Neoficiální stránky Divadla Járy Cimrmana Jára Cimrman

Titul: Mladá Fronta DNES
Datum vydání: 31.12.1996
Autor: ?

Vrátil se Cimrman ( nebo Zimmermann ? )

P r a h a - Rok 1997 se patrně natrvalo zapíše do dějin hlavního města. Do české metropole se má totiž vrátit jedna z nejrozporuplnějších postav naší historie, velikán Jára Cimrman. Pražští policisté sice tvrdili, že jejich němečtí kolegové objevili na svém území majitele domu z Jugoslávské ulice v Praze 2 Ladislava Zimmermanna, další informace však vnášejí do případu nové světlo.
Jak uvedl policejní mluvka Josef Hovorka, trojici německých policistů se povedl vskutku husarský kousek. Uprostřed bavorských lesů náhodou narazili na sídlo naturalizovaného německého občana a polárního badatele Karla Němce, u kterého se skrýval podivný mužík. Tři uniformovaní muži, kteří původně zbloudili v bujném porostu, po následné dvoudenní honičce dopadli toto zarostlé individuum, které na stanici řeklo pouze jediné: Já jsem Cimrman. "Do protokolu, jak jim velí jejich mateřský jazyk, však Němci napsali Zimmermann, což asi všechno zkomplikovalo," informoval bavorský policejní rada Hermann Sieger. "Zadržený navíc příliš nekomunikoval, a proto policisté jako jeho křestní jméno dopsali Ladislav. Nějakého Láďu jste přece hledali, ne ?," doplnil Sieger.
Policisté ani po několika výsleších, při kterých zadrženého doslova prosvítili, nemají žádný pořádný výsledek. Zatím se jim podařilo z muže vytlouci jedinou větu: "Pochopte, musel jsem odejít, bydleli mi tam lidi," údajně tvrdošíjně opakuje Cimrman ( nebo vlastně Zimmermann ? ).