Nahoru ]


prostě prorůstání.....
Vítám vás v novém týdnu.
Jistě jste v minulém týdnu zaregistrovali mohutné magnetické bouře a nezvykle "rozhoupané" magnetické pole Země, které opět "přistěhovalo" polární záři až do našich zeměpisných šířek. Samozřejmě magnetické bouře nikterak nepřispívají ani naší psychické pohodě, ale o tom jste se jistě přesvědčili sami.
Podstatnější problémy ale vznikají především družicím na oběžné dráze Země. Dokumentuje to příklad ISS - Mezinárodní kosmické stanice.

 MosNews 12.11.2004 15:48: Mezinárodní kosmická stanice, se dvěma astronauty na palubě, se propadla o sedm kilometrů následkem mimořádně silné magnetické bouře. Oznámili to ruští experti. Kosmická stanice momentálně ztrácí nadmořskou výšku třikrát rychleji než je obvyklé.

Incident nepoškodil zdraví ruského kosmonauta Salizhana Sharipova a amerického astronauta Leroy Chiao kteří pracují na palubě stanice.To ohlásilo Rádio Mayak citující mluvčího ruského kontrolního centra mise Valeryho Lyndina.

" zemská atmosféra zhoustla následkem magnetické bouře, vytváří větší odpor v dané nadmořské výšce s větším brzdným účinkem na stanici", řekl Lyndin ve vysílání.


Viz: http://www.mosnews.com/news/2004/11/12/issfalling.shtml

Další odkaz je také zajímavý. Na adrese http://www.sorryeverybody.com najdete fotografie a omluvy čestnější části občanů USA za znovuzvolení prezidenta Bushe. Rozhodně doporučuji nahlédnout...
A  určitě věnujte pozornost i níže uvedeným článkům:
 Tankem proti mírovým demonstrantům
Vláda použila v Los Angeles proti mírovým demonstrantům tank.
Tank se objevil v 19.50 před vchodem do federální budovy ve Westwoodu. Dvakrát objel budovu, pak zaparkoval na parkovišti před ní v místě, kde se shluklo nejvíce demonstrantů.
http://www.zvedavec.org/vezkratce_813.htm

Civilní katastrofa ve městě Fallúdža
Za posledních 24 hodin vyšlo najevo, jak strašlivá byla situace ve městě Fallúdža. Ukázalo se totiž, že tvrzení americké armády, že užívají jen "precizní" "chirurgické" útoky proti povstaleckým cílům, byla lživá.
http://blisty.cz/2004/11/12/art20611.html
Nepřítel má tvář. Jmenuje se Satan. Žije v městě Fallúdža
Demokracie v Iráku bude, i kdyby měli všichni zemřít!
Bush rád líčí síly, které se stavějí proti americké přítomnosti v Iráku, jako nepřátele demokracie. Ve skutečnosti většina nynějšího povstání v Iráku je přímým důsledku rozhodnutí, učiněného ve Washingtonu, potlačit, odložit, zmanipulovat či jinak ochromit demokratické aspirace iráckého lidu.
http://blisty.cz/2004/11/12/art20599.html

A do nového týdne velmi poučná historka od Táni:-)


něco z Ostravy...


Vánoční prémie? No ano, byly, a podrž se, letos nebude upgrade našich domácích počítačů, bo celá vánoční výplata padne na upgrade mojich zubů,
:o))) A to ještě kdyby mě nebolela drška, tak si pískám, protože chodím za dentistkou do Těšína, která to dělá za polovic, než maníci z Holomóca, :o) Sype mi do pusy takový keramický štěrk, který funguje podobně, jako nejmodernější zatravňovací systémy, po tym štěrku by mi měla dorůst kosť, tak su zvědavá, zatím mám pocit, že mám štěrk v každém soustu, do kterého se pokusím kousnout. Jo, a ta teta od švagra tchánovýho strejdy chce prodat ten barák, a chce ho prodat nám, bo sme z rodiny. Po přízni řízni, sakra a do pr-ele.
 


"Často jsem slýchal, jak mluvíte o tom, kdo spáchal zlo, jako by to nebyl jeden z vás, ale cizinec a vetřelec ve vašem světě.
Já však říkám, že tak jako svátost a spravedlnost nemohou minout vznešenost, jež je v každém z vás, stejně tak i hříšnost a slabost nemohou minout skryté hlubiny, jež jsou také v každém z vás.
A právě tak jako nemůže list zežloutnou bez tichého vědomí celého stromu, ani ten, kdo činí zlo, nemůže páchat špatné činy bez skryté vůle vás všech. "


Prorok / Kahlil Gibran
Náhodná ukázka od mojí maličkost pro tento týden...


