Nahoru ]

Do nového týdne vás trochu potrápím uměním:-) tedy jednou noční můrkou která mě pronásledovala tak urputně až z toho vznikla tato fotografie...
Vítám vás v novém týdnu. Nevím jak vás ale mě tento týden zaujaly ze všeho nejvíce zprávy které se v běžných sdělovacích prostředcích nedozvíte. Jeden typ těchto zpráv se zabývá spekulacemi o současném životu na Marsu, kteréžto zprávy čím dál více podporují výsledky evropské mise Mars Express Orbiter, viz foto níže, například.
Dalším typem zpráv je dosti pozoruhodný průběh počasí. Nemyslím tím právě to že v zimě je v Česku zima, ale mám tím spíše na mysli fakt, že zima je i tam kde by jaksi být neměla a naopak tak kde by býti měla není. Tomu jsou věnovány články níže. Pokud se například podíváte na týdenní předpověď  pro Grónské město Narsarsuaq, pochopíte co mám na mysli. Ano proti Grónsku máme v Čechách zimu jak v ruském filmu a to v pořádku rozhodně není....

"Vytvořil jsem v sobe různé osobnosti. Ustavičně vytvářím osobnosti. Každý můj sen se okamžitě, hned jak je sněn, vtělí do nějaké jiné osoby, a ta jej sní, nikoli já.
Abych tvořil, zničil jsem sebe; tolik jsem se v sobe zvnějšnil, ze v sobe existuji pouze vnějšně. Jsem živoucí scéna, na níž se pohybují různí herci vystupující v různých kusech."

F. Pessoa, Kniha neklidu

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...


Nabídku od Polly na knihu pro tento týden zde tentokrát nenaleznete neb je off-line...

Do nového týden opět poučné povídání od Táni:-)

Zase mi lezou do mého dokonalého světa, podvodníci!
Ale tentokrát se nedám, dobojuji boj až do vítězného konce, ať to stojí co stojí, :o))) Dokonce se dostavily první výsledky, takže ti to musím popsat, :o)))
No je to kravina, normální člověk to přeletí očima a hodí do koše, přišel mi ten leták od Vegas Varšava, že jsem vyhrála 400.000,-Kč, že jsem ZARUČENÝ VÍTĚZ a že akorát stačí zavolat na linku 906 60 07 00.
Jenže mě to štve, nepřej si slyšet ty výrazy, co mi při čtení letáku plynule ukapávaly od huby, :o))) A četla jsem pozorně každé písmenko, no podle mně jasný podvod, na rozdíl od loňského letáku je tento ještě o hodně hnusnější, "výzva se nebude opakovat, proto neváhejte!"
Tak neváhám a hledám opět na seznamu Vegas, zmínka akorát na www.spotrebitel.cz, takže jdu tam, tam je prostá rada pro hlupáčka, který se nechal nachytat, ať to ohlásí na policii.
Tak volám na policii, jenže nejsem poškozená, celkem mi pan policajt roztomile oznámil, že sice žalobu můžu podat, ale že se stejně nic nestane. "Oni mi nabourávají můj dokonalý svět!" snažím se policistu upozornit. A co že mě vede k takovému závěru, když se mi nic nestalo, nejsem-li náhodou militantní feministka? Příslušníkovi vysvětlím, že ne, že si nemyslím, že muži jsou na tom stejně, jako ženy, a tudíž rovnoprávnost je blbost, žena má mít takové postavení, jaké si zaslouží, tedy vyšší, :o))) Ale hned mu taky vysvětlím, že jakožto žena stojím vždy na straně slabšího a vždycky budu hájit právo muže na pochopení ženy, :o)) Asi to nějak zapůsobilo, řekl, že se zeptá kolegy z hospodářské kriminálky a že se ozve. Houbičky.
Tak zpět do boje, jako loni na www.telecom.cz, údaje o duhových linkách, jasně, ke zřízení duhové linky je stále ještě potřeba povolení ministerstva financí ČR, takže nemá cenu volat na Telecom, ti mi zas řeknou, že firma má licenci a linka je legální. Tak na www.mfcr.cz, přes e-podatelnu podávám slušně formulovaný dotaz, co s tím chcou dělat, jestli Vegasu vezmou licenci, když ten leták je takový jasný podvod, kdy jim ji vezmou, a když ne, budou-li iniciovat změnu zákona, přikládám kopii, nikdo se neozývá, tak jako loni na www.ochrance.cz, popisuju svou nešťastnou anabázi, celkem už vím, že jako loni, i letos mě zignorují, ale přesto.
Ale oni ne, oni se mi ozvali, že na to číslo nemám v žádném případě volat, že to stojí 60Kč za minutu, tak slečně vysvětluju - do telefonu - že nejsem padlá na hlavu, ale že přece musíme tu linku nějak odstřihnout, že se přece - ani já ani Motejl - nesmíříme s tím, že linka dál okrádá slabé spoluobčany! Slečna pochopila, že se mnou to bude těžké, takže mi přidělila spisovou značku a že se budou zabývat, :o)))
Vyzbrojena spisovou značkou píšu ještě jednou na MF, a ejhle, když se oháním spisovou značkou, najednou se dokonce dočkám odpovědi, takže MF majlem sděluje, že Vegas žádnou licenci nemá, že oni jim ji tedy nemůžou vzít, ale že věc předali policii k šetření a budou iniciovat změnu zákona, hurá volám na infolinku Telecom.
Paní mě zkouší odbýt stejně jako loni, Vegas má licenci, platí a jsou legální, takže linku nelze zrušit. Jenže teď vytáhnu trumf v podobě zprávy z MF, že Vegas žádnou licenci nemá, ba že víc, Vegas neexistuje, tak jak teda oni zřizujou ty linky? Tak prý možná je zastupuje jiná firma. Paní už byla hodně opatrná, co mi říkala, vlastně začala pouze opakovat, že se mám obrátit na Český telekomunikační úřad, :o)))
Tak hned píšu ČTÚ, sídlí v Ostravě, pacholci, jestli se neozvou, beru kulomet a pudu tu linku zrušit osobně, :o)))

