Nahoru ]

Tak taková fotečka, do nového týdne,no pro koho asi:)?, prostě pocit - pod hladinou...

Vítám vás v novém týdnu. Skutečně minulý týden byl mooc pěkný. Dostal jsem hnisavou angínu neskutečných kvalit a teď polykám penicilin... A počasí? No nepřekvapilo, přece jsem to v horoskopu říkal. A "teroristický" útok v Londýně? I to horoskop naznačoval. A mimochodem, názorově jsem se zcela ztotožnil s panem Stworou. Odkaz na jeho článek si můžete přečíst na titulce...
Myslíte si že jsem paranoidní a že pan Stwora je divnej? To můžete ale než začnete soudit přečtěte si tento článek: Britský ministr navrhuje odposlechy v celé Unii
A mimochodem od neděle vstoupí Saturn do znamení Lva, možná ještě zažijeme věci... New World Order na věčné časy a nikdy jinak..
A ještě na okraj tento článek je taky zajímavý:

Převzato: www.zvedavec.org

Izraelské ministerstvo bylo varováno britskou policií těsně před útokem. Opravdu?

(7.7.05)

Izraelský ministr Netanyahu byl někým varován těsně před útokem, takže se nezúčastnil ekonomické konference konané v blízkosti místa, kde vybuchla jedna bomba. Sranda je, že teď neumí vysvětlit, kdo jej vlastně varoval. Nejprve řekl, že jej varoval Scotland Yard. Ale ti hloupí Britové to popřeli. "V této chvíli nemáme žádný důkaz, že jsme pana ministra varovali," řekl šéf briské policie Ian Blair.

Netanyahu se tedy opravil. Vzpomněl si, že vlastně to varování přišlo až PO prvním útoku. Jinými slovy, Netanyahu telepaticky tušil, že ho budou varovat, a proto se rozhodl nezúčastnit se konference v místě výbuchu a vyčkat na telefon, který ho bude varovat, aby se konference nezúčastňoval. :-)

Navíc je tady ještě jeden problém. První útok byl totiž původně celou hodinu považován za explozi transformátoru.

No, není to legrace?

Zdroj: http://www.eitb24.com/noticia_en.php?id=74118


"Kdyby chtěl někdo pořídit katalog příšer, stačilo by slovně vyfotografovat všechno to, co noc přináší ospalým duším, které nemohou usnout."

Fernando Pessoa, Kniha neklidu
Náhodná ukázka od mé maličkosti


Do nového týdne příspěvek od Táni:-))

A jak že bylo na svatbě?
Skvělý, hned ráno jsem byla rozladěna, protože si taťka zapomněl doma sako, tak jsem musela zpátky i s tou sklínkou, s Velkým Bratrem. Sklínka je totiž fakt velká, metr vysoká, na stopce taková šikmo seříznutá koule, a co víc, je naplněná gelem a má tři knoty, tak svítí a voní... Když ji Libor viděl prvně, řekl "pisoár" a jestli prý ho může použít, "tož můžeš, když tam stříkneš voňavý gel."
Ovšem problém je, že ta hlava s tím gelem je děsně těžká, bála jsem se, že to při převozu zlomíme, ale dopadlo to dobře, takže když jsme to vcelku předali, značně mi odlehlo.
Nevěsta krásná, ženich velkorysý, nálada stoupala, a večer už jsem úplně ztratila zábrany a vykládala jsem, jak tatínek viděl rysa.
"Jo, byli jsme ve Velkých Karlovicích a šli jsme procházkou na Razulu, to je prales, a taťka viděl ve křoví rysa. Já viděla kočku. Rysa poznám, ne? Rys má takhle malinkatý ocásek, zatímco tamto ho mělo táááákovýhle!"
"Byl to rys! To poznám! Podle očí!"
"A taky viděl orla, tatínek, v Hrušově, jak tam dělají tu dálnici, bordelu a randálu kolem až hanba, ale tatínek viděl orla mořského! Já jsem viděla racka, celý hejno racků."
"Jo, ale ten jeden byl orel, to poznám, už podle očí!"
Druhý den jsme jeli do Zoo, obhlídnout rysy, mají tam tři, červenýho, kanadskýho a ostrovida, taťka trvá na svým, byl to rys, s ocáskem po plastice!
"Vlastně celý svět je plný rysů po plastice! Já je poznám, už podle očí!"

