspekt silně zvyšuje představivost. Lidé se snadno nechávají unášet ideály, aspekt zlepšuje a rozvíjí vztah k hudbě a k esoterice. Podporuje umělecké nadání a dává inspiraci.
  Ve čtvrtek ho vystřídá sextil Slunce s Plutem. Sextil Slunce s Plutem v lidech vyvolává touhu po vzpouře, zvyšuje i tvůrčí schopnosti a sexualita působí v souladu s vůlí.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Štíra.
  Inteligence v tomto znamení sestupuje do podsvětí. Podvědomí získává velký vliv nad myšlenkami lidí. Planeta v tomto znamení výrazně zlepšuje tvůrčí schopnosti, lidech podněcuje sklony k neúprosné kritice a prudkým reakcím na křivdu nebo útok.
  Do pátku působící konjunkce Merkuru s Jupiterem. Aspekt bude zajišťovat soulad mezi inteligencí a úsudkem, dává optimismus a úctu k formě. Přeje literatuře.
  Do pátku působící trigon Merkuru s Uranem  zlepšuje chápavost, přeje reklamě ale poněkud škodí soustředění, neboť se lidé často zabývají až příliš vzdálenými problémy.
  Od čtvrtka bude působit kvadratura Merkuru se Saturnem. Bude značně narušovat jakékoliv intelektuální plány. a vyvolávat pesimismus. Vzhledem k tomu že na víkend bude jediným Merkurovým aspektem a ten bude poškozen očekávejte na víkend nebezpečí při cestování, od svého okolí pak sarkasmus a chlad.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Střelce. Přeje smlouvám se zahraničím. V citové oblasti pak umožňuje navazování vztahů s cizinci. Díky podvojnosti znamení lze očekávat že vztahy prožité při tomto postavení planety budou mít tendence k opakování. Lidé sledují své ideály s láskou a planeta velmi přeje umění - především malířskému.
  Od středy bude působit kvadratura Venuše s Uranem. Kvadratura Venuše s Uranem může přinášet lidem do života napětí, tendence k prudkým zlomům v lásce, náhlým rozchodům. Podporuje i výstřednosti, značné citové napětí a snahu zakrývat a potlačovat skutečné city. Nicméně aspekt přeje všem kdo se zabývají módou.
  Od čtvrtka bude již vliv tohoto aspektu eliminovat trigon Venuše se Saturnem a oba aspekty se vzájemně vyruší.
 • Mars
  je retrográdní a stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku. Díky retrográdnosti bude působení Marsu stejně problematické jako minulý týden a bude zdrojem nepříjemností stejně jako minulý týden.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
  Opozice Saturnu s Neptunem. Aspekt přináší zmatek v poznávání reality. Obecně se pak vykládá jako aspekt rozkladu, hroucení všech jistot. Nebezpečí od vodního živlu.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude opět nejsilněji působit Venuše, Slunce a Jupiter.

Mějte se hezky...

Hade, 9.10.2005