Stařinky


...staré novinky z Klokánkovy Homepage...

2016

 • Robin Kvapil natočil skvělý film o tom, jak čeští dobrovolníci organizovali přechod srbsko-chorvatské hranice lépe než tamější policie. Točil jsem s Robinem malinko ex-post v Čechách a bylo to skvělý. Z dobrovolníkú šel pocit radosti, že pomohli někomu konkrétnímu, zářili. Student prvního ročníku medicíny si prošel lekcí v bojových podmínkách. Dobrovolný hasič ze střední školy zachránil několik lidských životů. Ajťák zorganizoval klidný a systematický přechod hranice, systém, kterým později prošly stovky tisíc lidí. Cizí lidi byli spolu stmelený jako by to byli kamarádi, co právě přijeli z vody. Film má děsivej konec. K vidění online.
 • Konečně jsem natočil ten slibovaný portrét hackera :-) Mikroportrét pro o. s. Inventura.
 • 2015

 • Kdo se nedostal na brněnský Barcamp 2015, může se podívat na přednášečku o datech uniklých z Hacking Teamu v záznamu na youtube (25 min). Slajdy tady. Ostatní přednášky byly zejména o otevřených datech a občanským aktivismu a mnohý z nich jsou zajímavý.
 • Halda!!! je krátký film z cyklu Nedej se plus, o ostravských haldách. Robinovi Kvapilovi jsem dělal kameru.
 • Tlačítka bdělosti uvede pražské kino Světozor, v rámci dokumentárních pondělků. Světozor, Praha, pondělí, 30. listopadu 2015, 20:45.
 • V rámci dokumentárních pondělků uvede Kino Světozor film Tomáše Potočného "Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem". Film jsme s Tomášem natáčeli dva roky a získal zvláštní uznání na letošním MFDF Jihlava. Přijďte, je zajímavej! (Stehlík i film) 16. 11. 2015, 20:45, Kino Světozor, Vodičkova 41, Praha.
 • Česká televize vysílá cyklus populárně vědeckých pořadů Jednou nohou v absolutnu. Dělal jsem kameru Martinovi Řezníčkovi na čtyřech dílech a neb je Martin původním vzděláním inženýr a povoláním opravář laserů na akademii věd, není s kým lepším takový věci točit. Zvlášť třeba Elementární film z CERNu. Každou neděli v 18:15 na ČT2.
 • V Jihlavě bude mít (světovou :-) premiéru film Tlačítka bdělosti. První uvedení 28. 10. ve 22:00 v jihlavském kině DKO.
 • Fotky z vernisáže Migrující knihobudky, kterou jsme postavili s Míšou Caskovou. Knihovna je na cizineckém oddělení policie na Žižkově, kde čeká spousta cizinců na vyřízení papírů. Cizojazyčné knížky je možné půjčovat, směňovat, nebo do knihovničky darovat. Později se knihovnička na kolečkách přesune jinam.
 • Na cizinecké 'fízlárně' na Žižkově otevíráme zítra Migrující knihobudku. Knihovnička na kolečkách s knížkama pro cizince, kde si můžete knížku půjčit, nebo nějakou přinést, věnovat, vyměnit. Otevíráme ve středu 7. 10. 2015 v 15:00, více tady. Po čase se bude boudečka přesouvat jinam. Máte doma knížky (zvláště cizojazyčné), které by cizinci, co k nám přicházejí, měli nebo chtěli číst?


 • Film Klimatická spravedlnost odvysílala ČT2
  14. 3. 2015 v 17:20.
  Domeček na muřích nohách. foto Michaela Casková
  Domeček na muřích nohách stojí! Státnicovou výstavu Michaely Caskové najdete v domečku na kolečkách v Olomouci na Konviktu na parkáně. Nemožné se podařilo, našli jsme v sobě stavitelské vlohy a zdá se, že to stojí, drží, funguje a dobré je!
  Soumrak
		Klokánků. foto Míra Janek
  foto Míra Janek

  2013

  Sbohem,
		Kapičko...

  2012

  Mem měsíce: Za mnichem Tímatím přišel samuraj a vyhrkl: "Pouč mne o to tom, co je to peklo a co je to ráj!" Mnich odmítl. Samuraj vytasil meč, vrazil mu ho před obličej a zařval: "Tak ty mi to neřekneš?!" "Tohle je peklo," pravil mnich. Samuraj skonil meč a na jeho tváři se rozzářil úsměv a pochopení. "A tohle je ráj," dodal mnich. --vybavuje se mi, přečtené bůhvíkde

  2011

  2010

  2009

  2008

  2007

  2006 (a starší)