T.K.

 


Jasné, ne? Kdo neblázní s námi podkopává základy moderní společnosti. Buduj konzumní společnost posílíš psychiatrii a výrobce antidepresiv, krásný nový svět dorazil i do Česka... Zkrátka rozvoj společnosti krásných, úspěšných, bohatých a plastových jedinců si žádá své...
Loni navštívilo psychiatra téměř půl milionu lidí
Češi čím dál více potřebují psychiatra


Autor: profimedia.cz
09.07.2005 01:00 - Rok od roku klepe na dveře psychiatrů víc a víc Čechů. Loni jich bylo téměř půl milionu,o osm procent víc než předloni a o celou třetinu víc než před šesti lety. Lékaři varují: Pomoc odborníků na lidskou duši bude potřebovat stále více lidí.

Novodobá epidemie, která nebolí. Tak mluví psychiatři o tom, proč v Česku každý rok roste počet lidí, kteří onemocní psychickou chorobou. Česko není výjimkou. Naopak - jen kopíruje a "dohání" to, co v ostatních zemích začalo již před lety.

Z čerstvých čísel Ústavu zdravotnických informací a statistiky vyplývá, že loni navštívilo psychiatra bezmála půl milionu "nových" pacientů.

"Znamená to, že už patříme k vyspělým civilizovaným zemím," říká bývalý šéf léčebny v Bohnicích Zdeněk Bašný.

Ze šest let staré studie pro Světovou zdravotnickou organizaci dokonce vyplývá, že za několik let budou psychické nemoci nejrozšířenější chorobou světa, která bude stát lidstvo nejvíc peněz. Víc než AIDS, rakovina, či třeba kardiovaskulární nemoci.

Ženy jsou citlivější
Ženy přitom podle statistiky chodí do ordinací o třetinu víc než muži a trpí jinými nemocemi. Častěji mají neurózy. Ty ostatně tvoří téměř čtyřicet procent duševních chorob v Česku. Ženy také třikrát častěji než muži trpí depresemi.

Muži se zase mnohem častěji přicházejí léčit ze závislostí. Nejvíc přitom vyhledávají psychiatry lidé v Praze (až dvakrát častěji než je republikový průměr), naopak nejméně lidé na Zlínsku.

Není to však jen móda zhýčkaných lidí, kteří se příliš pozorují: mít svého psychiatra a polykat antidepresiva? Psychiatři tvrdí, že rozhodně ne. Českou specialitou dlouho bylo návštěvu psychiatra odkládat tak dlouho, až lidé skončili rovnou v léčebně, když se jejich potíže vyhrotily a nemoc se hůře léčila.

V posledních letech však mají psychiatři narváno.

Disk se zahltil
"Teorií, proč přibývá duševních poruch, je řada. Ale s největší pravděpodobností je na vině stres a přemíra informací, které se na nás valí ze všech stran," říká psychiatr Zdeněk Bašný. Počítačový odborník by řekl: disk se zahltil, stroj zasekl. Orientovat se v přívalu protichůdných zpráv od nového léku na rakovinu až po válku v Iráku je zkrátka příliš složité na jeden lidský mozek.

"Už totiž nejsou jen názory černé a bílé. Na jednu věc je tisíce názorů v různých odstínech šedi. Což vede k tomu, že neumíme rozlišit podstatné od nepodstatného. Náš pohled na svět je tudíž velmi zranitelný, takže pak stačí málo a dochází k velkým výkyvům psychiky, neurotickým projevům a podobně," vysvětluje.

Jenže i před sto lety byli lidé ve stresu - možná větším, než dnes, protože šlo o život: budu mít co jíst? Uživím děti? A díky novinám byli také zavaleni informacemi. Přesto přišla epidemie psychických poruch až teď.

