Nahoru ]

...a přišla bouřka a ze sluníčkem rozpálené turistické Prahy bylo  opět magické město...

Vítám vás v novém týdnu. Snad jste ten minulý strávili pěkně, přežili jste vedra i bouřky a neutloukli vás kroupy které kupříkladu v Praze padali tákovéhle viz vlevo:-)
Často je mi vyčítáno že nejsem normální ba že jsem totální blázen, ale po přečtení následujícího článku musím s lítostí konstaovat že některým cvokům nesahám ani po kolena. Fakt nakoukněte stojí to za to... (Šmarjá kam se mi poděl můj potkánek a co to oslnivé bílé světlo?! A co dělá ta salátová mísa na obloze!?.....)
Papeže unesli mimozemšťané
http://www.blesk.cz/Clanek52134.htm

Nooo:-)))))

Převzato: www.zvedavec.org

Použité kondomy hrozí ekologickou katastrofou
(1.6.05)

Oceánologové z laboratoře na Macquarie Island objevili uprostřed Tichého oceánu plovoucí ostrov z milionů použitých kondomů. Ostrov je přes tři kilometry dlouhý, sahá dva metry do hloubky, a kondomy jej tvořící jsou tak pevně u sebe, že na něm může přistát malé letadlo.

Vědci nevědí přesně, jak se ostrov vytvořil, předpokládají, že došlo k fyzikálnímu jevu zvaném like aggregation. Předměty podobných fyzikálních vlastností mají tendenci se kumulovat na stejném místě vlivem mořských proudů, větru a zemského magnetismu. Např. chuchvalce prachu pod nábytkem, kde se neuklízí, jsou rovněž tvořeny stejným principem.

Ostrov hrozí ekologickou katastrofou. Zatím jej australští vědci pouze sledují prostřednictvím satelitů.

Lidská populace použije ročně 300 milionů kondomů.

Zdroj: http://www.unknowncountry.com/news/?id=4636
Vědci varovali před zemětřesením v Severní Americe

(31.05.2005)

Vědci upozornili na zvyšující se pravděpodobnost silného zemětřesení v prostoru severozápadního pobřeží USA a Kanady. Kaskádová subdukční zóna na rozhraní pacifické a americké litosférické desky v sobě skrývá potenciál k zemětřesení, jehož intenzita může převýšit 9 stupeň Richterovy škály. Otřesy o této síle jsou nevyhnutelné a mohou přijít prakticky kdykoli. Podle odborníků nejsou úřady na katastrofu podobného rozsahu připraveny. Více...
Ve Tvarožné řádil kulový blesk. Poškodil spotřebiče

Rovnost - Brněnský deník - 31.5.2005

 Při poslední bouřce v obci Tvarožná na Brněnsku prošel podle očitých svědků trafostanicí kulový blesk. Pěti rodinám poškodil televize, videorekordéry, rádia, karty v počítačích, a několik minut nešlo vůbec telefonovat ani z mobilního telefonu a dokonce ani z pevné linky.  Více...
Existence původních obyvatel Arktidy je ohrožena.

 Klimatické změny zasahují rok od roku stále více do života eskymáků, rozvracejí ekosystém a mění existenční podmínky přímo před jejich očima. Arktida se otepluje dvojnásobně rychleji než zbytek planety.

 


 A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 8.6.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  ve znamení Blíženců. Slunce bude působit způsobem typickým pro jeho pobyt ve znamení Blíženců. Blíženci jsou podvojné znamení a staví před nás volbu, dvojí cestu. Přeje poněkud i nevěře. Příznivě působí na studia, přeje spisovatelům, zlepšuje cestování.
  Konjunkce Slunce s Merkurem pomáhá prosazení inteligence, bystří intelekt.
  Trigon Slunce s Neptunem. Trigon Slunce s Neptunem velmi zvyšuje představivost, lidé se pod vlivem aspektu nechávají unášet ideály. Aspekt přináší uměleckou inspiraci především v hudbě a přeje esoterice a okultismu.
  Od úterý bude působit opozice Slunce s Plutem. Jedná se o dosti nepříznivý aspekt. Lidé si před sebe staví neviditelné a vymyšlené překážky, které se značí odstranit násilím. Aspekt v nich vyvolává autodestruktivní nálady a pocity. Aspekt má negativní vliv na sexuální život.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, stojí ve znamení Lva. V tomto znamení vůle je tento bod smyslnosti a pudů také vůli podřízeno. Pudová stránka bývá často sublimována do umělecké tvorby nebo jiných náhradních činností.
 • Merkur
  stojí ve znamení Blíženců. Planeta je v tomto znamení dobře postavena. Zvyšuje mentální obratnost, posiluje intelekt, zlepšuje schopnost studovat. Bohužel ve druhé polovině týden bude opět poškozen a bude podporovat depresivní stavy.
  Konjunkce Merkuru s Venuší se bude rušit s opozicí Merkur - Pluto.
  Od čtvrtka bude působit kvadratura Merkuru s Marsem. Aspekt v lidech podněcuje sklony k sarkasmu, jedovatostem všeho druhu, pomluvám. Vyvolává nervovou únavu a neuvážené chování.
 • Venuše
  stojí ve znamení Raka. Venuše v Raku symbolizuje zákonnost a legitimitu ve vztazích. Zvyšuje smysl pro kulturu bydlení, oživuje představivost a smysl pro romantiku.
  Od čtvrtka bude působit kvadratura Venuše s Jupiterem zanášející lidem do života poněkud nepořádek, nesoulad mezi láskou a legitimitou. Období rozhodně nepřeje uzavírání sňatků.
  Trigon Venuše s Uranem bude také působit také
  od čtvrtka. Napomáhá vzniku náhlých lásek a přátelství, podporuje mimomanželské milostné vztahy. Zvyšuje prudkost citových prožitků. V kombinaci s předchozím aspektem nezbývá než varovat:-)
   
 • Mars
  stojí ve znamení Ryb. V tomto znamení představuje Mars spojení agresivity a tajemství. Lidé mají silné tendence skrývat své činy před okolím. Postavení přeje autorům společenských kritik, policistům strážným a těm kteří pracují na odlehlých místech.
  Trigon Marsu se Saturnem podporuje činnost časem. Jedná se o pevný aspekt který dodává pevnost a odvahu překonávat překážky, nicméně škodí citům, neboť lidi jimi pohrdají. Aspekt působí proti zpohodlnění a pocitům bezpečí.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  je retrográdní, stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů. Díky retrográdnosti ovšem nelze předpokládat že tyto objevy budou v jakýchkoliv oblastech příliš radostné.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji působit Merkur, síla ostatních planet bude vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 5.6.2005