Nahoru ]


Jak jinak než vše nejlepší do nového roku....
Vítám vás v novém týdnu. Asi jste si všimli, že se s námi starý rok loučí poněkud nepěkným způsobem... Je neděle večer a čtu že počet obětí tragédie v Indonésii je odhadováno na 11000. Co dodat? Jako astrolog můžu jen konstatovat, že retrográdní Saturn v Raku zafungoval, a že ho bohužel dostane do vínku i rok 2005.

"Jak se to říká? Dokud máš své tajemství, jsi jeho pán, jak ho vyzradíš, jsi jeho vězeň."
Anton Myrer - Poslední kabriolet

Náhodná ukázka od Polly pro tento týden...

A do nového roku i PFka od Táni:-)

TK


A aby těch katastrof nebylo málo.....

Zemi hrozí srážka s novou planetkou

PRAHA 26. prosince 2004 | 19:32 Nová planetka, objevená v červnu americkými astronomy z observatoře Kitt Peak v Arizoně, se může srazit se Zemí. Ukázalo se, že by se planetka mohla srazit se Zemí 13. dubna 2029. Následky by byly katastrofální.

http://lidovky.centrum.cz/zajimavosti/clanek.phtml?id=317808
Záhada: Na Marsu něco čistí Opportunity

Co nebo kdo na Marsu myje pojízdný robot Opportunity? Vědci z amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) stojí před nevysvětlitelnou záhadou.
23.12. 2004 22:35

LONDÝN - Jak informoval časopis New Scientist, robota Opportunity "něco" pravidelně zbavuje nánosů prachu. Díky tomu si už dávno přesluhující zařízení nadále drží vysokou výkonnost.

"Tyto vzrušující a nevysvětlitelné případy čištění udržely Opportunity v opravdu velké formě," řekl magazínu New Scientist vedoucí odpovědného vědeckého týmu Jim Erickson.

Nevysvětlitelný jev Opportunity pravidelně - za marsovských nocí, kdy vozítko "spí" - zbavuje nánosů prachu na solárních panelech. Díky tomu tyto články pracují opět téměř na maximum 900 watthodin vyrobené elektřiny na den. V jednom období svého pobytu na rudé planetě přitom robot Opportunity ze sluneční energie kvůli velkému znečištění získával jen 500 watthodin za den.

Se situací vozítka Opportunity kontrastuje stav jeho dvojčete Spirit, jenž se nachází na opačné straně planety. Příkon elektrické energie z jeho slunečních článků už klesl na pouhých 400 watthodin na den. Špína se jej stále drží.
ČTK

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 29.12.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Kozoroha. Slunce v tomto znamení představuje srdce a Kozoroh led. Srdce jsou proto v tomto znamení zmrzlá a lidé rezervovaní v citech. Slunce v tomto znamení přeje obchodům s nemovitostmi, technickým povoláním, dává předvídavost, opatrnost a vytrvalost.
  V pondělí sextil Slunce s Uranem přeje vynalézavosti, originalitě, rozšiřuje rozhled. Silně zvyšuje touhu po nezávislosti a pokud není naplněna žene lidi do dramatických scén. Přeje médiím - rozhlasu, televizi, inetu.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů. Díky retrográdnosti bude ale myšlení poněkud zpomalovat.
  Konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
  Konjunkce Merkuru s Venuší vede ducha ke krásným a příjemným věcem. Přeje milostné korespondenci, zlepšuje vyjadřovací schopnosti, přeje pokoušení a něze. Obecně pak nosí úspěch těm kdo zabývají literaturou.
  Do středy sextil Merkuru s Neptunem bude zvyšovat vnímavost a představivost. Dává uměleckou inspiraci u nadaných jedinců jasnovidnost, všech ostatních schopnost rozplétat zmatky.
  Vystřídá ho sextil Merkuru s Jupiterem. Přináší optimismus ale jistý nedostatek kritičnosti. Lidé mají sklon být příliš spokojeni sami se sebou, se svými názory a chybí jim ctižádost. Přeje literární tvorbě.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta přeje umění, cestám za zábavou a uzavírání smluv z oblasti umění. Planeta pomáhá jít s láskou za ideály. Obecně pak přeje legalizování milostných vztahů. 
  Konjunkce Venuše s Plutem způsobuje že lidé vnímají lásku jako cosi osudového. Aspekt přímo vybízí k hledání milostného ideálu, ale lidé vztah často promarní kvůli jinému vztahu. Aspekt přeje erotické rafinovanosti, umělecké tvořivosti. Pánům pak může aspekt přinést krizi v souvislosti s milenkou.
  Do úterý nám bude sextil s Neptunem dodávat dodávat uměleckou inspiraci, zjemnělost až přecitlivělost. Aspekt přeje hudbě.
  Od středy do pátku bude působit sextil  Venuše s Jupiterem. Aspekt spojuje lásku s legitimitou. Přeje dlouhodobým vztahům a ochraňuje je. Štěstí přináší všem kteří se živí uměleckou tvorbou.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Kozoroha. Planeta je v tomto znamení vždy dobře umístěna. Zvyšuje vytrvalost, výkonnost, ctižádost. Lidé ale bývají pod jeho vlivem dosti nesmiřitelní pokud jim něco stojí v cestě.
  Kvadratura Marsu s Uranem není v Kozorohu až tak nebezpečná ale i tak v lidech vyvolává sklony k výstřednostem a pochybnou touhu po publicitě a uznání. Lidé bývají nestálí a výbušní.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Saturn a Jupiter. Z předcházejícího textu si lze odvodit i to co do vínku dostává rok 2005.

Mějte se hezky...

Hade, 26.12.2004