Nahoru ]

Svět pod ledem, prostě takový pocit: "Straylight byl celý divný. Připomněl si Kátin příběh o zámku s rybníky a liliemi a vznešená slova 3Jany,zpěvavě recitovaná hlavou. Budova rozvinutá sama v sobě. Straylight trochu páchl plísní,trochu parfémy, jako kostel. "
no :)))

Vítám vás v novém týdnu.  Zima je jak v Čeljabinsku na nádraží. Tak aspoň něco ze života:
http://youtube.com/watch?v=49IDp76kjPw :) (diiik Polly )

 "Jen s tebou kéž jsem! Něžná je noc tvá,
.......
leč tady všude tma -
do zvlhlých mechů, šeré zeleně
jen matné přísvity svál vítr shůry."

John Keats

Náhodná ukázka od Polly do nového týdne...


 Je ptačí chřipka opět dalším hoaxem Pentagonu?

Ještě ani nepadlo obvinění hlavního úředníka poradců viceprezidenta Spojených států Scooter Libby, že ve snaze zakrýt skutečnost, že Bushova administrativa neměla sebemenší důkaz o údajných zbraních hromadného ničení Saddama Husseina, lhal a úmyslně mlžil, a už se tady objevuje nový skandál, v každém bodě opět překračující všechny meze, stejně urážlivý a stejně zločinecký, jako ten předchozí.


Nezodpovědné organizace odpovědné za zdraví národa počínaje americkou administrativou přes WHO až po Středisko pro kontrolu infekčních chorob intenzivně posilují fanatický strach veřejnosti z ptačí chřipky a zcela přitom ignorují vědeckou zdrženlivost a obvyklé procedury pro ochranu veřejného zdraví. Jako jeden muž všechny varují před bezprostředním hrozícím nebezpečím, před smrtelnou mutací ptačího viru šířícího se z Vietnamu a dalších asijských zemí. Vir by údajně mohl postihnout celou lidskou populaci. Pro ilustraci hrůz je často při tom vzpomínána pandemie španělské chřipky, která v roce 1918 zasáhla celý svět a zahubila 18 milionů obětí. >>Více>>

 Převzato: www.zvedavec.org

Dosažena nejvyšší teplota na Zemi - 2 miliardy Kelvínů

V laboratoři Sandia National Laboratories v Novém Mexiku se vědcům podařilo zahřát plazmu na teplotu dvě miliardy Kelvínů. To je o dva řády více než teplota vnitřku Slunce, která je "jen" 15 milionů Kelvínů, a o řád více než termonukleární reakce, která probíhá při teplotě 200 milionů Kelvínů. Teplotu dosáhli v urychlovači Z Machine. Tento největší urychlovač na světě je schopen dodat do wolframového vodiče impulz o síle 200 milionů Amperů. Proud je tak silný, že vlákno se vypaří a přejde do skupenství plazmy. Extrémně silné magnetické pole stlačí plazmu do tvaru tuhy v tužce, přičemž se uvolní silné radiokativní záření.

Legrační na tom je to, že vědci přesně nevědí, jak se této teploty podařilo dosáhnout. Důvodem zřejmě byla skutečnost, že nahradili wolframové vlákno železem, které umožňuje elektronům cestovat rychleji. A nejpodivnější je, že této teploty bylo dosaženo až po pokusu, tedy ve chvíli, kdy se očekávalo, že se materiál bude spíše ochlazovat než zahřívat. Ukázalo se, že bylo uvolěno více energie, než kolik bylo do experimentu vloženo.

Pokus opakovali několikrát, protože si mysleli, že někde došlo k chybě měření. Ale ne. Podařilo se to pokaždé. Jeden z vědců, Malcolm Haines, spekuluje, že se v experimentu projevil nějaký nový zdroj energie, který byl uvolněn vlivem extremních podmínek.

Zdroj: http://www.livescience.com/technology/060308_sandia_z.html

Ohrozí nás následující sluneční aktivita?

Podle nového počítačového modelu, který přesně modeluje minulé sluneční cykly, bude v dalším cyklu sluneční aktivita až o 50% větší a proti očekávání začne o rok později.

Mausumi Dikpati s kolegy z Národního centra pro výzkum atmosféry (NCAR , National Center for Atmospheric Research, Boulder, Colorado) vytvořila model, který publikovali 3. března v Geophysical Research Letters a následně svá zjištění zveřejnili na tiskové konferenci (6. března 2006).

Model nabízí možnost vyřešit 150-letý problém, co způsobuje sluneční přibližně 11-letý cyklus aktivity. Poznání by mohlo vést ke zlepšení předpovídání „kosmického počasí“, jako slunečních výtrysků a úniku koronální hmoty (CME - coronal mass ejection), které mohou způsobit poruchy radiových komunikací, energických systémů a ohrožují astronauty ve vesmíru.

Sonda Cassini odhalila vodu na Saturnově měsíci

Vědci našli vodu v kapalném stavu na měsíci planety Saturn Enceladus. S pomocí sondy Cassini, která se pohybuje v blízkosti prstencové planety, se jim podařilo získat důkaz, že vodu chrlí gejzíry na měsíci. Ten je jinak pokrytý ledem.

 


A jak tento týden ?

 

Astrologický diagram

Diagram ukazuje situaci ve středu 15.3.2006 .
Jak vypadají jednotlivé aspekty, které nás budou provázet příští týden ?

Pokud čtete tyto stránky pravidelně jistě víte, že poloha posledních tří planet je vždy dlouhodobá a symbolizuje směr kterým se doba ubírá z dlouhodobého hlediska.

Síla planet je tento týden vyrovnaná. V podstatě i tento týden bude pokračovat poměrně nepříznivé působení planet. Určité zlepšení přijde až na konci týdne. 15.3. pozor na úplněk.

Mějte se hezky...

Hade, 12.3.2006