sem tam když je volno, chodím skoro každý den na tréninky..
   ... je to nádherný pocit, když jdete ze sprchy, rovnou do hospůdky na jedno pivečko... nevyslovitelná pohoda chutě zlatavého moku promění podprůměrný večer v krásu, která nejde smrtelníkem vyjádřit. Nojo, ale nejenom pivem živ jest člověk. Věřte-nevěřte pokud 3 hoďky rýsujete, a pak se jdete ještě "zničit" na palubovku, tak je vám druhý den o hodně lépe, než byste celý večer proseděli u tývý (TV).

   Vždycky, když se někdo dozví, že hraju basket, obvykle zazní z jeho strany otázka - "A zarveš??". Odpověď zní "Ne!", no ale jednou skoro málem.. s pomocí lavičky, absence večeře, a při vědomí, že jsem celý minulý měsíc proskákal přes švihadlo, jsem se na tu obroučku i s míčem málem dostal..

   Chodím na treninky místního klubu Bohemia Poděbrady, tam je nás mnóga, takže spiše podprůměrný Kuba se v týmu nemůže uchytit. Ale oproti tomu mám pravděpodobně největší podporu publika (pokud se zrovna objevím na hřišti). Kdes jsem slyšel že sport posiluje ducha.. Zkoušel jsem nejprve šachy.. ale když mě na jednom turnaji porazila asi 9ti letá slečna, která mi po duelu oznámila, že otevírát po způsobu východních uzbekistánců má své výhody, ale prý jsem jí překvapil, že jsem upustil od nastolené taktiky a nepozorovaně provedl vychytralý útok britskou uličkou na kanadský pěšácký blok, a tím pádem jsem ji otevřel na jihokorejský vpád a už jsem se prý vezl. V tento okamžik jsem s šachy jisto-jistě na dlouhou dobu skončil.
   Pak jsem prubnul volejbal. No, šlo to, ale přeci jenom těch naražených a pokroucených prstů bylo moc, a stav mých končetin byl negativním prvkem ve hře na piano. Takže taky nic.
   No a bylo-nebylo, Kuba se seznámil s kamarády od basketu a už to bylo. Kombinační hra mne zaujala natolik, že jsem neváhal a přihlásil se. Zažil jsem hodně porážek, ale už jsem si dával pozor, abych nehrál jako uzbekistánec, který si brousí zuby na kanaďany, takže nebyly moc kruté. Samozřejmě i vítězství.. no a bylo to!
NBA 2000 Live! a dorostenci Bohemie na scénu!
   Nedávno jsem obdržel hru NBA 2000 Live! No a tak zabředlo srdce mé do tajů hry, že jsem si vytvořil i přesnou kopii soupisky našeho bývalého basketbalového dorosteneckého týmu. Pokud máte zájem si zahrát s českými hráči proti hvězdám NBA, máte možnost. Naše soupiska z NBA 2000 je zde:

   002.zip

Betonová liga
   Kdys před dávnými a dávnými lety jsme s kamarády měli toho basketu v krvi natolik, že jsem v našem 8-mi členém týmu zorganizoval turnaj. Byl dlouhodobý, hodně zápasů (tak na rok), Hráli jsme vždy dva na dva a všechny kombinace co šly. Já nevím kolik to je, ale pro každého to bylo asi 60 zápasů a celkově to hodilo něco ke třem stovkám. Tento turnaj byl i medializován prostřednictvím "novin". Turnaj měl název "Betonová liga", neboť se vše hrálo v létě, venku na betoně. Noviny měli příznačný název a našlo se i několik předplatitelů. Pro podezíravé (mé) kamarády zde předkládám rozpočet novin, a dokládám, že těch asi 200 kč, což byl zhruba celkový profit novin, jsem nezpronevěřil, a stále ho střežím jako oko v hlavě.

jedno z vydaných čísel: ekonomická bilance novin
btnnw201.doc btn-plat.xls

 

na hlavní... comentáře poslat počtu

(c)2001 kuba