"Tehdy se sice lidé báli o život, ale bylo jen v jejich rukou, jestli si vydělají na chleba. Člověk měl pocit, že to dokáže zvládnout. Zato teď můžu usilovat jak chci, ale tsunami nezastavím," říká psycholog Petr Šmolka.

I psychologové totiž zažívají nápor lidí v ordinacích. Navíc člověku, který žije v podstatě spokojený život v civilizované zemi podle odborníků chybí narozdíl od prapředků jasné priority.

"Kdysi byl smysl života jasný: přežít, mít děti, uživit je. To ostatní bylo navíc. Nebylo těžké se rozhodovat mezi dobrem a zlem. Těžší je rozhodovat se mezi menším a větším zlem, ale největší zátěž je, rozhodovat se mezi dobrem a ještě větším dobrem. A v tom žijeme dnes," říká Zdeněk Bašný.

Psychiatři přesto dodnes u řady duševních nemocí, například u schizofrenie, neznají příčinu vzniku. "Ze statistik plyne, že je velká pravděpodobnost, že v každé rodině je jeden člověk, jehož potká psychická choroba," dodává Bašný.
MF DNES , Lenka Petrášová
Chcete se stát prorokem? tak tady je návod:-)

Převzato: http://www.granosalis.cz

 Anatomie falešného proroctví

Pokud hodláte uvést do praxe nějakou Vaši originální myšlenku a toužíte vyhnout se nepříjemným šťouralům a rýpalům, bude nejlépe, když ji řeknete ve jménu Páně přímo z kazatelny. Ještě než tak učiníte, zaměřte se ve svém kázání proti kritice jako takové. Zmiňte Davidovu manželku, která jím pohrdla pro jeho extravaganci a zůstala neplodná. Zmiňte Ozeáše, který si vzal nevěstku. Zmiňte všechny možné i nemožné bizarní věci v Bibli. Pak zacitujte, že na Elíšovu kletbu roztrhaly posměvače medvědice. Vytvořte jednoduše atmosféru strachu před rozsuzováním Vaší bizarní vize a snažte se navodit atmosféru, že bizarní skutky v Písmu se rovnají akceptaci bizarního učení. Kdo se snaží zkoumat, zpochybňuje samotné Boží slovo.

Pak se snažte získat přízeň publika. Jste-li ve společenství převážně mladých lidí, řekněte, že Vám Duch ukazuje, že si zde Bůh chce zvláštním způsobem povolat a pomazat mladého muže za apoštola a že daný muž o tom jistě ví a že již dostal skrze vnuknutí zjevení. Někdo se jistě najde a příjde si pro požehnání. Pokud je zde hodně mladých párů řekněte, že máte zjevení, že je zde minimálně jeden pár, který touží po dětech a manželka ne a ne otěhotnět. Zde řekněte prorocky: “slyšel jsem tvé modlitby za potomka. Vím jak se trápíš a vím, jak jsi zesměšňována, ale brzy počneš a porodíš Božího služebníka.” Čistě statisticky zde někdo takový bude, za kterého se sbor modlí a Vy budete uznán za proroka. Pak řekněte, že máte speciální dar uzdravovat choroby krční páteře. Tím trpí kolo 3% lidí a nic tím nezkazíte. Na výzvu ve stočlenném sboru jistě alespoň tři lidi příjdou. Po Vaší sugestivní modlitbě a vkládání rukou na bolestivé místo jistě alespoň jeden člověk pocítí okamžitou úlevu a bude svědčit o svém okamžitém uzdravení nebo alespoň úlevě.

Když získáte dostatečný kredit proroka, příjďte se svým poselstvím. Neopomeňte zdůraznit, že jste s Bohem bojoval, že jste o tom nechtěl mluvit, že Vám to samotnému připadalo bizarní, ale že jste nakonec poslechl. Že být na Vás, vůbec byste o tom nemluvil, ale že tak činíte z poslušnosti. Pak řekněte na odlehčení vtip nebo nějakou historku. No a nakonec, s velkým zdráháním, řekněte své poselství. Věřte, že budete přijat. Kdo by si dovolil po tom všem odporovat Vašemu zjevení.

