Nahoru ]


A zase jedna podzimní...je z minulého víkendu.
Vítám vás v novém týdnu. Dnes věším na web aktualizaci poněkud s předstihem, neb večer budu na křtu křtu 5. alba Majerových brzdových tabulek "PÁLAVA". Viz www.majerovky.cz.
Doufám že díky tomu nepřijdu o nějakou senzační zprávu, typu "Usáma bin Ládin vyhrožuje americkým voličům". Je to prakticky neuvěřitelné že ještě někdo může věřit tomu, že 4 dny před volbami se jak na zavolanou zjeví tento stařík a ještě s takovými bizarními prohlášeními. Mimochodem jestli je "Usáma" skutečný a naživu tak sním klávesnici na které píšu. Ale vzhledem k tomu že je Halloween tak je třeba brát zprávy s rezervou, nemyslíte?

 

No a protože některé zprávy jsou pro Haloween jak stvořené tak jsem si pro vás tři připravil:
První je obzvlášť povzbudivá. Abychom si rozuměli... Nemám nic proti obsahu sdělení, sám o podobných věcech píši již delší dobu. Ale pobavila mě spíš forma zprávy, je zkrátka neodolatelná:-).
Rozhodně si ji nenechte ujít:
Z vesmíru se řítí smrtící chaos! http://www.blesk.cz/Clanek46488.htm

Další zprávu raději nekomentuji, prostě Amerika je země neomezených možností:-)
Převzato: www.zvedavec.org

Navzdory kritice se Bushova administrativa rozhodla, že podrží prodej knihy, ve které se vážně tvrdí, že Grand Canyon vznikl při biblické potopě světa a vytvořil ho Noah. Kniha se prodává ve stáncích a v muzeu v okolí Velkého kaňonu v Národním parku. Napsal ji Tom Vail a jmenuje se A Different View.

National Park Service, která má pod palcem služby a turistické atrakce v Národním parku, slíbila několika kongresmanům a veřejnosti, že prověří vhodnost této knížky. Knížku a její vhodnost údajně studuje několik vládních oddělení, tvrdili. Ale ukázalo se, že nikdo se tím ve skutečnosti nezabýval. Knížku prostě umístili do regálů obchodů - a hotovo. Mluvčí NPS Elaine Sevy akorát řekla, že „teď, když se stala knížka tak populární, bylo by škoda její prodej rušit."

Zdroj: http://www.peer.org/press/524.html

Třetí zpráva je jen určité konstatování. Obrázek nahoře ukazuje způsob jakým šel do voleb v jiných časech jiný člověk. Obrázek dole ukazuje paralelu sloganů dějin atd...(doplňte si co vám vyhovuje) Předem upozorňuji že touto zprávou nechci nic naznačovat, nikoho osočovat, pouze a jedině glosuji dějiny. Konec konců astrologie není o ničem jiném než o podobnostech a paralelách... Ale přeci jen možná bych chtěl něco naznačit. Někdy není špatné zajímat se o historii, člověk si potom jaksi nenaběhne... (a Jardo díík za upozornění a obrázek:-) )


"Bože, co na tom všem nakonec záleží? Člověk žije a umírá. Z dálky je stejně nerozeznatelný jako jedno z těch stébel trávy, tak jak určit kdo nebo co je důležité a co ne?... Na Zemi může docela dobře spadnout nějaký malý asteroid, který se vychýlil při nějaké grandiózní gavotě. Rána přímo do ksichtu, která všechno vyhladí. Beze svědků, neboť co by bylo vidět z třeba i blízké hvězdy? Drobný záblesk, jako když skrtnete sirkou vedle reflektoru... A konec."

Iain Banks - Vraní ulice

Náhodná ukázka od mojí maličkost pro tento týden...


