PŘESKOČIT FLASHOVÉ INTRO


Udělali to muži podezřelí z vražd v Litvínově?
Jelínek z Lunetiku znásilněn!?

Vašek Jelínek (23), zpěvák populární skupiny Lunetic, byl znásilněn? Noční orgie navíc prožil se dvěma muži, které policie stíhá pro zastřelení dvou šerifů na litvínovské diskotéce.

"Násilím mě zatáhli do auta, násilím mě pak nalévali alkoholem, natlačili mi flašku do pusy, neměl jsem sílu se bránit. Skoro nic si pak nepamatuju," prozradil exkluzívně Blesku Jelínek. Celou »grupen« akci si navíc gang nechal nafotit a pak Jelínka vydíral. Zpěvák sice koupil negativ, ale zůstaly kopie fotografií. Ty se Blesku podařilo získat.

Policisté již několik dní po přestřelce u klubu Calypso chytili prvního z mužů, Jiřího Donáta (28). Včera pak při přepadové akci zadrželi zbylé dva, Karla Procházku (30) a Martina Válka (25).

Orgií s Jelínkem se přitom aktivně zúčastnil Donát a Válek. "Vůbec nevím, co to bylo za lidi, skoro nic si nepamatuju," tvrdí Jelínek. Podle něj ho loni v září na cestě z baru v Mostě přepadli cizí muži, násilím ho naložili do auta a odvezli do erotického klubu v severních Čechách. "Asi na mě dostali tip," vypráví Jelínek. Banda prý byla v podobných kouscích zběhlá. Útočila hlavně na movité podnikatele a pak vydírala jejich rodiny. To potvrzují i některá další svědectví z litvínovského případu.

"Bylo to krátce po autonehodě, kterou odnesla hlavně moje přítelkyně. Ležela v nemocnici a já měl hroznou radost, když se z ní dostala. Ten den jsme to šli s kamarády oslavit do baru," vypráví Jelínek. V hospodě nakonec z celé party zůstal jako poslední. Když ho servírka začala posílat domů, zvedl se, vyšel ven a chtěl si mávnout na taxík. Do taxíku však nenasedl. "Z auta, které přede mnou zastavilo, vyskočilo několik maníků a nacpali mě do vozu," rozpomíná se Jelínek na finále oslavy, která se mu stala osudnou. "Byl jsem opilý a těch hajzlů na mě bylo moc," vysvětluje, proč se neubránil."Odvezli mě do nějakýho podniku, vůbec nevím, kde to bylo, jak se to tam jmenovalo, pamatuju si ze všeho jenom útržky," pokračuje Jelínek. "Když jsem chtěl utéct, strhli mě na zem a začali ze mě trhat šaty."

Podle informací Blesku měl Lunetik na povel pro pobavení společnosti i zpívat, hitem večera se přitom stala písnička »Máma«. Partička si pak prý s Jelínkem »zalaškovala« také sexuálně. "Nepamatuju si vůbec nic, jenom to, že kolem mě stáli nahý chlapi," nemá víc co dodat Jelínek. "Byl jsem úplně mimo," opakuje.

Domů se vrátil zmáčený a potrhaný, s trenýrkami na kusy v kapse, sám ale neví jak přesně. Gang ho zřejmě po skončení nočních radovánek posadil do taxíku a poslal domů. Hned druhý den se ozval překvapivý telefon. "Chtěli po mně padesát tisíc za negativ, který ten večer nafotili," vypráví Jelínek. Cítil se v tu chvíli úplně bezbranný. "Policii jsem nic nehlásil, měl jsem strach, že by ti parchanti udělali něco dalšího a horšího, třeba mé přítelkyni nebo rodině," vysvětluje Jelínek, proč souhlasil se schůzkou a přinesl požadované peníze. Získaný negativ pak okamžitě spálil.

Všichni tři podezřelí muži jsou nyní za mřížemi a hrozí jim 15 až 25 let vězení. "Doufám, že už je nikdy v životě neuvidím," věří Jelínek.

Veronika Hartová (26. 4. 2002)