... aneb časopis studujících
Čtvrtfinále - hokej - muži: Česká republika vs. Slovensko 3:1

obrázek z článku

Ačkoliv „vlétl“ český tým na Slováky celkem zostra, držel ve svých rukou, resp. rukavicích, bezbrankový stav brankář Peter Budaj. Pak se ale sousedům nepovedla dlouhá přihrávka při své přesilovce, kterou vypíchl ve 13. minutě Ručínský a hnal se sólově na osamoceného Budaje. Naštěstí pro nás ale Martin ve svém blafáku chybu neudělal a prohodil puk ležícímu brankáři mezi lapačkou, tělem a betonem.

Zanedlouho poté se ve druhé třetině dobře zorientoval Milan Hejduk v brankovišti soupeře a podsunul ve 29. minutě ležícímu a zcela bezmocnému Budajovi puk pod lapačkou, takže stav 2:0 pro nás.

V poslední třetině začali hrát Slováci více důrazně, což ovšem nebyla ta pravá příčina vstřelení jejich jediného gólu. Marián Gáborík se podél levého mantinelu hnal za kontroly českého obránce Židlického s pukem na bránu, ale náš zkušený obránce bohužel upadl, takže se ze situace 2 na 2 stalo rázem Gáborík vs. Hnilička. Jak sami asi tušíte, Gáborík se ve 44. minutě trefil výborně ke vzdálenější tyči, pro Hniličku situace bez možnosti zdárného konce.

Na konci třetí třetiny hráli Slováci bez brankáře, čehož ale nedokázali využít a byli proto potrestáni gólem Straky v 60. minutě do vzdálenějšího růžku brány. Konečný stav tedy 3:1, Slovensko odjíždí domů, my se těšíme na semifinále proti Švédsku.

Publikováno: 23.2.2006 v rubrice Sport - Hokej