Jak číst "1984" v roce 2004

Každodenní realita Bushovy Ameriky v mnohém připomíná slavnou Orwellovu utopii... (článek si skutečně přečtěte, stojí rozhodně za to)
V následujícím článku bude lepší pominout teze o vývoji trpasličích lidiček. Asi jste již zaregistrovali fakt že jsem k evoluci v jakékoliv formě mírně řečeno skeptický, navíc představa toho jak vývojem vznikají čím dál menší a menší trpajzlíci:-), no .. berte to do důsledků, co kdyby chudáci nevyhynuli.. dnes by jsme je chovali v kulichu? Další překvapující názor v článku je že se vědci údajně podivují nad tím že tvor velikosti šimpanze měl mozek velký jak šimpanz:-) Nějak nechápu... Nevím kam by se mu měl větší mozek nacpat...  
Nicméně jinak je článek více než zajímavý. Je ukázkou toho že naše planeta je více než podivuhodné místo a že sami o své rase s pokračujícím bádáním víme stále méně.
Převzato: www.lidovky.cz

Archeologové objevili nový lidský druhSYDNEY 29. října 2004 | 10:09 Na indonéském ostrově Flores žil trpasličí člověk, který pravděpodobně vyhynul teprve před dvanácti tisíci lety. Vědci charakterizují tvora, jehož přímým předkem byl zřejmě homo erectus, jako metr vysokého a poměrně šikovného.

Týmu australských a indonéských vědců se podařilo učinit objev, který odborníci považují za nejvýznamnější paleontologický nález posledních padesáti let.

Badatelé loni pracovali na indonéském ostrově Flores, který leží v Indickém oceánu východně od Jávy. Během provádění vykopávek ve vápencové jeskyni Liang Bua narazili v hloubce šesti metrů na kosterní pozůstatky staré osmnáct tisíc let. Vzhledem k jejich malým rozměrům se původně domnívali, že se jedná o ostatky dítěte. Pozdější výzkumy však ukázaly něco jiného. Ze stavu zubů a lebky vědci usoudili, že kosti patřily dospělému člověku. Tvar pánve prozradil, že se jednalo o ženu, a pozůstatky dolních končetin potvrdily, že tvor chodil vzpřímeně, po dvou nohách.

Následovalo intenzivní bádání, v jehož průběhu archeologové na Floresu nalezli pozůstatky dalších šesti trpasličích bytostí, které patřily ke stejnému druhu jako žena z Liang Bua. Antropologové dříve věřili, že lidé takto malých tělesných rozměrů vyhynuli před třemi miliony let. Teď se ukazuje, že "trpaslíci" žili na ostrově Flores současně s moderním člověkem (homo sapiens), který se do Indonésie dostal zhruba před padesáti tisíci lety.

Hobit lovil slony
Vědci sestavili podobu záhadného tvora. Byl prý asi metr vysoký, měl dlouhé paže, tmavou pleť, plochý nos, zapadlé oči, široká ústa a téměř žádnou bradu. Trpasličí člověk získal podle místa svého výskytu jméno homo floresiensis, australský tisk ho ale okamžitě překřtil na hobita - podle malých chlupatých lidiček, kterými zaplnil své knihy spisovatel J. R. R. Tolkien.

Podle odborníků je pravděpodobné, že se "hobit" vyvinul z člověka vzpřímeného (homo erectus). Ten se zřejmě kdysi přepravil na Flores, což je další věc, která vědeckou obec překvapuje. Doposud se totiž předpokládalo, že tak složitá věc, jakou je zkonstruování plavidla, byla pro intelekt člověka vzpřímeného neřešitelným problémem.

Homo erectus se na izolovaném ostrově přeměnil v trpasličího homo floresiensis díky působení přírodních podmínek. Hlavní úlohu při tom sehrál nedostatek přirozených nepřátel a málo potravy.

Experty překvapil nepoměr mezi velikostí mozku trpasličího tvora a jeho rozvinutými manuálními i rozumovými schopnostmi. Člověk floreský měl mozek stejných rozměrů jako šimpanz, přesto uměl vyrábět složité kamenné nástroje či organizovat lovy zvěře. Dokázal například skolit dalšího podivného tvora na ostrově - zakrslého slona. Nová zjištění údajně vyvracejí mýtus, že schopnost inteligentního jednání závisí na velikosti mozku.