Tento parciální úspěch budiž zaprotokolován a oslaven, máš příkazem dát si ruma, grog nebo aspoň pralinku, :o)

T.K.

 


Vodní led, trhliny a potenciální jeskyně na Marsu. Fotografie pořízená stereo kamerou s vysokým rozlišením (HRSC) European Space Agency's Mars Express Orbiter na marťanském severním pólu.
Taky vás současné počasí tak neskutečně prudí jako mě? Ať mě ještě někdo zkusí tvrdit že se s počasím nic neděje a je v podstatě normální...
Převzato: www.novinky.cz

Neobyčejně silné mrazy pro konec února a počátek března zaznamenaly v těchto dnech četné evropské země. V Rakousku trhal mráz betonové části dálničního mostu v Tyrolsku. V Nizozemsku způsobily přívaly sněhu dopravní kalamitu, v Německu zamrzly plavební kanály a led uvěznil lodě. Na pomezí Řecka, Bulharska a Turecka zase taje sníh a rozvodněná řeka Evros zaplavuje okolí.

HAAG/VÍDEŇ/ATÉNY - Opakované útoky mrazu v Rakousku nevydržely některé části dálničního mostu nad západní částí Innsbrucku. Kusy betonu padaly z mostu, škody však nezpůsobily. Nosnost mostu jako celku však zatím ohrožena není. V řadě míst byly dnes naměřeny rekordně nízké teploty, jako minus 23,3 stupně v Seefeldu nebo 24,1 stupně v Lunzi. Rakousko dnes také zaznamenalo nejvyšší spotřebu elektřiny od počátku letošního roku.

"Sibiřskou" zimu hlásí Švýcarsko. V obci La Brévine v kantonu Neuchâtel bylo v noci na dnešek naměřeno minus 34,4 stupně Celsia. V Alpách na stanici Jungfraujoch klesla teplota na minus 30 stupňů. Jen o stupeň méně bylo v noci na pondělí v německých Alpách na Zugspizte, což je rekord pro konec února od roku 1901, kdy se zde začaly teploty pravidelně měřit.
Zamrzlé kanály zastavily dopravu

V Berlíně měli místy až 19 centimetrů sněhu, čtrnáct centimetrů silný led bránil provozu na kanálu spojujícím Berlín s polským přístavem Štětín.

Hojná nadílka sněhu udělala radost zejména dětem. Mnohde totiž musely zůstat uzavřené školy, například v Nizozemsku, ale také v severním a střední Řecku, jež se rovněž dočkalo sněhové přikrývky.

Několikadenní mrazy narušily provoz na letištích v Paříži, Madridu, Barceloně či Amsterdamu. Zima však také zabíjela. Za poslední dva dny zemřely ve středním Rumunsku, kde klesla teplota na minus 31 stupňů Celsia, tři osoby. V Portugalsku zahynul dvaadevadesátiletý stařec, který si v noci doma nezatopil.
V Římě nejchladnější den za posledních 200 let

Rekordně nízkou teplotu pro začátek března od roku 1941 naměřili v portugalském městě Guarda, minus deset stupňů Celsia. Ve Španělsku ochromilo sněžení námořní dopravu mezi jihem země a severem Afriky.

V italské metropoli Římě dnes naměřili minus 2,5 stupně Celsia, což je nejméně za celý rok a dnešek se podle meteorologů stal navíc jedním z nejchladnějších dní za posledních 200 let. Rekord padl ve střední Itálii v Piani di Castelluccio ve výšce 1300 metrů: minus 32 stupňů Celsia.

Rekord padl i v rumunské metropoli Bukurešti s minus 20 stupni Celsia, což je nejméně od pravidelného měření na počátku minulého století.

Skandinávské země, kde zima není ničím výjimečným, rovněž zaznamenaly pro toto období nebývale nízké teploty: na severu Švédska minus 39 stupňů Celsia, ve středním Norsku minus 38,8 stupňů Celsia. Naopak norské souostroví Svalbard, které je z obydlených míst světa nejblíže severnímu pólu, má o osm až devět stupňů více, než by se v tomto období patřilo: kolem minus sedmi stupňů Celsia.

