Nahoru ]


A opět podzim, tentokrát takový makropodzim..., bylo ráno po dešti a brzy po záběru jsem se nedobrovolně vykoupal v Labi:-) (vzduch +8 C, voda netuším, ale byla studená)
Vítám vás v novém týdnu. Přemýšlím co napsat úvodem. Jak jste asi zaznamenali moje "věštba" volby amerického prezidenta bohužel vyšla. Nemám k tomu co říci. Je mi líto Ameriky je mi líto nás všech, svět bude zase o malinko horší. Ale asi to tak má být...
 
 

A do nového týdne velmi poučná historka od Táni:-)

Tak jsem byla vyřazena z kurzu manažerských dovedností, kvůli mojí "neodpovídající morální a znalostní úrovni, která je pro tento druh kursů na překážku", :o))) To mi sdělil náš ... no, těžko říct, kterou z jeho dvou schizofrenních funkcí bych měla teď jmenovat, jestli tu vyšší, neb on je obchodním ředitelem, anebo tu související, protože je zároveň personálním spolumanažerem.
Totiž našla jsem si pro sebe takové manažerské teorie, které hrajou s mou životní filozofií, :o))) Nádherná a osvěžující knížka je "Staří psi a nové triky" od Warrena Bennise s všeříkajícím podtitulem "O tvořivosti a spolupráci", a pak taky "Intuitivní marketing", který mluví o službě zákazníkovi, kupodivu od českého autora, jehož jméno jsem zapomněla. A výcuc z těch knih jsem poslala Milanovi, tomu obchodníkovi s personalistickými ambicemi, načež mě vyloučil z dalších kursů, :o)))
Tož uvidíme, možná to je Pyrhovo vítězství?
Navíc vyzbrojena novou metodikou pro třetí tisíciletí jsem se skoro těšila, jak na příštím školení roznesu toho pražskýho floutka na kopytech, no nic, jsem tedy odsouzena zůstat morálně na výši, i když možná mimo mainstream (nádhera, co? takovýhle výrazy fakt miluju, slyšela jsem to v jednom intelektuálním televizním pořadu) a nepouštět se do žabomyších válek, jakkoli by to mohlo být zábavné, :o)

Zdravím svět!

TK
 


"Velká nadání jsou nejkrásnější a často nejnebezpečnější plody na stromě lidstva. Visí na nejlehčích větvích, které se snadno lámou."

C.G. Jung

Náhodný citátek od mojí maličkost pro tento týden...


Podle vědců přijde Arktida brzy o led

Zaledněná plocha se neustále zmenšuje.

Ledová pokrývka kolem severního pólu taje nečekaně rychle, v létě 2070 by tak v Arktidě už nemusel být žádný led, varuje skupina 250 vědců z osmi severských zemí.
3.11. 09:22

LONDÝN - "Arktida se ohřívá dvakrát rychleji než ostatní části Země," řekl mluvčí týmu Pal Prestrud britskému listu The Financial Times. "Globální klimatické změny se netýkají jen budoucnosti, dějí se teď," upozornil.

V okolí severního pólu se podle zpráv ochránců přírody stále častěji objevují slabá místa v ledu, případně se pokrývka místně rozpadá, což komplikuje život zvířatům.
Ovlivnění počasí

Zpráva vědců tento trend potvrdila. Během třiceti let se zaledněná plocha zmenšila o desetinu a průměrná tloušťka ledu dokonce o třetinu. Podle týmu jde už ne o ekologickou, ale o politickou otázku.

Tání Arktidy totiž odklání teplý Golfský proud od Evropy, celosvětově zvedá hladiny oceánů a mění globální charakter počasí. Zmenšení ledové plochy znamená lepší podmínky pro účinnost slunečních paprsků a tedy další urychlení procesu oteplování.

Strategii Evropské unie a skupiny G8, jak zabránit globálním změnám, se právě ve středu pokouší v Berlíně formulovat schůzka pod patronací Londýna, jež oběma institucím bude od poloviny příštího roku předsedat.
aa, Právo

Foto poznámka mojí maličkosti:

Tání severního pólu - foto NOAA NetCam#1, z 15. června  2004,
v 4:45 UTC. Teplota byla 12 stupňů Celsia.
Al Kajdá neexistuje

"Osoby, které šíří nejděsivější představy, se stávají nejmocnějšími."

