Nahoru ]

Do nového týdne taková hradní beruška...

Vítám vás v novém týdnu.  Minulý týden byl ve znamení dalšího výbuchu velmi silné sluneční aktivity.
Více se dozvíte v článku Mimořádně velká sluneční aktivita.  Dokonce tak silné že se dostala i do sdělovacích prostředků. Kupodivu v tom šumu okolo eventuálních polárních září se už nedostalo na opět zesilující seismickou aktivitu.


10Sep2005 16:57:56.0 5.0N 93.0E 10 mb=5.7 A*LED OFF W COAST OF NORTHERN SU0920
10Sep2005 16:57:43.6 5.4N 95.0E 10 mb=
5.8 A*EMS NORTHERN SUMATERA, INDONES1808
10Sep2005 16:57:47.8 5.0N 95.2E 60 mb=
6.4 M*GSR NORTHERN SUMATERA, INDONES1805
10Sep2005 16:57:47.7 4.9N 95.1E 40 M =
5.9 M*NEI NORTHERN SUMATERA, INDONES1732

09Sep2005 11:26:03.0 31.6S 69.1W 90 mb=
5.8 M*GSR SAN JUAN PROVINCE, ARGENTI1239
09Sep2005 11:26:03.9 31.6S 69.0W 86 M =
6.0 M*NEI SAN JUAN PROVINCE, ARGENTI1158

09Sep2005 07:26:44.3 4.5S 153.4E 91 M =
7.7 M*NEI NEW IRELAND REGION, P.N.G.1521
09Sep2005 07:26:39.9 4.5S 153.4E 60 Mw=
7.3 M*EMS NEW IRELAND REGION, P.N.G.0846
09Sep2005 07:26:44.9 4.6S 153.4E 95 M =
7.3 M*NEI NEW IRELAND REGION, P.N.G.0811
09Sep2005 07:26:57.9 4.5S 153.1E230 mb=
6.0 M*GSR NEW IRELAND REGION, P.N.G.0811

Zemětřesení to zrovna zanedbatelná nebyla.


"Mé souznění se smrtí začalo již v raném věku. Nikoli však přehnanými krutostmi, ale uvědomením si konce."

Nina Bouraoui, Mrtvá ruka

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

 


Do nového týdne poučná historka od Táni:)

moje skromné dítě

Konečně budeme mít doma internet, taťka se nechal zlomit na kabelové připojení za 350 měsíčně, Vojta tak dlouho dul, až si ho vydul.
V sobotu jsme byli na Visalajích na hřiby, našli jsme krásné, mlaďoučké, zdravoučké, sice ne plné koše, jako někteří, ale na vaječinku a pod hovězí stačilo. Sbíŕali hlavně Liboři, my s Vojkem jsme se jen tak courali po kraji a povídali si o životě, Vojk se zase vytasil s Myšlenkou, :o)

"Já su skromnej, mně stačí jen televize, internet a střecha nad hlavou..."
Zasmála jsem se, což Vojtu vedlo k rozšíření svých potřeb:
"No a potom mamka, taťka a ty..."

Tak přemýšlím, podle všech pravidel logiky tedy nejsem mamka!? Sakra, ten Libor mi snad byl nevěrnej!?Zdravím do světa!

TK

 


Welcome to the Desert of America

...
Neworleánské hráze neoddělovaly jen mississippskou deltu od města. Oddělovaly především divočinu od civilizace, rýsovaly symbolickou hranici, která je pro moderní společnost konstitutivní: příroda a kultura jsou definovány jako protiklady, mezi nimiž nemůže dojít k opravdovému, symetrickému konfliktu; ten je předem potlačován vytrvalou represí, která patří k pilířům kapitalismu i jeho socialistického konkurenta.

Kapitalismus připouští relevanci přírody jen jako surovinové zásobárny a genetické základny; obojí je uchopeno jako soubor dílčích daností, s nimiž se dá racionálně a plánovitě pracovat a usilovat o úspěch. Jako celek je příroda v područí, vytlačena z veřejného prostoru, kolonizována a pacifikována natolik, že se nepřipouští jakýkoliv nekalkulovatelný, vědě nepodléhající vliv jejích sil na naše životy; živly zkrotíme, nemoci diagnostikujeme a vyléčíme...

Ač intuitivně tušíme jiný stav věcí, mohou nás pak prorokové trhu ujišťovat, že člověk je vždy strůjcem osudu svého, každý je úspěšný nebo neúspěšný podle svých schopností a hlavně píle, každý má to, co mu patří, ani o cent víc, ani o cent míň. Každému podle jeho zásluh...