V severovýchodním Řecku na pomezí s Bulharskem a Tureckem rychle taje sníh napadaný v minulých dnech. Pohraniční řeka Evros se rozvodnila a zaplavila již obec Kato Lavara, odkud muselo být evakuováno všech 300 obyvatel. Celkem je zaplaveno na 1000 hektarů půdy a železniční trať vedoucí do Bulharska. Na pomoc dalším ohroženým lokalitám byla nasazena armáda a záchranáři.
Jenže to ještě není všechno....
Únor v Grónsku byl teplejší než v jižní Evropě

Únorové teploty v Grónsku byly vyšší než u Středozemního moře v Evropě. Zdá se to neuvěřitelné, ale je to fakt. V osadě Paamiut na západním břehu tohoto polárního ostrova naměřili meteorologové uprostřed zimy (19. února 2005) rekordních 16 stupňů nad nulou. Podle dánského rozhlasu nebyla takto vysoká zimní teplota v Grónsku naměřena ještě nikdy v historii. Za zcela vyjímečnou by ji bylo možné považovat, i kdyby byla zaznamenána v letním období. Teplota překonala dlouhodobý únorový normál o 40 stupňů. Původní informace českých a slovenských sdělovacích prostředků, které za místo, kde byl rekord naměřen, označily Narsarsuaq, se ukázaly být mylné. Narsarsuaq se nachází cca 450 až 500 kilometrů jihovýchodně od Paamiutu a v daný den se tam teplota vyšplhala na "pouhých" 13 stupňů. Více >>ZDE>>

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 9.3.2005 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Ryb. Poslední znamení Zvěrokruhu v sobě symbolizuje rozklad sil které oživují tento svět na základní složky - fyzickou, mentální a duchovní. Každá z nich si hledá svoji cestu a svoje působení... Jistě vás proto asi nepřekvapí přemíra často rozporuplných pocitů a činů jak vašich tak vašeho okolí.Tradičně znamení Ryb ovlivňuje osud arabských států.
  Konjunkce Slunce s Venuší. Tato konjunkce zvyšuje přitažlivost druhého pohlaví, pomáhá prosazení uměleckého nadání, zvláště v poezii, dramatickém umění a hudbě. Pomáhá nalezení či posílení milostného ideálu.
  Do čtvrtka bude konjunkce Slunce s Uranem zanášet do lidských činů a skutků prvky, které přesahují individuální osudy, nicméně se ale může stát že vše se mění v boj s větrnými mlýny bez jasných a pro budoucnost potřebných výsledků.
  Trigon Slunce se Saturnem udržuje vitalitu, vytrvalost, metodičnost a v lidech vyvolává sklony k filosofii.
  Sextil Slunce s Marsem nám bude dodávat energii tak potřebnou na konci zimy..
  V pátek začne působit kvadratura Slunce s Plutem. Aspekt komplikuje sexuální vztahy, lidé mají tendence k sebedestruktivnímu chování, i malé problémy se stávají nepřekonatelnými překážkami. Působní aspektu bude mírněno předešlými aspekty, ale i tak je ostražitost na místě.

   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Skopce. Zvyšuje rychlost myšlení, výřečnost, u lidí vyvolává chuť diskutovat, vyžívat se v sarkasmech. Postavení přeje spisovatelům satiry, advokátům, politikům. Přeje ale i grafikům.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Ryb. Planeta je v tomto znamení dobře umístěna. Láska se snoubí s milosrdenstvím. V tomto znamení Venuše umožňuje snadněji nalézt životní lásku. Jinak planeta přeje hudbě, soucitu a projevům dobré vůle mezi lidmi. Přeje rozvíjení vztahů u kterých pár dělí i velká vzdálenost. Venuše v Rybách velmi často umožňuje intuitivně správné řešení zapeklitých situací.
  Celý týden působí konjunkce Venuše s Uranem. Vliv tohoto aspektu poněkud zkresluje působení planety ve znamení.. Díky aspektu jsou city často prudké a idealizované. Aspekt zvyšuje význam lásky ale hrozí že citová vzplanutí a vztahy vzniklé v době jeho působení budou zakrátko vystřídány stejně rychlým ochlazením.
  V sobotu začne působit trigon Venuše se Saturnem. Aspekt přeje dlouhodobým vztahům, neměnné oddané lásce prověřené časem. Tento aspekt na víkend anuluje působení předchozího aspektu.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha.Planeta je v tomto znamení vždy dobře umístěna. Zvyšuje vytrvalost, výkonnost, ctižádost. Lidé ale bývají pod jeho vlivem dosti nesmiřitelní pokud jim něco stojí v cestě.
  Opozice Marsu se Saturnem sice v Kozorohu nepůsobí až tak silně nicméně i tak bychom měli býti ostražití. Aspekt rozvíjí v lidech krutost, chlad a násilí. Pozor na zlomeniny. A pozor bychom si měli dát i na zimní rozmary počasí.
   
 • Jupiter
  je retrográdní a stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjet duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná, nejsilněji bude působit Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 6.3.2005