... aneb časopis studujících
YFU – Youth for Understanding

Nejlepší rok tvého života máš na dosah ruky

obrázek z článku

Nezisková organizace YFU – Youth for Understanding (Mládež pro porozumění) vznikla v roce 1951 v USA, kde se zpočátku specializovala na výměnné pobyty mezi Amerikou a válkou zbídačeným Německem. Hlavním cílem tehdy bylo přispět k větší toleranci a lepšímu kulturnímu porozumění mezi donedávna znepřátelenými národy. Myšlenka YFU se ukázala jako velmi nosná a brzy se začala uplatňovat i mezi dalšími zeměmi.

Dnes má YFU zastoupení ve více než 50 státech a je jednou z největších světových organizací zprostředkovávajích výměny mládeže. V České republice působila v letech 1993–2001 nadace YFU CS (rovněž pro Slovensko), která úspěšně vyslala mnoho studentů do zahraničí. Někteří z nich byli minulý rok osloveni zkušeným týmem ze švýcarské YFU CH (funguje od r. 1967), aby s její pomocí založili občanské sdružení YFU CZ. To se podařilo letos v lednu.
Českou pobočku YFU najdeme v Praze, konkrétně sídlí na Žižkově v Bořivojově ulici. Většina jejích pracovníků jsou dobrovolníci, rozhodně ne však amatéři, neboť prošli řadou seminářů a školení zaměřených na zdokonalení především pedagogických a organizačních schopností.

obrázek z článku

A co v současnosti nabízíme? Jedenáctiměsíční výměnné pobyty pro studenty středních škol do následujících států: Německo, Nizozemí, Norsko, Švýcarsko a USA. S našimi programy má mladý člověk jedinečnou šanci nejen osvojit si cizí jazyk, ale také poznat a pochopit jiné zvyky a mentalitu. Tím, že skoro rok žije uprostřed pečlivě vybrané rodiny a navštěvujete místní střední školu, hlouběji vhlédne do způsobu života v dané zemi a jeho vnímání současného multikulturního světa tím bude obohaceno. Věříme a z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že výměnný pobyt je pro každého účastníka velmi krásným a přínosným časem.

Martin Langpaul,
Youth for Understanding


Adresa:
  • Bořivojova 17, Praha 3

Kontakt:
[UL][LI]Tel.: 222 211 950[/LI]
[LI]E-mail: info@yfu.cz[/LI]
[LI]Web: www.yfu.cz[/LI][/UL]
Článek je součástí seriálu YFU.
Ostatní články z tohoto seriálu:

Publikováno: 24.3.2006 v rubrice OstatnĂ­
Diskuze: žádný příspěvek
Autor: Martin Langpaul (Autor)
Náhled pro tisk
Vložit do fóra:
Vaše Jméno:
Vaše E-mailová adresa:
Předmět
Optimalizováno pro MS IE 6.0, Mozillu, FireFox a Operu
© Copyright 2004-2019 funous
Závazné právní podmínky
Gimpl
Portál Gymnázia Dobruška
Portál Odborného Učiliště 17. listopadu 1212
ŽVAV - ikona
XHTML - ikona
CSS - ikona
RSS - ikona
MySQL - ikona
PHP - ikona