... aneb časopis studujících
Semifinále - hokej - muži: Česká republika vs. Švédsko 3:7

obrázek z článku

Ač jsem na svůj svátek 24.2.2006 (jsem Matěj ;)) doufal ve stejný výkon našich hokejistů, jaký předvedli ve druhé polovině zápasu s Kanadou nebo v zápase s bratry Slováky, radostné chvilky jsem se nedočkal. Naopak! Všichni jsme mohli zhlédnout utkání z naší strany na kvalitativně stejné úrovni jako utkání ČR x Švýcarsko, tedy plné chyb v obraně a zbytečných překombinovaných útoků, které nekončily gólem.

Švédové do zápasu s námi zřejmě šli s taktikou rychlého gólu, který by jim uklidnil celý zápas. Naneštěstí tento scénář zcela bezchybně splnili a už něco málo po půl minutě utkání vedli po naprosto hbité akci Forsberga s Modinem 1:0. Po katastrofě v první minutě však zaveleli do útoku Češi ve 4. minutě a s trochou štěstí překonal Lundqvista obránce Kuba.

Další vývoj utkání byl však téměř výhradně v rukou Švédů, kteří nám nasázeli rychle hned čtyři branky a donutili Milana Hniličku střídat za Tomáše Vokouna. Jako první z těchto čtyř pálil Axelsson ve 14. minutě, ve 22. minutě Henrik Sedin, ve 24. minutě Bäckman a ve 28. minutě mladík Jönsson. Stav byl tedy 5:1 pro Švédsko!

Češi se ale i po této ráně dokázali zvednout a ve 31. minutě po nepovedené ráně Jágra dorážel pardubický forvard Hemský. Minutu nato trefil malinkou mezeru mezi tyčkou a Lundqvistem zkušený Prospal a skóre najednou vypadalo daleko lépe, tedy 5:3.

Poté, co jsme ve druhé třetině dominovali na hřišti přišla nečekaná rána, která nás poslala po druhé třetině do šatny – ve 39. minutě se trefil hvězdný Alfredsson. Zvýšení na 6:3 nás zřejmě definitivně srazilo na kolena a do konce zápasu jsme se již na nic nezmohli, spíše naopak. Pak ještě Švédové přidali nechytatelnou finální branku na 7:3 z hole hvězdy NHL Homlströma. Bylo dobojováno!

Co rozhodlo? Nerad to říkám, ale nebyla to dokonalá hra Švédska, nebyl to nekvalitní výkon našich brankářů ani příliš kvalitní výkon toho protivníkova, ale pouze a jednoduše fatální chyby v obraně, která byla schopná nechat stát před vlastním brankářem u brankoviště až 2 hráče na dorážku a nebyla schopná po urputném bránění Alfredssona ve třech lidech zbytek hráčů. Zápas nám prohrála obrana!

Český tým bude tedy dnes od 20:30 hrát s výběrem Ruska o bronzovou medaili. Nezapomeňte si proto v 20:20 zapnout televizi na programu ČT 2 nebo ČT 4 Sport.

Publikováno: 25.2.2006 v rubrice Sport - Hokej