Nahoru ]

Do nového týdne takové ranní okno:)

Vítám vás v novém týdnu.  Minulý týden jsem napsal že bude hůř, neb si všichni necháváme bez ustání kálet na hlavu. Tímto se na tomto místě omlouvám všem, kteří minulý týden dokázali že tomu tak není. Mám z toho radost. Ne všechno v této zemi je prohnilé a bezpáteřní a ne všichni ještě rezignovali. Zároveň chci na tomto místě poděkovat všem za zaslané odkazy, fotografie a mejlíky se s názorem. Fakt dík:) A jen malá poznámka. Neb jak Klokan konstatoval o komiks na titulce je zájem i v zahraničí tak jsem připojil i jeho anglický překlad. Takže pokud chcete potěšit své zahraniční přátele:)...


"Každý pes má tentýž problém. Balancuje mezi svou zlidštělou existencí a dřívější, svobodnější přirozeností. Vždyť pes žije v jakémsi mezistavu, není ještě člověk, ale už také není vlk, v tom vězí neřešitelný problém psovství."

Leena Krohn, Durman
Společná náhodná ukázka od mne a od Polly pro tento týden...


 


Antarktida: největší tání za posledních deset tisíc let

Odtrhávání obrovských kusů od ledovce Larsen-B v Antarktidě v uplynulých deseti letech, spojené s oteplováním oceánů, je nejvýznamnější za posledních nejméně deset tisíc let. Uvádí se to ve studii, kterou přineslo úterní vydání britského odborného časopisu Nature.


PAŘÍŽ - V lednu 1995 a v únoru 2002 nastaly v tomto ledovci, situovaném podél Antarktického poloostrova, dva velké průlomy v severní části, která se rozpadla na menší ledovce. Jeden z těchto ledovců má plochu 3250 kilometrů čtverečních, což je více než Lucembursko.

Takové lámání ledovců nebylo zaznamenáno nikdy za nynější dobu meziledovou, tedy za posledních deset tisíc let, konstatuje tým profesora Eugena Domacka z Hamilton College ve městě Clintonu (stát New York). Vědci analyzovali vrty v sedimentech v sousedství starého ledovce Larsen-B. Zjistili, že ledovec byl dlouho nedotčen, než začal v této meziledové době pomalu ubývat na tloušťce.

Pak se v posledních letech odlomily obrovské části, což je podle vědců důsledek oteplování planety, které se více projevuje na Antarktickém poloostrově a ve Weddellově moři než jinde v samotné Antarktidě a v ostatních částech světa.

Ledovec Larsen-B tak plošně ztratil v posledních letech 12 500 kilometrů čtverečních, konstatují autoři studie. Již v roce 2003 tým vědců vedených Andrewem Shepherdem z univerzity v Cambridgi oznámil, že v letech 1992 až 2001 se tloušťka zbývající části ledovce zmenšovala asi o třicet centimetrů ročně.
rm, Právo, ČTK
 Žili skřítkové?


Stalo se to v říjnu 1932...

Dva zlatoprospektoři pracovali ve svém dole na lokalitě Pedro Mountains, asi 9O km západně od Casperu ve státě Wyoming (USA). Poté, co zjistili v jednom z nalezišť zlatou žílu, rozhodli se odstranit skalní přepážku dynamitem. Když se rozptýlil po explozi prach a dým, oba uviděli, že se ve skále uvolnila podivná dutina 1,2 m široká, 1,2 m vysoká a 4,6 m hluboká. Na jejím konci viděli malou figurku, sedící na skalním výstupku a opírající se o stěnu.

Podivná bytůstka s překříženýma rukama a nohama měla barvu tmavého bronzu, její tělo bylo velmi vrásčité a neměřilo více než 40 cm výšky.

Udivení prospektoři nikdy nic podobného neviděli a tak nález dopravili do Casperu. Tam se dostal do rukou vědců, biologů a antropologů, kteří podivnou figurku proměřovali a podrobně zkoumali. Zjistili, že jde o mumii, která stavbou těla, kosterní soustavou a dalšími detaily se téměř neliší od humanoida. Bližším studiem se došlo k závěru, že bytost vážila pouhých 340 gramů, a bylo jí kolem 65 let, když zemřela. Avšak to nejdůležitější se prokázat nepodařilo. Kdo to tu vlastně zemřel ?

Badatelé se obrátili na další instituce a dr. Henry Fairfield z Wyoming Stare Historical Society označil nejprve tuto bytost za "hesperopitheka", tedy jako odrůdu antropoida, jež se se zřejmě potulovala po severní Americe ve středním pliocénu (tj. asi před 6 miliony lety). Dr. Henry Shapiro, který v americkém muzeu historie přírody prozařoval mumii rentgenem, naproti tomu prohlásil, že jde o naprosto neznámou bytost z nám velmi vzdálené minulosti. Stupeň mumifikace této bytosti prověřovalo egyptské oddělení bostonského muzea. To prohlásilo úroveň zachování bytosti za srovnatelnou s úrovní mumifikace u egyptských faraónů.