Jenže tato ideologická klišé jsou udržitelná jen v kontextu relativně stabilním a odhadnutelném. Riziková společnost, do které jsme se probrali z postkomunistické hypnózy, destabilizuje však rámce našeho jednání natolik, že různé přírodní síly, často člověkem rozpoutané, geneticky modifikované, chemicky zmutované apod., vpadávají do našich životů jako archaické živly, které válcují všechny známé systémy pojištění. Ovládnutí přírody se ukazuje být ne vědeckým omylem nebo etickým prohřeškem, ale nezvládnutelným mocenským nárokem. Jednoznačnost kapitalistických pojmů úspěch-neúspěch, píle-lenost, zásluhy-nezásluhy, spravedlivá soutěž apod., jednoznačnost podmíněná panstvím nad živly, je odnášena bahnem potopy a my jsme postaveni před otázku, zda už i kapitál samotný se svými „free flows“ se nestal ničivou přírodní silou, která s námi slepě smýká, bez ohledu na individuální kvality jednoho každého z nás, strhávajíc s sebou zřetelné hranice mezi svobodou a otroctvím. Toto je podvědomí tržní harmonie, jež nyní vyplulo na povrch - a není to hezký pohled. Možná je však očisťující.

Kde a jaké hráze se protrhnou příště? Co a koho smetou? Do jaké Reality nás uvrhnou? Budeme umět zůstat lidmi natolik, abychom se v boji o omezené zdroje neproměnili v šelmy? Ubráníme např. naše veřejné instituce před tlakem privatizace, která ze solidarity udělá zboží - anebo raději vystavíme hráze, zadržující odpad z tohoto zboží?

Takové jsou dnes otázky a tak dnes zní hlas volajícího na poušti.
úryvek z článku Martina Škabrahy "Welcome to the Desert of America" , Britské Listy
 

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.9.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Panny. V tomto znamení jsou sluneční žár a oheň tlumeny analytickým myšlením Merkura, který je vládcem znamení. Slunce bude do našich životů zavádět soudnost, bystrost a klidnější nálady. V tomto znamení přeje Slunce lékařům, obchodu, chemii. Nedostatkem je poněkud přílišné rozebírání citů a pořádnější z nás (což rozhodně není můj případ) mohou pocítit až puntičkářská nutkání.
  Konjunkce Slunce s Merkurem posiluje inteligenci a pomáhá jejímu prosazení.
  Trigon Slunce s Marsem. Trigon Slunce s Marsem působí velmi dobře na fyzickou kondici, dodává energii, jen při tomto aspektu dejte pozor na přecenění svých fyzických možností. Stoupá i nebezpečí přehřátí organismu.
  Kvadratura Slunce s Plutem. Aspekt komplikuje sexuální vztahy, lidé mají tendence k sebedestruktivnímu chování, i malé problémy se stávají nepřekonatelnými překážkami. Působení aspektu bude mírněno předešlými aspekty, ale i tak je ostražitost na místě.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Panny. Planeta je zde v plné síle. Přeje lékařským povoláním, filosofii analytickému myšlení. Inteligence je ovšem příliš materialistická a vyznačuje se až sobeckou opatrností.
  Od středy bude působit trigon Merkuru s Marsem. Oživuje psychiku, přidává vynalézavost a aktivní fantazii. Aspekt zlepšuje i vyjadřování.
  Od čtvrtka se přidá kvadratura Merkuru s Plutem. Aspekt neumožňuje soulad mezi inteligencí a sexualitou. V lidech vyvolává konflikt mezi pudy a logikou. Jeho vliv nebude ale díky postavení Merkuru příliš silný. Bude spíše jen rušit soustředění.
 • Venuše
  stojí ve znamení Štíra. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. City jsou buď redukovány jen na sex, nebo sexualita naopak sublimuje do tvořivosti. V každém případě postavení citům škodí, vnáší do nich stíny smutku a pocity marnosti. 
  Do úterý ještě působí konjunkce Venuše s Jupiterem. Konjunkce Venuše s Jupiterem přeje ve Vahách umění a všem kteří se uměním zabývají. Aspekt přeje dlouhodobým milostným vztahům a přináší štěstí při cestování.
  Ve druhé polovině týdne se pak bude rušit trigon s Uranem s kvadraturou Saturn - Venuše.
  V každém případě počítejte od středy s negativním působením Venuše v plné síle.
 • Mars
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Sextil Jupiteru s Plutem. V globální hledisku se aspekt vkládá jako zánik nějakého politického systému. Obecně pak posiluje úlohu esoteriky.
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Od středy si dejte pozor na negativní působení Venuše v citové sféře.
V neděli pozor na úplněk!

Mějte se hezky...

Hade, 11.9.2005