Nahoru ]

Do nového týdne taková fotečka no nevím:-) prostě barevný stín, pocit výšek a hloubek.
Vítám vás v novém týdnu. Jen na okraj k týdnu minulému. V pátek jsme byli v divadle Archa na představení Petra Nikla: Tanec hraček. Představení bylo označeno jako "Brutální nostalgie věnovaná H. Ch. Andersenovi." Bylo fantastické, nemám k němu co říci:-) Tak snad jen pár obrazových dojmů z chvil po skončení představení...

Přemejšlim nahlas
Přemejšlim nahlas
Jakpak se dneska máme.
Včera večer jsem popíjel západ slunce
S rukama v jejích vlasech.
Jsme sami sobě spasitelé
Když necháme svý srdce jedno do druhýho
Vbíjet život
Přemejšlim nahlas
Budou-li k nám léta vlídný
Ona přitom pluje kuchyní
Vychutnávám vůni topinek
Máslo se rozpouští
Přišla a drobí v posteli
A já kroutím hlavou
Jenom dávání z nás dělá
To co jsme

(Ian Anderson – Wond’ring Aloud)

Náhodná ukázka pro tento týden od Agrimonrixe

 Tak ještě jednou rok 2012 a malá diskuse k tématu:
Zatim nejzajimavejsi clanek ,ci hypoteza zabyvajici se rokem 2012 ,, jestli je to pravda tak se mame naco tesit ... i kdyz
si clovek da do souvislosti vse co se deje ve svete + dostupne informace , tak to zas neni tak nepravdepodopne ...

S pozdravem Marty


http://www.ova.inecnet.cz/velco/mayove1.htm
http://www.ova.inecnet.cz/velco/mayove2.htm
----------------------------------------------------------
Zdravím!

Pěkné, ale kdybyste se prokopal anglickými a německými weby, našel byste asi 1001 variant úplně stejného scénáře... Z nich je sestavena i Lengova kompilace. Je ovšem obohacená o několik dost podivných věcí, např. že Slunce rotuje rychleji než Země, což je hloupost, a že změna slunečních pólů může vyvolat stejnou změnu na Zemi. Můžeme oponovat klasické vědě, ale jsou jisté skutečnosti, které jsou dané a nezměnitelné.
Slunce nemá póly jako Země! Je jako dvě na sobě ležící polokoule, jejichž jeden pól je na pólecha druhý na rovníku. To znamená, že tam, kde má Země své póly je u Slunce vždy shodný, třeba jižní pól a druhý, severní, je v oblasti rovníku. K poslední změně polarity tohoto systému došlo před zhruba dvěma roky...
Jelikož Leng považuje za mechanizmus k spuštění dále popsaného kataklyzmatu právě tyto fyzikální úkazy, stává se zbytek textu výtahem z Hapgooda a jiných, kteří pravděpodobnost a průběh takového průšvihu popsali velmi precizně...

Četl jste o teorii HAB?
Svého času jsem napsal knihu Hlubina návratu, která se dost podrobně zabývá touto tématikou.

J. Wojnar

------------------------------------------------

A abych byl úplný tak připomínám odkazy na mém webu:
Mayský kalendář
Zrychlování času


A na závěr ještě poznámka:
Severní magnetický pól opustil území Kanady a stále rychleji se přesouvá směrem k Sibiři. Podle nejnovějších měření kanadských vědců se rychlost jeho posunu neustále zvyšuje. Po celé 19. století se pozice pólu téměř nezměnila. Teprve na počátku 20. století se bod, kde se sbíhají siločáry magnetického pole, dal do pohybu a každoročně přitom urazil vzdálenost kolem 10 kilometrů. Ke zlomu došlo v roce 2001, když se tempo zvýšilo na více než čtyřnásobek. A jak dokazují poslední měření, akcelerace i nadále pokračuje....
http://www.canada.com/edmonton/edmontonjournal/news/story.html?id=658628d5-fc19-48e0-add8-bc0fbebadfe9
 
Bílý dům opakovaně "upravoval" před jejich zveřejněním vědecké zprávy o globálním oteplování
(8.6.05)

Ukazuje se, že vedoucí prezidentské kanceláře Bílého domu Philip Cooney v uplynulých letech opakovaně zasahoval do zpráv vědců týkajích se životního prostředí a globálního oteplování.

Jeho úpravy spočívaly ve zmírňování varování obsažených ve zprávách, rovněž "zjemňoval" důkazy spojení mezi emisemi skleníkových plynů a globálním oteplování.

Noviny se k této informaci dostaly prostřednictvím nevýdělečné organizace Government Accountability Project.

Bílý dům se k obvinění nevyjádřil.

Zdroj: http://www.msnbc.msn.com/id/8137646/
Převzato: www.blisty.cz

Děti žijící v blízkosti vedení vysokého napětí trpí leukémií


U dětí, které žijí v blízkosti elektrického vedení vysokého napětí, vzniká daleko častěji leukémie, konstatují vědci z Oxfordské univerzity a z britských energetických podniků v článku, který v pátek vyšel v časopise British Medical Journal.