Strašidelná pramáti
Paleontologové se kloní k názoru, že člověka floreského zahubil před dvanácti tisíci lety výbuch sopky. V tom s nimi ovšem nesouhlasí obyvatelé ostrova. Místní pověst totiž vypráví o ďábelských chlupatých trpaslících, kteří vyhynuli teprve před pár stoletími, když na ostrov přišli nizozemští kolonizátoři. Někteří starousedlíci jsou dokonce přesvědčeni, že tvorové stále žijí a schovávají se v džungli. Nazývají je Ebu Gogo, což znamená "pramáti, která všechno sežere". Staré zkazky praví, že tato malá dlouhoruká stvoření šplhala po stromech a dorozumívala se mezi sebou jakýmsi primitivním jazykem.

tpa
 
Podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme

„Tím, že zaujímají neokonzervativci, straussovci tajnůstkářský a elitářský postoj, se straussismus opravdu podobá marxismu. Tito bývalí marxisté - a v některých případech bývalí liberální straussovci - by se mohli považovat za svého druhu leninskou organizaci, která má tajnou vizi, jejímž prostřednictvím chtějí změnit historii, ale určité součásti této filozofie skrývají před lidmi, kteří nejsou schopni této vizi porozumět."

Avšak s útoky z 11. září, zaměřenými proti Americe, měli neokonzervativci konečně najít onoho nepřítele, ono „zosobnění zla", které hledali od rozkladu Sovětského svazu. Ve své reakci na tyto útoky proměnili neokonzervativci selhávající islámské hnutí v to, co se, jak se zdá, stalo velkou revoluční silou, o níž Zawahiri vždycky snil. Ale většina toho všeho existuje jen v imaginaci lidí. Bude to příští neviditelný, iluzorní nepřítel.

Více: http://www.blisty.cz/2004/10/27/art20337.html
Převzato: www.spirala.cz

David Hathaway kontroluje Slunce již od roku 1998 - a to každý den. I při té nejnižší sluneční aktivitě najdete na Slunci jednu, nebo dvě skvrny. Ale když se Hathaway podíval v lednu 2004, nebyla na Slunci skvrna žádná.
Pak se to stalo ještě dvakrát: 11. a 12. října 2004.

"Je to známka", říká Hathaway, "že solární minimum se blíží; a přijde dříve, než jsme očekávali".

Sluneční cyklus minima a maxima slunečních skvrn se odehrává s periodou mezi 9 - 14 lety. V současné době tedy prožíváme cosi, jako klid před další sluneční bouří.

Copak nám asi přinese?

Zdroj: science.nasa.gov
Zkrácený překlad: -ol-
 

 A jak tento týden ?

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 3.11.2004 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?
 • Slunce
  stojí ve znamení Štíra. Celý týden bude poškozeno. Poškozené Slunce ve Štíru probouzí v lidech bojovnost, krutost a archaické pudy a pomstychtivost.
  Kvadratura Slunce s Neptunem přináší konflikt mezi vůlí a ideály. Lidé mají tendence jednat dvojace, honit se za přeludy. Mají snadno ovlivnitelnou vůli, jsou hyperemotivní. Aspekt přeje podvodům a zradě nejen v lásce ale i v ostatních oblastech.
 • Lilith
  - Černá Luna, která ovlivňuje pudovou sexualitu, se nachází ve znamení Raka. Postavení přeje vychutnávání smyslnosti a představivost transponuje a rozšiřuje erotickou sféru.
   
 • Merkur
  stojí do čtvrtka ve znamení Štíra. Symbolem tohoto postavení je sestup inteligence do podsvětí. Podvědomí hraje v našem myšlení velmi důležitou roli. Vztahy s okolím jsou založeny na intuici. V lidech se zvyšuje kritičnost. Aspekt přeje soudnictví.
  Od pátku již bude Merkur stát ve znamení Střelce. Planeta bude poškozena. Bude způsobovat že přes veškeré naše snahy budeme zkrátka dosti omylní.
  Do čtvrtka bude trigon Merkuru se Saturnem dávat hloubku myšlení, podporovat mentální ctižádost a pomáhat soustředění. Přeje matematice a filosofii.
  V pátek tento aspekt vystřídá kvadratura s Uranem. Aspekt vyvolává v lidech sklony k sarkasmu, sklon kráčet proti proudu veřejného mínění, nevyváženost v ideálech. Narušuje porozumění mezi lidmi a to i v rodině, vyvolává generační spory. Nepřeje cestování vyvolává nehody. Aspekt způsobuje nervovou labilitu.
   