BBC: Himálajské ledovce se nepozorovaně rozpouštějí
10. listopadu 2004 16:34

LONDÝN (ČTK) - Pozvolné tání ledovců v Himálajích může znamenat skutečnou katastrofu pro miliony lidí žijící v oblasti těchto velehor, varují ekologové. Současně upozorňují, že ekologické situaci v tomto regionu se nevěnuje patřičná pozornost, protože poslední studie byly zpracovány už v 90. letech minulého století, píše na své internetové stránce BBC.

Zvětšování ledovcových jezer navíc prudce zvyšuje nebezpečí katastrofálních záplav.

Z dlouhodobého hlediska mohou ledovce zcela zmizet, což může mít za následek snížení průtoku řady řek. Takový vývoj by ohrozil miliony lidí regionu, kteří jsou na těchto řekách životně závislí.

"Je nejvyšší čas zahájit průzkum v terénu a zhodnotit situaci, jinak nás může velká přírodní katastrofa zasáhnout zcela nepřipravené," zdůrazňuje Arún Bhakta Šréštha z nepálského odboru vodního hospodářství.

V oblasti nepálských Himálají se rozkládají asi tři tisíce ledovců; na 2300 ledovcích se přitom nacházejí ledovcová jezera. Plocha těchto jezer se pozvolna zvětšuje důsledkem globálního oteplování, ale nikdo tento vývoj průběžně nesleduje, upozorňují ekologové.

Nikdo tedy netuší, zda tato jezera nejsou blízko protržení, a nebyla ani přijata žádná opatření, jež by vedla k vytvoření systému včasného varování pro obyvatele mnoha vesnic v údolích.

K takovému neštěstí došlo v Nepálu v posledních 70 letech více než desetkrát. Například, když se v roce 1985 vylilo z břehů horské jezero v Khumbu, připravily záplavy o život nejméně 20 lidí. Voda smetla i vodní elektrárnu, řadu mostů a také horskou cestu.

V letech 1970 až 1989 japonští vědci zjistili, že většina ledovců v pásmu Khumbu ustoupila o 30 až 60 centimetrů. V regionu Dhaulágirí prokázaly pozdější studie stejný vývoj. Nejsledovanější nepálský ledovec Corong Himál ustoupil od roku 1978 do roku 1989 o deset metrů.

"Naprosto nezbytně potřebujeme aktualizované údaje o stavu ledovců, jinak vůbec nezjistíme, kdy může k neštěstí dojít," konstatuje Bhakta Šréštha. Britský geolog John Reynolds s tím souhlasí: "Musíme získat čerstvé údaje, protože můžeme být vystaveni nebezpečí velkého rozsahu," říká.

V dlouhodobém výhledu mají vědci obavy, že globální oteplování může znamenat, že problémy s příliš velkým množstvím vody se změní v problémy s velkým nedostatkem vody. Zhruba 70 procent veletoku Gangy zajišťují nepálské řeky. Z toho plyne, že pokud himálajské ledovce roztají, ve finální fázi veletok přijde na dolním toku o vodu.

Převzato: www.ekolist.cz
Šamanova kola

Také Spojené státy mají svojí kamennou záhadu. Klasickým příkladem může posloužit Šamanovo kolo umístěné na vrcholu hory Medicine Mountain ve výši 9 642 stop v nedávno ještě poměrně složitě dostupné části státu Wyoming. Dnes se toto místo stalo turistickým magnetem, a i když je zde teplé počasí jen několik měsíců v roce, cestu si sem najde 30 tisíc turistů.

Jedná se o ne zcela pravidelný kruh z vápencových kamenů, průměr je zhruba 30 metrů. Uprostřed je 4 metrový kamenný „oltář", ze středu kola vychází 28 „loukotí" a na okrajích najdeme několik dalších „oltářů". Na periferii kola je dalších pět menších kol.

O to, kdo a kdy toto kolo vytvořil, se dosud vedou debaty, a pro minimální archeologický výzkum jsou povětšinou podpořeny spíše indiánskými legendami, které mohou mít do pravdivosti dost daleko. Většinou se předpokládá, že kolo postavili místní Indiáni zhruba před 200 lety, a že 28 příček symbolizuje počet dnů v lunárním měsíci.

