Nahoru ]Takhle krásný byl západ Slunce 29. prosince loňského roku:-)
Vítám vás v novém týdnu.

"Sliby jsou jen pokračováním lží jinými způsoby."
 
Karl von Wetzky

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

 Pyramidy v Peru staré 5000 let

První americká civilizace se rozvinula na peruánském pobřeží před více než 5000 lety. Odhalil to nový výzkum.
Pozoruhodné je to že tito lidé urazili cestu od malých skupin lovců a sběračů k stálé civilizaci s monumentální architekturou za méně než 150 let. Tvrdí to Jonathan Haas z Field Museum v Chicagu, jehož tým datoval uhlíkovou metodou vzorky z více než 20 míst na území v Norte Chico.
Starověká jihoamerická kultura začala stavět impozantní kamenné struktury v době kdy i Egypťané stavěli velké pyramidy.
Přesto se peruánská kultura pohybovala poněkud jinou cestou. Chybělo zde hrnčířství, které předcházelo kamenným monumentům na středním východě. Kultura neměla písmo ani výtvarné umění a tak nezanechala žádné atraktivní artefakty, které by přitahovaly pozornost dřívějších archeologů, či "lovců pokladů". Středisko Aspero bylo již zkoumáno v minulosti, ale až nový výzkum je dokladem stáří vnitrozemských lokalit podél čtveřice údolních řek.
Civilizace nebyla postavena na zemědělství obilnin jako ostatní velké civilizace ale překvapivě na rybolovu. A tak předmětem zájmu byla především bavlna, ze které byly zhotovovány rybářské sítě.
V centrech kultury byly nalezeny stupňovité pyramidy se základnou 90 - 100m,  vybudované z kamene a omítnuté takovým způsobem že každý stupeň byl před přidáním další vrstvy pečlivě zarovnán a omítnut. Místa mají i kruhová náměstí o průměru 20 - 40 metrů.

Moje skromná poznámka. Připadá vám vůbec možné aby prostí rybáři bez znalosti keramiky a písma dokázali za cca 3 generace vytvořit civilizaci schopnou stavět kamenné monumenty?
Hade
Podle: http://www.newscientist.com
I když se snažím různé katastrofické zvěsti brát s rezervou (ona sama okamžitě ověřitelná realita je více než katastrofická) tak následující zprávu převzala celá řada alternativních inetových periodik, pročež jsem neodolal ani já:-)
Nicméně možná je odpovědí na níže uvedený článek LaViolettova teorie, kterou můžete najít na diskusním boardu >>ZDE>>


Planeta Země zasažena vlnou neznámé energie?

Stále větší panika provází globální úsilí špičkových světových vědců pochopit bezprecedentní "výbuchy", energetické vlny, které planeta přebírá ze zatím neznámého zdroje, který bombarduje Antarktidu kosmickými paprsky a narušuje povětrnostní podmínky Severní polokoule v globálním měřítku.

První z těchto bouří kosmického paprsku se objevila téměř před 5 lety a má vzrůstající frekvenci a intenzitu od konce listopadu. Dříve normálně potemnělá obloha severní polokoule se nyní kvůli těmto bouřím nachází v šeru. Wayne Davidson z kanadské vládní meteorologické stanice v Resolute Bay, umístěné za Polárním kruhem, říká o tomto tajemném záření: "Celý horizont je magicky pozvednut, jako by ho nějaká ruka Boha vyzvedla."

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=3260&PHPSESSID=8deded6c96e4d88eecc22bf506cfa2c3
 Vražedná přívalová vlna, tsunami, která v neděli vznikla u Indonésie po zemětřesení pod mořským dnem a připravila o život přes 100.000 lidí, byla čtvrtou nejsilnější za posledních sto let. Tvrdí to francouzský geofyzik a expert na tsunami Emile Okal, který spolupracuje s observatoří na Havaji.
http://www.tiscali.cz/news/news_center_041227.808315.html

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 5.1.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Kozoroha. Slunce v tomto znamení představuje srdce a Kozoroh led. Srdce jsou proto v tomto znamení zmrzlá a lidé rezervovaní v citech. Celý týden bude Slunce poškozeno a bude v lidech vyvolávat sklony k paranoidnímu chování. Lidé budou podezřívaví vztahovační, v lepším případě pak krajně sobečtí.
  Slunce v kvadratuře s Jupiterem způsobuje že lidé neznají míru. Snaží se uspokojovat své vrtochy za každou cenu. Zbytečně utrácejí, jsou samolibí, mají špatný odhad, mrhají penězi i příležitostmi.
  Od soboty se ještě přidá opozice Slunce se Saturnem. Aspekt přináší rozpor mezi vůlí, touhou a realizací. Lidé jsou vláčeni protichůdnými přáními, prohrami. často je aspekt provázen psychosomatickými problémy a vyvolává i dramatické situační zvraty.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
  Konjunkce Merkuru s Venuší vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje umění, cestám za zábavou a uzavírání smluv z oblasti umění. Planeta pomáhá jít s láskou za ideály. Obecně pak přeje legalizování milostných vztahů. 
  Konjunkce Venuše s Plutem způsobuje že lidé vnímají lásku jako cosi osudového. Aspekt přímo vybízí k hledání milostného ideálu, ale lidé vztah často promarní kvůli jinému vztahu. Aspekt přeje erotické rafinovanosti, umělecké tvořivosti. Pánům pak může aspekt přinést krizi v souvislosti s milenkou.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta je v tomto znamení vždy dobře umístěna. Zvyšuje vytrvalost, výkonnost, ctižádost. Lidé ale bývají pod jeho vlivem dosti nesmiřitelní pokud jim něco stojí v cestě.
  Do úterý působící kvadratura Marsu s Uranem není v Kozorohu až tak nebezpečná ale i tak v lidech vyvolává sklony k výstřednostem a pochybnou touhu po publicitě a uznání. Lidé bývají nestálí a výbušní.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Saturn, Jupiter a Slunce. Z předcházejícího vidíte že do začátku nového roku nám hvězdy příliš nepřejí.

Mějte se hezky...

Hade, 2.1.2004