U dětí, které žijí ve vzdálenosti do 200 metrů od vedení vysokého napětí, byla o 70 procent vyšší pravděpodobnost, že onemocní leukémií, než u dětí, které žijí ve vzdálenosti větší než 600 metrů. A u dětí, žijících ve vzdálenosti 200 - 600 metrů od vedení vysokého napětí bylo riziko onemocnění leukémií o 20 procent větší.

Výsledky jsou založeny na osmiletém zkoumání domácích poměrů u 9700 dětí, u nichž v Anglii a ve Walesu vznikla v letech 1962 - 1995 leukémie. Od padesátých let vybudovaly britské energetické podniky více než 6000 km vysokonapěťových vedení s elektřinou o napětí 275 000 voltů nebo více.

Vědci zjistili, že 64 nemocných dětí žije blíže než 200 metrů od vedení vysokého napětí a 258 nemocných dětí žije ve vzdálenosti 200 - 600 metrů.

Avšak Gerald Draper, vedoucí vědeckého týmu z Oxfordu, konstatoval, že vědci nenalezli žádný vědecky platný důvod, proč by tomu mělo tak být.

Předchozí výzkum dokázal, že kolem vysokonapěťového vedení vzniká na vzdálenost asi 60 metrů slabé magnetické pole. Je to jen asi 1 procento magnetického pole samotné Zeměkoule. Existence tohoto pole nevysvětluje, proč děti, žijící v blízkosti vedení vysokého napětí, častěji onemocní leukémií. Dr. Draper uvedl: "Možná to elektrické vedení vůbec nezpůsobuje. Možná je nemoc způsobena oblastí, kde ty děti žijí, anebo jejich genetickou náklonností."

Něco se děje, ale neznáme příčiny, uvedli vědci.

Jiný výzkumný program letos v dubnu dospěl k názoru, že většina případů leukémie v dětství má svůj původ před narozením a možná ji způsobují rané infekce.

Zdroj: http://www.guardian.co.uk/medicine/story/0,11381,1498043,00.html

 


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 15.6.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  ve znamení Blíženců. Slunce bude
  do úterý působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
  Od středy do konce týdne bude Slunce poškozeno. Budeme pociťovat rozptýlenost, roztříštěnost psychiky. Lidé bývají při tomto postavní přehnaně dvojací, nervózní plýtvají fyzickými i psychickými silami. Můžeme očekávat nervozitu a povrchnost všude kolem sebe.
  Do úterý bude konjunkce Slunce s Merkurem pomáhat prosazení inteligence a bystřit intelekt.
  Opozice Slunce s Plutem. Jedná se o dosti nepříznivý aspekt. Lidé si před sebe staví neviditelné a vymyšlené překážky, které se značí odstranit násilím. Aspekt v nich vyvolává autodestruktivní nálady a pocity, deprese. Aspekt má negativní vliv na sexuální život.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Raka. V tomto znamení planeta silně zvyšuje představivost, přeje spisovatelům, náš duch se bude toulat ve světě fantazie. Lidé pod vlivem Merkuru se snadno přizpůsobují novým situacím a prostředím.
  Konjunkce Merkuru s Venuší se bude rušit většinu týdne s kvadraturou Merkur Jupiter.
  Trigon Merkuru s Uranem bude
  od středy do soboty zvyšovat naši chápavost, pomáhat zkoumat a pochopit i dosti vzdálené a abstraktní věci, obecně ale škodí soustředění na problémy běžného života.
 • Venuše
  stojí ve znamení Raka. Venuše v Raku symbolizuje zákonnost a legitimitu ve vztazích. Zvyšuje smysl pro kulturu bydlení, oživuje představivost a smysl pro romantiku.
  V pondělí ještě bude působit kvadratura Venuše s Jupiterem zanášející lidem do života poněkud nepořádek, nesoulad mezi láskou a legitimitou. Den rozhodně nepřeje uzavírání sňatků.
  Trigon Venuše s Uranem bude působit
  do středy. Napomáhá vzniku náhlých lásek a přátelství, podporuje mimomanželské milostné vztahy. Zvyšuje prudkost citových prožitků.
  Od středy bude působit konjunkce Venuše se Saturnem. Konjunkce Venuše se Saturnem je v Raku pro city dosti frustrujícím aspektem. Lásku odsouvá na druhou kolej, zkrátka se ze vztahů jaksi vytrácí. Aspekt přeje pouze párům kde je mezi partnery velký věkový rozdíl.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Skopce. Planeta je v tomto znamení v domicilu, čili ve vlastním znamení. Bude nám dodávat energii, lidé budou mít tendence překonávat problémy činností. Postavení dodává odvahu, tendence k okamžitému uskutečňování plánů. Od pátku bude Mars poškozen a tak si dejte pozor na zbrklost a plýtvání silami.
  Od pátku bude působit opozice Marsu s Jupiterem. Opozice Marsu s Jupiterem způsobuje nedostatek velkorysosti, lidé neznají v ničem míru, jsou lhostejní k následkům svých činů.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je retrográdní, stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti ovšem nelze předpokládat že tyto objevy budou v jakýchkoliv oblastech příliš radostné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Mars, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 12.6.2005