 • Venuše
  stojí ve znamení Vah. Planeta je v tomto znamení umocněna a láska je pro lidi velmi důležitou oblastí. Rozvíjí v talentovaných lidech umělecké schopnosti, přeje smlouvám z oblasti práva, daní, či expertiz. Váhy sice nejsou pevným znamením, ale přejí rafinovanému milování.
  Konjunkce Venuše s Jupiterem přeje ve Vahách umění a všem kteří se uměním zabývají. Aspekt přeje dlouhodobým milostným vztahům a přináší štěstí při cestování.
  Od pátku se přidá trigon Venuše s Neptunem. Aspekt dává uměleckou inspiraci, vnímavost zesiluje až k přecitlivělosti. Přeje hudbě.
   
 • Mars
  stojí ve znamení Vah. Planeta je zde poškozena. Bude vyvolávat hádky a boje ukončované defenzívou, neb je agresivita v tomto znamení potlačena. Postavení má neblahý vliv na partnerský život a ve společenských stycích. Pozornost lidí je rozptylována a otupována, lidé trpí nedostatkem vytrvalosti, škodí i sexu neb ten je často příčinou hádek.
  Kvadratura Marsu se Saturnem bude přinášet krutost, chlad a značnou akceschopnost násilí. Při sportování pozor na úrazy, aspekt velice přeje zlomeninám.
   
 • Jupiter
  stojí ve znamení Vah. Jupiter v tomto znamení vnáší vše co je společné či společenské do individuálních osudů. Lidé se více otvírají a zajímají se o veřejné dění. Jupiter přeje rozkrývání širokých souvislostí v událostech kolem nás. Za zmínku stojí fakt že Váhy jsou tradičně spojovány s Čínou a tak lze očekávat že pod vlivem Jupitera dojde k většímu otevření Číny světu a růstu jejího vlivu na svět.
  Od soboty začne působit trigon Jupitera s Neptunem. Aspekt rozvíjí duchovnost, plodnost a okultní síly. Zajímavé je že aspekt je často vykládán jako návrat vůdce.
   
 • Saturn
  stojí ve znamení Raka. Planeta je v tomto znamení poškozena a narušena. Symbolicky to lze označit tak jako když se kámen, symbol pevnosti a jistoty ztrácí v moři. Celkově postavení planety může znamenat problémy s přírodou, přírodní katastrofu ve které hraje roli voda nebo moře. Saturn nás vybízí abychom se více zabývali minulostí, historií. 
   
 • Uran
  je retrográdní a stojí ve znamení Ryb. Planeta působí v tomto znamení působí jen slabě. Přeje především tvůrčí činnosti v oblasti skrytých věcí - v esoterice, okultismu a podobně. Planeta může způsobovat utrpení v souvislosti s otřesením zdánlivě neotřesitelných "jistot".
   
 • Neptun
  je stojí ve znamení Vodnáře - přeje ideálům a idealistům. 
   
 • Pluto
  stále ve znamení Střelce. Planeta přeje nové mystice, objevování skrytých věcí a ideálů.

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná. Nejsilněji bude působit Venuše. Venuše bude také vlastně jedinou příznivě působící planetou tento týden. Važte si toho a užívejte si citového života. Pro všechny ostatní lidské činnosti bude týden dosti nepříznivý a to především ve druhé polovině. Pokud si dáte dohromady astrologickou situaci a nadcházející volby v USA tak můžete zhodnotit co dostaly do vínku. Lež, podvod, krutost, násilí... Z toho mě jednoznačně vychází jejich vítěz.... Ale mohu se snadno mýlit, jsem nějak protibuschovsky zaujatý.

Mějte se hezky...

Hade, 31.10.2004