Nahoru ]Tak takhle krásně nasvícený vodotrysk uvidíte v Poděbradech
Vítám vás v novém týdnu.

A do nového týdne velmi poučná historka od Táni:-)

Tak myslím, ba jsem přímo přesvědčená, že ta moje krásná embasovaná kartka nebyla zneužita, protože dneska se mi zdálo, že jsem svým bankovním účtem, :o))) No jo, vypadala jsem jako pěkný číslo, nevím to sice na sto procent, protože číslo svýho účtu si nepamatuju, jen že začíná dvaatřicítkou. No a cítila jsem se blbě, protože jsem vážila pouhých 95,72Kč, což je tedy přesný zůstatek mýho účtu (a příliš se neliší od mé skutečné hmotnosti v kilech, :o))). Jako účet jsem ale chtěla vážit daleko víc, a děsně jsem se zlobila na tu kartu svou krásnou, ovšem místo mýho jména a čísla měla ta moje embasovaná karta jiný plastický nápis:
Jedna karta vládne všem, jedna jim všem káže,
jedna všechny přivede, do temnoty sváže !!!


Jenže jako účet jsem jaksi cítila, že zkáza karty znamená mou vlastní zkázu, copak mě bez karty bude někdo chtít? Bytostně jsem cítila, jak se vazba mezi tou kartou a mnou natahuje a natahuje jako žvýkačka, snažím se udržet všech svých devadesát pět korun i dvaasedmdesát haléřů, žvýkačka se natahuje, uprostřed se ztenčuje a ztenčuje, až je to jen vlásek, a pak to praskne, karta je fuč a já už nadále nejsem ohrožena, jen jsem celá oblepená tou hnusnou žvýkačkou, probudila jsem se se šňůrou vod sluchátek kolem krku, :o))
Ale na beton vím, že karta mě už neohrožuje, :o))) A je mi toho chudáčka účtu líto, asi ho budu nadále lehce přikrmovat, koneckonců mi dobře sloužil pět roků, :o)))
Stejně to byl nezapomenutelný zážitek, i Vojta si to užil, než jsem se dozvěděla tu novinu o zmizlé peněžence, plánovali jsme tu atrakci, na náměstí v Ostravě je takový karavan jako, uvnitř je takový vozík rozviklaný pro čtyři lidi a obrazovka, a člověk si vybere nějaký film, sedne do vozíku, karavan se zavře a na plátně se promítá a vozík se zmítá. Tak z banky jsme zamířili do toho tobogánu, nechali jsme si s Vojtou pustit průjezd nitrem soptící sopky, taťka zůstal venku a díval se na nás na televizce, co to s náma dělá. A musím říct, bylo to bezvadný, protože celý to napětí s tou kartou jsem mohla beztrestně vykřičet, a čím víc jsem řvala, tím větší měl Vojta radost, myslím, že to vypadalo hodně podobně, jak to video o tý ženský, co jde z práce dom ....
No a taky jsem přemýšlela, kde byl bůh, když se mi to stalo, "na čí jsi sakra straně," jsem se ptala, "když su taká hodná holka, copak mi to musíš dělat?" Myslela jsem, že je teda při bance, bo vydělali na blokaci tý karty,a když mi pak Libor schrábnul ty peníze, říkala jsem si, že je i při Liborovi, bo na tym vydělal víc, než banka. Ale dneska, s odstupem, si říkám, že peníze přece kazí charakter, takže já a rómové zůstaneme ryzí, bo stovka nás těžko nějak zkazí, bože dík!

Zdravím a mávám!

TK

Táňa

 


"Někdy si říkám, že polovina malérů vzniká na světě proto, že si lidi nejdou včas lehnout."

Myrer


Náhodný(?) citátek od Polly pro tento týden...


ZAPOVĚZENÁ HORA BOHŮ

Na vrcholu Nemrud dag v jihovýchodním Turecku je ukryto jedno z největších tajemství naší planety. V dosud neodkryté skalní hrobce již více než dva tisíce let spočívají ostatky velmi zvláštních bytostí. Byli to představitelé ojedinělé lidské rasy, která se od domorodců lišila pouze svým neobvyklým vzhledem nebo je těmto záhadným cizincům právem přisuzován mimozemský původ?