Váš Pastýř

P. S. Ator článku věří v proroctví i uzdravení, sám byl skrze modlitbu uzdraven ze zdlouhavé nemoci. Cílem článku není boj proti duchovním darům ani proti proroctví. Cílem je poukázat na nezdravou praxi, skrze kterou se dostává sluchu mnohým samozvaným vizionářům. Jde o parafrázi, kterou si nemusejí uvědomavat dokonce ani ti, kteří takto jednají a mohou se domnívat, že jsou vedeni Bohem. Článek tedy není proti duchovním darům, ale proti jejich zneužívání.

 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 13.7.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení ve znamení Raka. Slunce v tomto znamení podporuje citovost, lidé jsou společenštější než v jiných obdobích. Slunce rozvíjí i vztah k romantice. Zdraví a životní síla jsou ale poněkud rozkolísané a závislé na podvědomí. Obecně pak období přeje obchodu a stoupá v něm význam žen a ženského prvku.
  Konjunkce Slunce se Saturnem se bude vzájemně rušit s kvadraturou s Marsem.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Lva. V tomto znamení planeta zlepšuje organizační schopnosti a rozvíjí intelekt. Může ale svádět k poněkud okázalému předvádění a využívání rozumových schopností. Postavení přeje literatuře a u nadaných jedinců zlepšuje jasnovidné schopnosti.
  Konjunkce Merkuru s Venuší se bude rušit s opozicí Merkuru a Neptuna, ta negativně ovlivňuje paměť, způsobuje netečnost, nervovou únavu, deprese.
  V sobotu začne působit trigon Merkuru s Plutem. Trigon Merkuru s Plutem poskytuje šance k rozplétání záhad, tajemství podvědomí a skrytých či okultních věcí.
 • Venuše
  stojí ve znamení Lva. Vztahy navázané v tomto znamení bývají většinou pevné, postavení rozvíjí sklony k zjemnělosti a touhu po přepychu. Stinnou stránkou bývá že lidé mají pod vlivem planety postavený svůj milostný ideál příliš vysoko a tak není navazování milostných kontaktů právě jednoduché. Planeta přeje uzavírání smluv z oblasti umění.
  Trigon Venuše s Marsem se bude rušit s opozicí  Venuše s Neptunem.
  Od čtvrtka se přidá ještě trigon Venuše s Plutem.Aspekt jitří city a připojuje k nim vždy dávku osudovosti. Aspekt se také vyznačuje tím že často dochází k znovuobnovení vztahů či smluv.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Skopce. Planeta je v tomto znamení v domicilu, čili ve vlastním znamení. Bude nám dodávat energii, lidé budou mít tendence překonávat problémy činností. Postavení dodává odvahu, tendence k okamžitému uskutečňování plánů.
  Trigon Marsu s Plutem. Podporuje tajné činnosti všeho druhu. Podporuje vznik ilegálního boje, vzpour. Jedná se tedy o velmi neklidný a destabilizující aspekt. Lze tedy předpokládat že nemůžeme očekávat klid ani od vlny terorismu ve světě ani od excesů přírody.
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
   
 • Saturn
  stojí
  do soboty ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
  Od neděle postoupí Saturn do znamení Lva. Planeta v této pozici trpí. Vše ovlivňuje politika. Kruté rysy Lva se zde volně rozvíjejí, vše systémové i systém sám může dospět až k diktatuře a tyranii. V podstatě se dá i říct že období bude přát všemu starému a konzervativním autoritám.
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je retrográdní a stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je retrográdní, stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti ovšem nelze předpokládat že tyto objevy budou v jakýchkoliv oblastech příliš radostné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, síla ostatních planet bude vyrovnaná. Varování před nepříznivým působením jak Slunce tak Marsu platí především pro první polovinu týdne. Mars a Venuše nám patrně znepříjemní víkend.

Mějte se hezky...

Hade, 10.7.2005