Ž  Í  Ž  A  L  A    
 g a m e   z o n e

  Mág
Mág nesoucí artefakt do chrámu.
 
Věž
Strážní věž, když postavíte první, dost vás to uklidní
AGE OF EMPIRES II
Naše už po několik let nejoblíbenější strategie. Pravidelně se k ní vracíme, protože ji ještě žádná hra tohoto typu nepřekonala. Nejvíc se mi na ní líbí, jak je přirozená, nejsou zde žádné „okořeňující“ nesmysly, ani samoúčelné násilí. Staráte se o svůj národ a snažíte se pro něj a pro vaše spojence vydobýt jak prostor a prostředky, tak nakonec i celkové vítězství na ploše. Hra je obdivuhodně vyvážená, kterýkoli národ, ať už je svou povahou ofenzivní nebo defenzivní, má možnost vyhrát. Můžete hrát campagne nebo v multiplayeru.
Každý národ má svoji architekturu, takže můžete obdivovat různé domečky. Vaše armáda se může skládat z řady jednotek - různých druhů pěšáků, jezdců, obléhacích zařízení, mágů a bojových lodí. Na obranu vašeho území stavíte zdi, věže, hrady. A těžíte, lovíte, pěstujete, obchodujete, vynalézáte a celou dobu se klepete, že už na vás jedou a vy přece nemáte ještě ani jednu vojenskou jednotku!
 
  PanáčekPanáček
Panáček - žena a panáček - muž, zemědělci
 
Jízda
Jízda lučištníků, lehce vyupgradovaná
 
Mapka jedné z her (na konci se celá odkryje) a na ní už jen já - žlutá a můj spojenec - červený. Vyhráli jsme. Můj hrad, národ britonů. Přístav, dvě rybářské loďky a strážní věž, za ní je vidět obrys připlouvající obchodní loďky.
Dva panáčkové těží zlato a u toho je hlídá strážní věž. Dva spakované trebuschety jedou někam bourat budovy. Nemají doprovod, je to už ke konci hry. Obchodovací vozíčky - když postavíte markety daleko od sebe, vyděláte třeba i 70 jednotek zlata za jednu jízdu.
Mág doléčuje jízdu lehce pošramocených lučištníků. Takhle pěkně bydlí panáčkové v AOE. Graf průběhu jedné hry, ve které mě skoro vykostili, viz. úzký proužek žluté na konci první třetiny hry.
 
  GAMES
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11