Na sklonku druhého století před naším letopočtem se v půvabné kopcovité krajině mezi vysokými hradbami horského pásma Tauru a úrodným údolím Eufratu zrodilo malé nezávislé království Kommagéné. Jeho ohromující bohatství rostlo především z obchodu mezi Západem a Východem. Přestože bylo lákavým soustem pro mocné navzájem věčně znepřátelené sousedy - říši římskou a parthskou - dokázalo si udržet suverenitu. Vypadá to, jako by kdosi nesmírně mocný nad Kommagéné držel ochrannou ruku, jako by nedotknutelnost tohoto trpasličího státu střežily neznámé síly. Jisté indicie naznačují, že v království byly využívány utajované vědomosti a technická zařízení, která notně předběhla svou dobu.
Král Antiochos I. (pravděpodobně 98 - 38 př. n. l.) zařadil do svého testamentu i tuto zvláštní pasáž: "Celý svůj život jsem pociťoval hluboký respekt k bohům a jejich nanejvýš spolehlivým obranným zbraním... Proto jsem unikal navzdory všem nástrahám velkému nebezpečí, zvládl jsem neočekávané a beznadějné situace, prožil jsem svůj život bohatý v létech a ve štěstí."
Co to bylo za "nanejvýš spolehlivé obranné zbraně" a jací bohové jimi disponovali? Více >>ZDE>>
Převzato: www.novinky.cz

Číňané odkrývají místo tajemné bílé civilizace

Čínští archeologové zahájili vykopávky stovek hrobů v písečné krajině v oblasti Sin-ťiang na okraji pouště Takla Makan na severozápadě Číny. Před sedmdesáti lety tam švédští badatelé Sven Herdin a Folke Bergman nalezli stopy záhadného státu Kroraina s hlavním městem Loulan, jehož obyvatelé měli asi bílou pleť.

PEKING - Podle starých čínských pramenů ležel Loulan na Hedvábné stezce, nejvýznamnější obchodní cestě starověké Asie.

Lokalita leží u čínské jaderné střelnice, proto se tam od objevu archeologové dostali jen jednou, a to na konci 70. let. Odkryli zbytky asi stovky kruhových mohylových hrobů - kurganů, několika paláců a obytných domů.

Záhadná kultura
Odhaduje se, že pod nánosy písku pouště Lop Nur, která ale ještě v prvních stoletích našeho letopočtu byla rozsáhlým jezerem, se skrývá asi tisícovka staveb. Zatím vědci z dřevem vyložených pohřebních mohyl vyzvedli mimořádně zachovalé mumie muže a ženy.

Oba dávní obyvatelé byli vysocí téměř dva metry a jejich kostry vykazují charakteristické znaky kavkazského typu, ačkoliv celou Asii obývá podstatně menší mongoloidní lidské plemeno.

Dvě radiokarbonové analýzy určily stáří koster na 8500 a 3000 let. Odborníci doufají, že zahájený výzkum pomůže objasnit jednu ze záhad archeologie, tedy existenci izolované kultury, vzdálené od ostatních bílých civilizací tisíce kilometrů.

aa, Právo, ČTK, DPA
V kostele jde o zdraví

Pokud trávíte delší dobu v kostele, ohrožujete své plíce.

Vědci z university v Maastrichtu podrobili výzkumu vzduch v kostelích a zjistili, že obsahuje mnohem více rakovinotvorných látek než vzduch u silnice, kudy projede 45 000 automobilů denně. Také hladina mikročástic v kostelním ovzduší převyšuje 20krát hygienické limity Evropské unie. Zprávu o výsledcích tohoto výzkumu přinesl European Respiratory Journal.
Výzkumníci z Maastrichtu tvrdí, že nejrizikovější jsou kostely v prosinci, kdy se v nich během vánočních svátků pálí velké množství svíček.

Kostelní ovzduší plné jedů lidem nesvědčí.