Přesto však zůstává otázkou, co se této bytosti přihodilo, když ho zastihla smrt uvnitř skalní dutiny. Co zde pohledávalo ? Odkud pocházelo ? Otázky stále nenacházejí odpovědi.

(Z knihy Georga C. Andrewse: "Extraterrestrials among us" Minesota 1986, volně -SL-)

Z časopisu KPUFO - ZAZ
Vědci při hurikánu změřili 27 metrů vysokou vlnu


Vědci zkoumající hurikány zveřejnili novou studii, podle níž dokáže hurikán na mořské hladině zvednout skoro třicet metrů vysoké vlny. Zjistili, že takto velké vlny nejsou nijak výjimečné, jak se dosud domnívali. K pobřeží ale tyto obří vlny dojdou jen zřídka.
USA se připravují na sezonu hurikánů

Spojené státy s obavami vzhlížejí k letošnímu létu. To je v severním Atlantiku a Karibské oblasti obdobím hurikánů. Podle odborníků bude letošní hurikánová sezona svou silou nadprůměrná. Od začátku června do konce listopadu se očekává 12 až 15 tropických bouří.

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.8.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Lva. Slunce ve Lvu dodává vitalitu a teplo. Postavení probouzí v lidech sklony k vyššímu sebeprosazování než jindy, někdy až tendence k přehnané okázalosti.
  Do úterý bude působit sextil Slunce s Jupiterem. Aspekt korunuje činnost úspěchem. Aspekt dodává vitalitu a soudnost, přeje dlouhodobým milostným vztahům.
  Ve středu ji vystřídá trigon Slunce s Plutem. Aspekt dává soulad vůle a sexuality. Obecně pak přeje vzpourám (a to i přírody proti lidem) a dává značnou dávku inspirace a tvůrčích schopností.
  Konjunkce Slunce s Merkurem pomáhat prosazení intelektu ale vzhledem k retrográdnosti Merkuru nečekejte od tohoto aspektu žádné zázraky:)
  Opozice Slunce s Neptunem. Od středy ji bude kompenzovat trigon s Plutem.Bude vyvolávat konflikt mezi vůlí a ideály. Lidé jsou při tomto aspektu hyperemotivní se slabou vůlí, raději lžou než by se měli k činu. Pozor na podvody a lži v lásce.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta zlepšuje organizační schopnosti a rozvíjí intelekt. Může ale svádět k poněkud okázalému předvádění a využívání rozumových schopností. Postavení přeje literatuře a u nadaných jedinců zlepšuje jasnovidné schopnosti.
  Merkur bude ale retrográdní a tak nepočítejte s tím že že budeme kdovíjací "bystroňove" :)
  Do středy se bude opozice Merkuru s Neptunem rušit s konjunkcí Merkuru se Saturnem.
  Od čtvrtka pak kvadratura Merkuru s Marsem vystřídá stejným způsobem opozici Merkuru s Neptunem a bude se vzájemně eliminovat s konjunkcí Merkuru se Saturnem.
 • Venuše
  stojí ve znamení Panny. Planeta je v tomto znamení vždy špatně umístěna. Vede k potlačování citů, jejich přehnané analýze. Způsobuje jakési zmrazení citů a necitlivost k okolí. Může způsobovat pocity opuštěnosti a frustrace. Přeje činnostem spojeným s hygienou, zdravou stravou, kosmetikou.
  Do pátku bude Venuše poškozena a to ještě zvýrazni její vlivy v Panně.
  Kvadratura Venuše s Plutem působí milostné problémy, nestabilitu ve vztazích, nepřeje ani sexu, vyvolává pomluvy. Aspekt je příznivý pouze pro S-M páry.
 • Mars
  stojí ve znamení Býka. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. Planeta podporuje agresivitu a potlačuje v lidech citovost. Lidé po vlivem Marsova působení většinou marní energii orientací na peníze. Dejte si rozhodně pozor na prochladnutí, neb planeta přeje angínám a zánětům krku.
  Od čtvrtka bude sextil Marsu s Uranem podporovat originalitu a manuální zručnost. Ale vzhledem k postavení Marsu nebude působení aspektu nijak významné.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Od středy začne působit trigon Jupiteru s Neptunem. Aspekt rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Pro působení tohoto aspektu je ale důležité spolupůsobení rychlých planet. Jinak aspekt se často vykládá i jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  stojí ve
  znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je retrográdní, stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti ovšem nelze předpokládat že tyto objevy budou v jakýchkoliv oblastech příliš radostné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Slunce, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 7.8.2005