Nechat vzkaz...

Jméno*: Mail:


Petr Hakl
16. 10. 2013, 20:33
Tady vidíte jak skončilo zlato českého průmyslu.Na příběhu Poldi Kladno je krásně vidět jak si češi dokáží vládnout sami.Nechalo se zničit vše co naši dědové a tátové vybudovali.Vláda 90. let v čele z tehdejším ministrem průmyslu Vladimírem Dlouhým (později kandidát na prezidenta -bože chraň),který mimochodem po řízené likvidaci Poldovky mohl v klidu odejít z politiky, nechala zlikvidovat tento světově významný ocelářský gigant jen pro své vlastní obohacení a zavděčení se německým ocelářským firmám jako je Krupp atd.Využili k tomu dobrodruha jménem Vladimír Stehlík i jeho syna ,kteří to odnesli svým zdravím.Vladimír Stehlík byl architekt a oceli vůbec nerozuměl ,ale skomírající podnik převzal a začal bojovat za prosperitu Poldi a začalo se mu dařit (nakoupil nové stroje ,vybudoval moderní pece atd.),což bylo trnem v oku tehdejší vládnoucí garnituře ,která už nejspíš měla domluvenu totální likvidaci. Do boje byly zatažena všechna média v ČR.Nebyl den ,kdy člověk neslyšel jak kydají špínu na Stehlíka a Poldovku.(snídaně za 1Kč atd.).Kámen úrazu byl v tom ,že jako pojistku ,kdyby likvidace nešla dle připraveného scénáře byla skutečnost ,že Stehlík nedostal k Poldi Energetické centrum i když mu původně bylo přislíbeno,což se později ukázalo jako rozhodující.Například byly najeté pece a v nich několik desítek tun roztavené oceli a Energ. centrum vypnulo elektriku ,nebo v největších mrazech byla vypnuta pára ,což zase roztrhalo parovody ,toto byly obrovské ztráty a nebylo možné toto ufinancovat.Nakonec svitla naděje ,že Poldovce pomůžou američani svým vlastnickým vstupem ,kam Poldi po rozpadu v té době nejistého ruského trhu otočila své zakázky ,ale od tohoto kroku nakonec ustoupili s odůvodněním ,že se nemůžou plést do politiky cizího státu. Jen jsem chtěl napsat něco málo a uvést věci alespoň částečně na pravou míru...

MaruskaD1995
9. 12. 2008, 11:29
Jo dík už mi to jde :). Pa

Klokánek
9. 12. 2008, 10:47
Ahoj, hele stáhnout to jde normálně, možná ti to spíš nejde přehrát. Kdybys popsala detailnějc, co to dělá nebo nedělá, mohl bych poradit, ale takhle netuším. Obecně je to tam ve dvou formátech: DivX (přehraješ přes běžné přehrávače, nejjistěji bezplatným VLC -- www.videolan.org) a v DVD, jehož ISO image stáhneš a vypálíš přes vypalovací program, třeba Nero.

MaruskaD1995
8. 12. 2008, 11:28
Ahoj, lidi mě ten film nějak nejde stáhnout nedalo by se to nějak poslat?

karpi
12. 10. 2008, 22:33
hojte. Před chvílí jsem se vrátil z Koněva, kde jsem nasázel nějaký fota a doma jsem si vybrovsil tenhle filmeček. Díky, že jste ho dali ke stažení. Je výbornej. Pár výhrad mi tam sice zadrhlo, ale jako celek nakonec myslim výstižný. dík..

Tom Kratochvil
4. 2. 2007, 22:45
Ty jo, Honzo! Myslim, že Hrabal by tě pochválil! On miloval přeměnu těch svejch míst už za života, ale tohle by nevymyslel ani Orwell.

kuba (pip)
26. 1. 2007, 8:27
tak už to mám stáhlý a těšim se na to, až to skouknu, tak ti to zkritizuju (doufám i pozitivně).. moje neúprosné oko umělce bude možná až moc zaostřeno na případné nedostatky.. anebo taky nepoznám ani hovno :-)) uvidíme

klokanek
12. 12. 2006, 1:19
Jo, jsou trochu bez kontextu... Spíš pro použití v katalogu, než pro rozumění filmu... Ale třeba s tím něco udělám... :-)

Tomáš
15. 11. 2006, 18:29
V těch fotkách máte poněkud zmatek...

hanucha
21. 10. 2006, 14:05
Maršál Ivan Stepanovič Koněv, hrdina 2. světové války, potlačil v r. 1956 v Maďarsku antikomunistické povstání. 2600 osob bylo zabito, 20 tisíc skončilo v lágrech.

Zpátky na stránku http://eldar.cz/konev