Helena Houdová
Miss ČR 1999
Helena Houdová se začala ekologií a prací s handicapovanými dětmi zabývat už jako studentka. Dnes chce využít svého postavení Miss, k tomu, aby poukázala na ekologické problémy.
"Bylo mi hrozně líto, že lidé, kteří mají možnost mluvit a být slyšeni veřejností, se věnují tak nedůležitým věcem. Proto se teď snažím o důležitých věcech mluvit sama; jaksi ,zevnitř' změnit, co můžu. Chtěla bych lidem ukázat, že je možné si vybrat - že můžou žít i nesobecky, s ohledem na okolní svět a ostatní tvory," řekla v roce 2000 v rozhovoru pro časopis Květy.
V řešení ekologických problémů jde podle ní hlavně o osobní postoj každého z nás. "Hodně zaleží na každém jednotlivci, jestli se nechá pohltit a půjde za svým materiálním blahobytem bez ohledu na ostatní lidi, na ostatní svět. Myslím si, že je hodně důležité začít u sebe. Já se snažím třídit odpad, snažím se nepodporovat firmy, o nichž vím, že nejsou úplně čisté, že jdou za profitem za každou cenu. Nekoupím si jejich výrobek nebo pro ně nedělám reklamu. Je hodně důležité nenakupovat s klapkami na očích, ale snažit se přemýšlet o tom, co předcházelo, než jste dostali do ruky zrovna tenhle konkrétní výrobek," řekla dále.

Zelený klid