Indiáni kmene Chayenne považují toto místo za posvátné a chodí se sem modlit. Indiáni kmene Vran si pamatují legendu o bohovi Slunce, který na tomto místě spadl z nebe, jiná legenda stejného kmene tvrdí, že kolo postavili Indiáni kmene Šošonů, kterým přezdívají Pojídači ovcí. Každopádně trvají na tom, že kolo zde bylo již před tím, než se sem před několika sty lety přistěhovali. Po staletí byla celá oblast Indiány považovaná za neutrální území, ani zarytí nepřátelé zde mezi sebou nebojovali.

Pravdou je, že podobných, většinou poměrně menších kol najdeme více, kol nebo jejich zbytků najdeme v oblasti Severní Dakoty, Wyomingu, Montany a kanadských provincií Alberta a Saskatchewan mezi 70 a 150. Ve většině případů je považují místní Indiáni za místa posvátná.

To však lovcům senzací nestačilo a začali celé Šamanovo kolo přeměřovat. Díky existenci centrální hromady a šesti periferních hromad a 28 příček kola je toho k zaměřování dost a dost. Někteří nadšenci přirovnávají kolo k starobylému hvězdářskému přístroji nebo alespoň observatoři. Při šikovném porovnání a kombinování lze pomocí jedné hromady pozorovat východ slunce při slunovratu, s pomocí dalších lze pozorovat východ hvězd - na jedné straně je to Aldebaran, na další pak Rigel, Sirius a Fomalhaut. To však platilo pouze v období mezi lety 1 400 a 1 700, čili pravděpodobně dříve, nežli Indiáni kolo vytvořili.

Pokud mají zastánci astronomické teorie pravdu, první hvězda by vycházela v den slunovratu, další o 28 dnů později a třetí o dalších 28 dnů později, což by byl tak akorát čas horu opustit. Pokud by se čekalo na poslední hvězdu, o dalších 33 dnů později je zde již hluboký sníh.

Místní lidé se o záchranu kola snaží již od roku 1915, federální vláda většinou reagovala pouhým postavením plotu okolo památky, a teprve v roce 1970 se kolo dočkalo zařazení mezi National Historic Landmark.
[Václav Větvička, 9. 11. 2004]

Převzato: www.tiscali.cz

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 17.11.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra. Slunce je v tomto znamení pochodní osvětlující temnotu. Umožňuje zabývat se svým podvědomím, řešit a přetvářet i dosti složité situace. Přestože je v období setrvávání Slunce v tomto znamení pro lidi velmi významná sexualita, city hlubokým sestupem do lidské pudové smyslnosti trpí a Slunce přeje spíše tajným láskám, a vášnivému milování beze zbytku.
  Slunce v trigonu se Saturnem dodává vitalitu a pomáhá uskutečnit dlouhodobé plány. Lidem dodává vytrvalost, metodičnost a sklony pro filosofii.
   
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Vah. Planeta je v tomto znamení umocněna a láska je pro lidi velmi důležitou oblastí. Rozvíjí v talentovaných lidech umělecké schopnosti, přeje smlouvám z oblasti práva, daní, či expertiz. Váhy sice nejsou pevným znamením, ale přejí rafinovanému milování.
  Do úterý konjunkce Venuše s Jupiterem přeje ve Vahách umění a všem kteří se uměním zabývají. Aspekt přeje dlouhodobým milostným vztahům a přináší štěstí při cestování.
  Konjunkce Venuše s Marsem bude zvyšovat význam lásky a citového života. Zvyšuje i erotické cítění.
  Od čtvrtka ale pozitivní působení předchozího aspektu naruší kvadratura Venuše s Marsem. Aspekt narušuje hledání milostných a citových ideálů a lidé pociťují často věrnost jako okovy. Aspekt má neblahé působení na činnost ledvin a tak si dejte pozor na prochladnutí.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Štíra. Planeta v tomto znamení symbolizuje mýtus Lucifera, vzpírajícího se světlu. Planeta přeje vzpouře neúprosným a tajným činnostem. Lidé rádi mění děje, situace, vžité zvyklosti, energii investují do změn. Planeta v tomto znamení přeje S-M vztahům.
  Trigon Marsu s Uranem nám bude dodávat originalitu a schopnost se rychle rozhodovat .
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Venuše a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 14.11.2004