Minulý týden jsme skončili v období na konci devadesátých let, kdy obě skupiny, američtí neokonzervativci i islámští extremisté, byli marginalizováni a ztratili moc. Avšak s útoky z 11. září se osud obou skupin dramaticky změnil. Islamisté byli po svém momentu triumfu během několika měsíců téměř úplně zničeni. Avšak neokonzervativci ve Washingtonu převzali moc. A pak neokonzervativci začali islamisty rekonstruovat. Vytvořili neexistujícího nepřítele. A jak se tato neskutečná noční můra začala šířit, politikové si uvědomili, že jim to poskytuje ve světě, který se octl v hluboké deziluzi, obrovskou moc. Ti, kteří šířili nejhroznější noční můry, se stali nejmocnějšími lidmi na této planetě.
http://blisty.cz/2004/11/4/art20440.html

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 10.11.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra. Slunce je v tomto znamení pochodní osvětlující temnotu. Umožňuje zabývat se svým podvědomím, řešit a přetvářet i dosti složité situace. Přestože je v období setrvávání Slunce v tomto znamení pro lidi velmi významná sexualita, city hlubokým sestupem do lidské pudové smyslnosti trpí a Slunce přeje spíše tajným láskám, a vášnivému milování beze zbytku.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí ve znamení Střelce. V tomto znamení planeta umožňuje upřít myšlenky a vůli k jednomu cíli. Přeje studiu cizích jazyků, studiu filosofie, práv medicíny. Rozvíjí náboženské sklony a přeje autorům dobrodružných knih a cestopisů.
  Od středy do soboty nám bude sextil Merkuru s Jupiterem dodávat optimismus a i jistý nedostatek kritičnosti. Lidé při tomto aspektu bývají spokojeni se svými názory a chybí jim ctižádost. Aspekt přeje literární tvorbě.
  Od čtvrtka pak konjunkce Merkuru s Plutem bude způsobovat že budeme své okolí posuzovat ze sexuálního hlediska. Aspekt také umožňuje zkoumání v jakékoliv oblasti a umožňuje lépe pochopit i vlastní podvědomí.
  V pátek se ještě přidá sextil Merkuru s Neptunem. Dodává představivost, vnímavost a dává uměleckou inspiraci a schopnost rozplétat zmatky.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Vah. Planeta je v tomto znamení umocněna a láska je pro lidi velmi důležitou oblastí. Rozvíjí v talentovaných lidech umělecké schopnosti, přeje smlouvám z oblasti práva, daní, či expertiz. Váhy sice nejsou pevným znamením, ale přejí rafinovanému milování.
  Konjunkce Venuše s Jupiterem přeje ve Vahách umění a všem kteří se uměním zabývají. Aspekt přeje dlouhodobým milostným vztahům a přináší štěstí při cestování.
  Do čtvrtka trigon Venuše s Neptunem dává uměleckou inspiraci, vnímavost zesiluje až k přecitlivělosti. Přeje hudbě.
  V neděli začne působit sextil Venuše s Plutem. Jitří milostné city a přidává k nim značnou dávku osudovosti. Rozvíjí erotické cítění. Při tomto aspektu je i vhodná doba k obnově již vychládajících vztahů.
   
 • Mars
  stojí do středy ve znamení Vah. Planeta je zde poškozena. Bude vyvolávat hádky a boje ukončované defenzívou, neb je agresivita v tomto znamení potlačena. Postavení má neblahý vliv na partnerský život a ve společenských stycích. Pozornost lidí je rozptylována a otupována, lidé trpí nedostatkem vytrvalosti, škodí i sexu neb ten je často příčinou hádek.
  Od čtvrtka již bude planeta stát ve znamení Štíra. Planeta v tomto znamení symbolizuje mýtus Lucifera, vzpírajícího se světlu. Planeta přeje vzpouře neúprosným a tajným činnostem. Lidé rádi mění děje, situace, vžité zvyklosti, energii investují do změn. Planeta v tomto znamení přeje S-M vztahům.
  Do čtvrtka nás ještě bude ohrožovat kvadratura Marsu se Saturnem která přináší krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
  Trigon Marsu s Uranem nám bude od středy dodávat originalitu a schopnost se rychle rozhodovat .
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Trigon Jupitera s Neptunem rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  je retrográdní a stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude nejsilněji bude působit Venuše a Mars.

Mějte se hezky...

Hade, 7.11.2004