Svíčky, kadidlo a špatná ventilace - to vše vytváří ze vzduchu v kostelích smrtící koktejl plný škodlivých mikročástic, sazí, těžkých kovů a karcinogenů. Mikročástice mohou pronikat velice hluboko do plic a vyvolávat četná onemocnění plic a oběhového systému. Pečlivá měření prokázala, že když se ráno v kostele zapálí svíčky, stoupne za devět hodin obsah mikročástic ve vzduchu více než čtyřikrát - na hodnoty, které překračují až 20krát hygienický limit pro 24 hodinový pobyt.
Kostelní vzduch je rovněž velmi bohatý na volné radikály, z nichž některé zatím nebyly jinde nalezeny. Tyto látky narušují plicní tkáň a mohou významně přispět k zintenzivnění zánětlivých procesů v plicích. Ohrožují především lidi s astmatem a chronickou bronchitidou.
Kněží jsou těmito podmínkami ohroženi podstatně více než pravidelní návštěvníci kostelů. Pokud ale někdo tráví v modlitbách v kostele i několik hodin, může se promodlit k vážným zdravotním obtížím.
Zástupci církve se závěry studie nesouhlasí. Podle nich se lidé při pálení svíček a pálení kadidla neustále courají do kostela a z kostela a přispívají tak k jeho větrání. Už vůbec nesouhlasí s názorem, že by v kostelích byla špatná ventilace, protože mnohé jsou naopak proslulé permanentním průvanem.Autor: Jaroslav Petr
www.osel.cz

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 1.12.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení jsou lidé ovládání ideály, které potřebují pro podepření vůle a cestu vpřed. Postavení je příznivé pro společenské styky, akce, přeje filosofii, cestování.
  Konjunkce Slunce s Plutem směřuje lidskou vůli k destrukci a následné rekonstrukci. Lidé jsou ovládáni pudy, sexualitou, temnem a tajemnem. Citům vzniklým pod tímto aspektem dává do vínku neúprosnou osudovost. Cesta do vlastního nitra a podvědomí bývá často provázena úzkostí.
  Od čtvrtka se přidá sextil Slunce s Jupiterem. Aspekt korunuje činnost úspěchem. Aspekt dodává vitalitu a soudnost, přeje dlouhodobým milostným vztahům.
  Od čtvrtka bude bude také působit sextil Slunce s Neptunem. Aspekt dává silnou představivost, lidé se nechávají unášet nějakým ideálem. Aspekt zvyšuje uměleckou inspiraci, zvláště v hudbě.
  Má pozitivní vliv i na vztah k okultním disciplínám.
  V sobotu
  pak ještě začne působit konjunkce Slunce s Merkurem bude pomáhat prosazení inteligence.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  je retrográdní a stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů. Díky retrográdnosti bude ale myšlení poněkud zpomalovat.
  Konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Štíra. V tomto znamení je planeta vždy poškozena. City jsou buď redukovány jen na sex, nebo sexualita naopak sublimuje do tvořivosti. V každém případě postavení citům škodí, vnáší do nich stíny smutku a pocity marnosti. 
  Konjunkce Venuše s Marsem bude zvyšovat erotické cítění.
  Od středy bude působit kvadratura Venuše s Neptunem. Působí potíže a zklamání v citovém životě. často způsobuje zradu, nevěru. Lidé jsou zmítáni neslučitelnými sny a snahami. Nejsou schopni nést realitu v lásce a utíkají před ní. Pozor na prostydnutí, aspekt způsobuje záněty močových cest a krku.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Štíra. Planeta v tomto znamení symbolizuje mýtus Lucifera, vzpírajícího se světlu. Planeta přeje vzpouře neúprosným a tajným činnostem. Lidé rádi mění děje, situace, vžité zvyklosti, energii investují do změn. Planeta v tomto znamení přeje S-M vztahům.
  Mars bude celý týden poškozen kvadraturou s Neptunem. Bude ještě více odebírat mezilidským vztahům cit (v kombinaci s působením Venuše opravdu citový led nejledovatější). Kvadratura s Neptunem způsobuje hyperemotivitu, sklon k útěkům do iluzí, nadpřirozena. Lidé mají větší tendence zradit své okolí než jindy.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Mars a Jupiter. Druhá polovina týden bude díky působení Marsu a Venuše dosti nepříznivá pro city.

Mějte se hezky...

Hade, 28.11.2004