Nahoru ]


Prostě takové předjaří...

Vítám vás v novém týdnu. Doufám že jste si nezapomněli přečíst jak správný věštec má nahlásit policii své vidění :) Začnu asi průběžně policii seznamovat se svými nočními můrami. Určitě vědmu překonám a v této zemi bude nepřetržitý výjimečný stav:)

"Faktem však je, že Ďábel lidi nenutil téměř nikdy a skoro k ničemu. Ani nemusel. Jenže to bylo právě to, co někteří lidé nedokázali pochopit. Peklo, to nebyla hlavní studnice Zla, stejně tak jako nebylo Nebe, alespoň podle Crowleyho názoru, jediným zdrojem Dobra. Jak Nebe, tak Peklo byly jen dvě strany ve vesmírné partii šachů. To pravé místo, kde jste mohli najít skutečnou vznešenost, stejné jako ochromující Zlo, to místo bylo uvnitř lidského mozku."

DOBRÁ ZNAMENÍ, Terry Pratchett a Neil Gaiman
Náhodná ukázka od mojí maličkosti do nového týdne.
 


V Klementinu naměřili nejteplejší zimu za 236 let

Letošní zima byla v pražském Klementinu nejteplejší od roku 1771, tedy za 236 let. Pro meteorology zima znamená měsíce prosinec, leden a únor. Dlouhodobý teplotní průměr byl překonán o 5,74 stupně.


Ve středním Atlantiku chybí zemská kůra
Britští vědci zjistili, že ve středu Atlantického oceánu existuje oblast velká tisíce čtverečních kilometrů, která, jak se zdá, je bez patřičně silné a pevné povrchové vrstvy. Zemská kůra, která jinde dosahuje mnohakilometrové hloubky, zde tvoří jen slupečku mající 3 000 metrů.

Geolog specializující se na mořské dno Dr. Chris MacLeod ze School of Earth o tomto poznatku říká: „Je to jako otevřená povrchová rána Země. Otázkou je, jestli tam byla stále? Nebo to je něco, co tu a tam vzniká a zase zaniká za obrovských geologických poruch? Pokud se jedná o poruchu obrovského rozsahu, kdy a jak vzniká a co s sebou přináší?“


Převzato: www.blisty.cz

Výraznému stoupnutí hladin moří zřejmě nebude možné už zabránit

Nové studie o Grónsku a o Antarktidě donutily odborný panel OSN k závěru, že je 50 procentní pravděpodobnost, že už "nebude možné zabránit" roztání většiny sněhu a ledu v těchto oblastech, v důsledku skleníkových plynů v atmosféře.

Znamenalo by to, že stoupnou hladiny moří o 4-6 metry.


Podstatnou měrou by se změnila pobřeží a miliony lidí by musely být odstěhovány z pobřežních oblastí.

Dosavadní oficiální názor na tuto možnost byl, že možnost roztání sněhu a ledu v Grónsku a v Antarktidě je "pravděpodobně velmi nízká".

Je možné, že tání potrvá celá staletí, ale nesnížení emisí skleníkových plynů by ho zrychlilo a národy by měly méně času se mu přizpůsobit. Oblasti jak Maledivy by byly zatopeny, stejně jako Holandsko a Bangladéš, a ohrožena vodou by byla i pobřežní města jako Londýn, New York a Tokio.

Zdroj: http://environment.guardian.co.uk/climatechange/story/0,,2016243,00.html


Slnečné tajomstvo trinástich veží

Vedci vysvetlili, na čo slúžili vyše dvojtisícročné záhadné stavby v peruánskej púšti.

 

A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 14.3.2007
Jak vypadají jednotlivé aspekty ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Tento týden bude síla planet vyrovnaná.

Mějte se hezky...

Hade, 11.3.2007