... aneb časopis studujících
Kruhy v obilí (II. díl)

V dnešním díle se budu zabývat věcmi a hypotézami, které nalézají a tvoří cerealogové (osoby hrající si na pány vědce a zkoumající kruhy v obilí).

To je zajímavý piktogram…
První věcí, která cerealogy obvykle zajímá po příchodu do obrazce, je složitost a pravidelnost obrazce a odchylky v geometrii. Nejvíce se cerealogům líbí fraktálové obrazce, které pomocí kružítka sestrojovat nedají. Také zkontroluje, zda má obrazec ostré okraje.

…a docela zvláštní
Pak se cerealog shýbne k zemi a prozkoumá strukturu klasů. Njevíce ho zajíma způsob ohnutí klasu – pokud je klas jen ohnutý (pod kolénkem či v kolénku) ALE není zlomený, je to pro něj důležitý objev, protože především podle tohoto dělí ufolozi agrosymboly na dvě skupiny (vizte níže). Pak si klas dá do sáčku, aby ho mohl prostudovat v laboratoři. Obvykle se totiž zjistí deformovaná buněčná struktura. Další věcí, kterou badatelé zjištují na klasech, je např. ohořelost konců klasů, či neporušený bílý povlak (kdo je pěstitelem obilí, ví, oč jde – rašící obilí má na sobě mechanicky snadno narušitelný bílý povlak).

Při dalším měření již používají přístroje. Měří odchylky magnetického pole, statickou elektřinu, odchylky v gravitačním poli. Často zjistí elektromagnetickou rezonanci v oboru mikrovln. Neštítí se naměřit dokonce i radioaktivitu.

A za rok zase
Poslední dobou se množí tzv. otisky obrazců. Jde o v současnosti patrné obrysy obrazce vyrobeného před rokem. Více vysvětlí snímky (první je foto původního obrazce, druhý je foto otisku nalezeného rok poté):

obrázek z článku

Psychotronika zasahuje
Nejen měřící přístroje jsou důležitou pomůckou. Ufologové se nezdráhají chopit se virgule a hledat transdimenzionální substance, patogenní zóny a podobná – jistě zákeřná – svinstva. Také zkoumají vliv na psychiku čehokoliv. Do obrazců se bojí vstoupit zvířata, lidé zažívají divné pocity a porouchají se stroje (traktory se zastavují, letouny vypovídají službu…).

A já jsem něco v noci viděl…
Občas se přichomýtnou svědci (buďto čumilové, nebo jsou hledáni cíleně ufologem v blízké vesnici) a někteří z nich dokáží poskytnout zajímavé příběhy. Nechybí mezi nimi spatřená záhadná světla (obvykle jsou tři, nad polem a točí se), zvláštní zvuky (vrzání, havrani, sovy, svištění…), úplněk, něčí fantazie je schopna utvořit i malou zelenou příšerku za oknem (asi vodníka). Opět nechybí zvláštní pocity, omdlévání apod.

Kruhy ovšem nevznikají pouze v noci. Např. Julia set prý vznikl za bílého dne během velice krátkého okamžiku. Ale nemějte strach, je to daleko v Anglii a u nás se ještě taková věc snad nepřihodila.

Zvláštností je hodně a ještě více je hypotéz
Připadá vám výše uvedený výčet zvláštní? Vsaďte krk, že ufolozi si všechny objevy pečlivě skladují a zapisují a přijdou jim zvláštní též. Tyto zvláštnosti nazývají anomálie. Položili si tyto tři otázky, na něž se snaží najít odpovědi:

1) Kdo/Co vyrábí CC?
2) Proč to dělá? Z jakého důvodu?
3) Jak to dělá?

Při hledání odpovědí vymysleli plno hypotéz. Té první pak věnuji celý třetí díl seriálu.

Člověk
Kdekoho toto napadá jako první. Kruhy dělá člověk. Ani ufolozi o tom nepochybují, ALE… kdyby to ti ufolozi tak nezašmrdchali. Zmínil jsem se o pár odstavců výše, že jsou obrazce děleny do dvou skupin:

a) pravé, jejichž původ je neznámý a kolem nějž bylo nalezeno velké množství anomálií
b) falešné, tj. ty ostatní, které nemají dostatek anomálií a cerealozi je tedy přisuzují lidem, circlemakerům

Vtip je v tom, že ufolozi tápají nad původem těch pravých obrazců a znovu se jim do toho motají lidé… (více v dalším díle)

Mimozemské bytosti (ufoni, emzáci)
Velice nadějně vypadá i hypotéza emzáků. Vždy přiletí z velké dálky, vytvoří obrazec, odletí domů a my to máme brát jako poselství. Na emzáky se dá svést obravdu cokoliv, nikdo totiž neví, jakou technikou disponují a čeho všeho jsou tedy schopni. Osobně nechápu motiv – proč by někdo létal ty stovky světelných let, jenom aby nám čmáral na pole kruhy?

Magnetické pole Země
Na tohoto viníka lze usuzovat ze změny magnetického pole… Magnetické pole Země se, krom toho, že nás chrání před slunečními výrony plynu, neustále mění a má i poruchy. Nevím, jak může něco takového vytvořit tak složité obrazce… ale to ostatně platí i o dalších hypotézách o přírodních silách.

Statická elektřina
Klasy ve větru neustále třou mezi sebou a tím si uskladňují elektrický náboj. A zkrátka jednou za čas se musí ta elektrická energie vybít. Další variantou je, že za obrazci je kulový blesk.

Orkán, či jiný podobně silný točivý vzdušný vír
Vzdušné víry jsou i v Česku velmi časté, to opravdu nelze popřít. A jelikož se točí, je velice pravděpodobné, že v poli utvoří poválený kruh, zvlášt, když se přidají kapky deště. Ale jak vytvoří činky nebo pětiúhelníky?

Zvířata (nejčastěji divoká prasata)
Mají zálibu se válet. Že by ale vyváleli kruh, to mi připadá dost nepravděpodobné. Nehledě k tomu, že ani zvířata nejsou schopna vytvořit komplexnější obrazce.

Okultní síly, kouzla, telepatie…
Nechávám stranou. Nikdo dosud vědecky nedokázal, že existuje alespoň jedno. Přesto jsou badatelé, kteří se touto hypotézou zabývají značně intenzívně.

Viníků se ale vymyslelo více, jejich výčet by byl ale velmi dlouhý a navíc už i poměrně nudný. Tímto tedy končím druhý díl miniseriálu o kruzích v obilí. V příštím dílu (vyjde zhruba ke konci července) se podíváme na lidi, jakožto tvůrce agrosymbolů.

Zdroj fotografií - www.circlemakers.astronomy.cz



Článek je součástí seriálu Kruhy v obilĂ­.
Ostatní články z tohoto seriálu:

Publikováno: 10.7.2004 v rubrice ZĂĄhady
Diskuze: žádný příspěvek
Autor: NĂ­pal (Redaktor)
Náhled pro tisk




Vložit do fóra:
Vaše Jméno:
Vaše E-mailová adresa:
Předmět
Optimalizováno pro MS IE 6.0, Mozillu, FireFox a Operu
© Copyright 2004-2020 funous
Závazné právní podmínky
Gimpl
Portál Gymnázia Dobruška
Portál Odborného Učiliště 17. listopadu 1212
ŽVAV - ikona
XHTML - ikona
CSS - ikona
RSS - ikona
MySQL - ikona
PHP - ikona